GÓRCZYŃSKIE KULTUROBRANIE

, boisko przy ul. Leszczyńska / Bojanowska

GÓRCZYŃSKIE KULTUROBRANIE

Mobilne Centrum Kultury to przyczepa kempingowa z pełnym wyposażeniem i bogatą ofertą artystyczno-edukacyjną, która zatrzymuje się w różnych częściach Poznania. Wszystkie wydarzenia w ramach MCK są darmowe i otwarte.

NIEDZIELA
11:00 i 12:00 Teatr Ilustracji i kącik plastyczny
Kamishibai (kami=papier, shibai=sztuka) to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania (głównie) dla dzieci. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr marionetkowy. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Zapraszamy na bajki świata

od 13:00 Malowane miasto
MCK ubarwia świat. Podczas niedzielnego pikniku kulturalnego zapraszamy do wspólnego rysowania kredą, puszczania wielkich baniek mydlanych i innych zabaw podwórkowych. Poza tym przez całą sobotę i niedzielę MCK zaprasza do Mobilnej Biblioteki, aby wspólnie poczytać i obejrzeć najnowsze publikacje z literatury dziecięcej, a także z sentymentem zajrzeć do klasyków. Nie zabraknie też leżaków do odpoczynku na świeżym powietrzu.

Więcej informacji na temat Mobilnego Centrum Kultury:
http://zielonagrupa.pl/mobilne-centrum-kultury/
https://www.facebook.com/MCKZielonaGrupa/

Estrada_wookmark_thumb_0001