Teatr Muzyka

DELUZJA: OSTATNI MAGIK

, Scena na Piętrze

Halloween z kulturą!

Duchy na Masztalarskiej 8 w Poznaniu.


Już 31 października o godz. 20:00 - w święto Halloween - kamienicą przy ul. Masztalarskiej 8 w Poznaniu zawładną duchy. Współpraca poznańskich środowisk artystycznych zaowocuje – drugą już – prezentacją projektu DELUZJA: OSTATNI MAGIK.

Wszyscy odważni uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję do prześledzenia historii ludzi, którzy zamieszkiwali obecną siedzibę Estrady Poznańskiej, udziału w seansie spirytystycznym oraz pokazie iluzjonistycznym z początku XX wieku. Wydarzenie teatralno-multimedialne zaprojektował Patryk Lichota.

Obecny budynek Estrady Poznańskiej mijamy w drodze na Stary Rynek, odwiedzamy przy okazji koncertów, spektakli czy wernisaży. A gdybyśmy dowiedzieli się, że w tym budynku wydarzyło się coś, co raz na zawsze zmieniło historię scenicznej iluzji? DELUZJA... mierzy się z problemem ludzkiego postrzegania miejsc przez pryzmat wydarzeń, pokazując jednocześnie, jak cienka granica dzieli nas od przeszłości.


Rezerwacja bezpłatnych wejściówek:
mail: fundacjacukierpuder@gmail.com
tel./sms: 509 943 082


****************************************************************
Inspiracją dla twórców stały się historie dawnych mieszkańców i bywalców kamienicy przy ulicy Masztalarskiej 8 w Poznaniu, a główną osią wydarzenia są losy braci Pokrywka, zamieszkujących kamienicę w latach międzywojennych. Jeden z nich był rzeźnikiem i prowadził w kamienicy ubojnię koni, drugi był iluzjonistą.
Inni bohaterowie to m.in. niemiecki żołnierz przesiadujący w wojskowej stołówce, kobieta prowadząca lombard, hokeista z biur Związku Hokeistów, które mieściły się w kamienicy, opowiadający o hokeju, którego popularność w przedwojennym Poznaniu dorównywała dzisiejszemu uwielbieniu dla piłki nożnej i Lecha Poznań, a także Sztylet, czyli Zygfryd Nowak, piętnastoletni reemigrant z Francji, bohater skandalu, o którym szeroko rozpisywały się przedwojenne gazety, a śledztwo policyjne i dziennikarskie trwało ponad dwa lata.

Niesamowity zbiór interesujących postaci, którym przydarzyło się mieszkać w jednej kamienicy w centrum Poznania, doskonale prezentuje Poznań czasu międzywojnia: życie codzienne, ważne wydarzenia, którymi żyło miasto, zróżnicowanie społeczne i kulturowe.

W ramach wydarzenia prezentowana będzie również galeria postaci, pozwalająca dokładniej poznać przedstawianych bohaterów i kontekst czasów, w których żyli, a także bezpłatny e-book dotyczący historii kamienicy przy Masztalarskiej i jej dawnych mieszkańców.

Koncepcja i realizacja: Patryk Lichota
Tekst: Radek Szczygieł
Kuratorka projektu: Magda Pałka
Plakat: Klaudia Romańska

Występują:
Rzeźnik - Dominik Złotkowski
Iluzjonista - Arkadiusz “Amon” Wiatrowski
Narzeczona iluzjonisty - Karolina Głąb
Medium – Grażyna Wydrowska
Konferansjer - Janusz Stolarski

Muzycy:
fortepian - Andrzej Konieczny
kontrabas – Patryk Piłasiewicz
Perkusja - Maciej Czarnecki

W duchy wcielili się:

Sztylet - Olek Koczorowski
Hokeista - Mariusz Puchalski
Pracownica lombardu - Małgorzata Peczyńska
Żołnierz niemiecki - Mateusz Ławrynowicz
Organizator: Fundacja Cukier Puder
Współorganizator: Estrada Poznańska


Dofinansowano ze środków Miasta Poznania.

Estrada_wookmark_thumb_05_-_img_9593_fot._w_kadrze_-_piotr_bedli_ski Estrada_wookmark_thumb_58_-_img_9587-2_fot._w_kadrze_-_piotr_bedli_ski Estrada_wookmark_thumb_34_-_img_9733_fot._w_kadrze_-_piotr_bedli_ski Estrada_wookmark_thumb_103_-_img_9919_fot._w_kadrze_-_piotr_bedli_ski Estrada_wookmark_thumb_48_-_img_9522_fot._w_kadrze_-_piotr_bedli_ski Estrada_wookmark_thumb_64_-_img_9619-2_fot._w_kadrze_-_piotr_bedli_ski