Muzyka Plenerowe Dzieci

Dożynki Miejskie

DOŻYNKI MIEJSKIE 

31.08.2019, Park Wilsona,
g. 14:00 – 21:00

Program Estrady Poznańskiej:

14:00 -18:00 – warsztaty artystyczne dla rodzin

- malowanie tkanin (farby szybkoschnące) – przyjdź z własną koszulką/torbą, którą chcesz ozdobić
- majsterkowanie dla dużych i małych – budujemy zabawki do zabaw w plenerzez, np. koniki na patyku
- gry i zabawy podwórkowe – gramy w klasy, zośkę, szczura, kapslowy wyścig

14:00 – przemarsz Korowodu Dożynkowego ulicami Stolarską, Śniadeckich, Parkową do muszli koncertowej w Parku Wilsona

Program w muszli koncertowej:
15:00 – obrzęd Dożynkowy i występ zespołu ŁANY
16:00 – występ Orkiestry Dętej Miasta Poznania 
16:40 - występ zespołu STOKROTKI 

17:30 – 19:00
POTAŃCÓWKA Z KAPELĄ HAŁASÓW 

Przy muzyce granej na żywo charyzmatyczny wodzirej, Jacek Hałas, poprowadzi naukę tańców polskich - dostojny kujawiak , posuwista polka, mistyczny oberek i bałkańskich -  korowody z Mołdawii, Rumuni, Bukowiny. Zabawa dla dużych i małych – w parach, czwórkach, ósemkach....

19:30 – 21;00
KONCERT ZESPOŁU MUZYKANCI

Sklad: Jacek&Alicja Hałas, Joanna&Jan Słowińscy 

Jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny etno, przebojem zdobywająca sceny prestiżowych festiwali world music w Polsce i na świecie (Europa, Azja, Ameryka Południowa). Grupa powstała w 1997 roku i natychmiast stała się sensacją na polskiej scenie muzycznej. Artyści należą do prekursorów brzmienia opartego na akustycznym instrumentarium i odwołującego się wprost do ludowego wzorca. Łączą repertuarowo tradycje muzyczne narodów II Rzeczpospolitej; motywy muzyki polskiej, żydowskiej, ukraińskiej, łemkowskiej i romskiej. Zachwycają sceniczną ekspresją i harmonią wykonania partii wokalnych i instrumentalnych, dosłownie porywają do tańca i wspólnej podróży śladami wiejskich grajków, cygańskich taborów i klezmerskich orkiestr.

Doceniają ich zarówno recenzenci, jak i publiczność. Z równym powodzeniem grywają w prestiżowych salach koncertowych, w wiejskich świetlicach, na weselach i potańcówkach. Są laureatami prestiżowych nagród, m.in. GRAND PRIX konkursu Polskiego Radia Nowa Tradycja, GRAND PRIX festiwalu Euro Folk i tytułu Folkowy Fonogram Roku za debiutancki album "Muzykanci" – jeden z najważniejszych krążków w historii polskiego folku. 

Grupa ma w dorobku albumy studyjne, nagrania dla Polskiego Radia, Telewizji Polskiej i innych europejskich nadawców. Podczas koncertów ogromna sceniczna ekspresja, wykonawczy dynamizm, znakomite partie wokalne śpiewane na głosy dosłownie porywa publiczność do tańca i wspólnej podróży w czasie i przestrzeni: śladami wiejskich grajków, cygańskich taborów i klezmerskich orkiestr.

Organizatorzy: Wydział  Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UM Poznań, Estrada Poznańska