Kabaret

II eliminacja XIV Festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu

, Scena na Piętrze

ZIELONOGÓRSKIE ZAGŁĘBIE KABARETOWE to żartobliwe określenie fenomenu, jakim było pojawienie się w latach 90. XX wieku ogromnej liczby kabaretów w Zielonej Górze. Autorem tego określenia jest Piotr Bałtroczyk.Kabarety ZZK wywodziły się z ruchu studenckiego (Wyższa Szkoła Pedagogiczna, a następnie Uniwersytet Zielonogórski) i powiązane były z tamtejszymi klubami studenckimi „Gęba" i „Zatem", a przede wszystkim z wieloletnim nieformalnym animatorem zielonogórskiego środowiska kabaretowego, Władysławem Sikorą. Pierwszym i jednocześnie najsłynniejszym kabaretem „Zagłębia" był kabaret Potem.

SZYMON ŁĄTKOWSKI o sobie:
„Gdzieś na studiach wskoczyłem na scenę próbując swoich sił w sztuce kabaretowej. Ludzie bawili się dobrze za pierwszym razem, drugim, trzecim... I tak już zostałem! Od jesieni zeszłego roku poświęciłem się solowej karierze komika. Jak jest? Dobrze! A będzie jeszcze lepiej bo ciągle nad tym pracuję! A już najlepiej żebyście przekonali się o tym sami na moich występach.”

Mieszanka komedii, kabaretu i stand upu! Humor inteligentny, błyskotliwy pełen absurdu ironii i ciekawych obserwacji rzeczywistości! Rozrywka dla każdego!
I MSC Przegląd Kabaretowy SKECZ UP
I MSC Przegląd Kabaretowy NOWOTOMYSKI WIECZÓR KABARETOWY
I MSC Konkurs Kabaret Lokalny Bałtyckie Noce Kabaretowe


ANTONI GORGOŃ-GRUCHA - solista kabaretowy z Dąbrowy Górniczej. Lubi humor sytuacyjny i abstrakcyjny. Zdobył nagrodę za osobowość sceniczną na PrzeWAŁce w Wałbrzychu, Fermentach w Bielsku-Białej oraz 3 miejsce na Kopytku w Toruniu. Podczas jego występu będziemy min. przenosić się w niebiosa, wyjaśnimy zjawisko czarnej dziury, wysłuchamy dość niecodziennych wiadomości i pogody, poznamy najbardziej chrupiącego dziadka ze swoim przebojem.


Estrada_wookmark_thumb_kabaret_adi-33