Muzyka Muzyka

FESTIWAL MŁODEGO JAZZU | ​Piotr Scholz Sextet

, Scena na Piętrze


Piotr Scholz Sextet to zespół, który powstał w 2015 roku z inicjatywy gitarzysty i kompozytora Piotra Scholza. Projekt skupia się na autorskiej muzyce lidera. Oprócz kompozycji własnych w repertuarze znajdują się standardy jazzowe w oryginalnych aranżacjach. Piotr Scholz jest laureatem wielu prestiżowych nagród m.in. Grand Prix na Lotos Jazz Festival 17. Bielska Zadymka Jazzowa, Grand Prix konkursu Jazz Fruit na Mladi Ladi Jazz Festival w Pradze, Grand Prix XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych oraz III miejsca na II Międzynarodowym Konkursie na Kompozycję Jazzową w ramach Silesian Jazz Festival. Został uhonorowany Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Stypendium Artystycznego Miasta Poznań. Do swojego nowego muzycznego przedsięwzięcia zaprosił wybitnych muzyków młodego pokolenia. Ich wysokie umiejętności wielokrotnie były docenione na wielu prestiżowych konkursach.


PIOTR SCHOLZ SEXTET:
Tomek Orłowski – trąbka
Kuba Marciniak – saksofon tenorowy oraz sopranowy
Piotr Scholz – gitara
Mikołaj Gruszecki – fortepian
Damian Kostka – kontrabas
Adam Zagórski – perkusja

MUZYKA:
1) https://soundcloud.com/piotr-scholz/closer-to-the-...
2) https://soundcloud.com/piotr-scholz/state-of-mind-...

Festiwal Młodego Jazzu, organizowany przez Estradę Poznańską, Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu i Stowarzyszenie Jazz Poznań, którego pierwsza edycja miała miejsce w czerwcu bieżącego roku znalazł swą kontynuacje na przestrzeni roku w formie cyklicznych spotkań koncertowych, które zwieńczone zostaną finałem w czerwcu 2016 przy 2 edycji festiwalu.
Przed nami kolejne wyjątkowe kreacje twórcze młodych poznańskich artystów czerpiących inspirację z muzyki jazzowej i gatunków pokrewnych.


Muzyka, której zamysł brzmieniowo - kolorystyczny oraz forma, wykracza poza płaszczyznę jednoznacznego zapisu...

Bilety: 15 zł (przedsprzedaż)
20 zł (w dniu koncertu)
Studenci Akademii Muzycznej oraz członkowie Stowarzyszenia Jazz Poznań wstęp wolny.
Estrada_wookmark_thumb_fb-cover-2