Plenerowe

Jarmark Francuski w Poznaniu

, Stary Rynek

W czerwcu Jarmark Francuski ponownie zagości w Poznaniu. To niepowtarzalna i jedyna w ciągu roku okazja do skosztowania specjałów z różnych regionów Francji. Wyjątkowym elementem imprezy jest możliwość posmakowania specjałów kuchni francuskiej, pysznego tartiflette, świeżo pieczonych chlebów ,bagietek czy croissantów. Na stoiskach serwowane będą prawdziwe rarytasy - pasztety z kaczych i gęsich wątróbek, szynki i wędliny a przede wszystkim sery - smaczne i okazałe. Duży wybór sprawi, że będzie to prawdziwa uczta kulinarna.

Nie zabraknie również słodkości, od wysokiej jakości czekolady, prowansalskiego nugatu po żelki oraz wyjątkowe bretońskie naleśniki i ciasteczka. Będą także oryginalne przyprawy, pochodzące z byłych kolonii francuskich, egzotyczne dodatki do mięs i potraw. Oczywiście wielką atrakcją będzie możliwość degustacji i zakupu różnorodnych win. Ponadto wystawcy bardzo chętnie podzielą się wiedzą o swoich produktach, zdradzą przepisy na ciekawe potrawy.

Poza strefą gastronomiczną , będzie można zakupić kolorowe, kaszmirowe szale, pashminy czy biżuterię. Oczywiście nie może zabraknąć wyjątkowych zapachów perfum, prowansalskiej lawendy czy mydeł z samej Marsylii. Będzie również można nabyć wielobarwne i wysokiej jakości obrusy z francuskiego adamaszku oraz noże kuchenne z Thiers – miasteczka słynącego z tradycyjnych metod ich produkcji.

Na jarmarku francuskim spotkamy ogromną różnorodność produktów pochodzących z różnych regionów tego kraju, wytwarzanych często przez małe rodzinne firmy. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. W trakcie całego wydarzenia będzie można wiele się nauczyć , poznać do tej pory nieznane, degustować i smakować.

Barwy, smaki i zapachy zabiorą nas w prawdziwą podróż po Francji!