Dzieci Plenerowe Teatr

„ELMER – SŁOŃ W KRATKĘ”​ - spektakl dla dzieci

, Scena na Quadro


"Elmer - słoń w kratkę" (premiera 2014r.)
twórcy spektaklu: Anna & Tomasz Rozmianiec, Jakub Woźniak
czas trwania: ok 45 min


"Elmer-słoń w kratkę" opowiada o przygodach wyjątkowego słonia, który mimo tego, że wyróżnia się ze stada, ma wielu przyjaciół i tworzy sytuacje sprzyjające integracji grupy. Elmer to niesamowity słoń, który utwierdza dzieci w przekonaniu, że inny wcale nie znaczy gorszy. Od razu zjednuje sobie sympatię maluchów; bo nie dosyć że śmieszny, to świat jego przeżyć jest bardzo podobny do tego, jaki reprezentują najmłodsi. Jego przygody pełne są pozytywne emocji, radości, zabawy i śmiechu.
Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje indywidualne talenty, uczy sie tolerancji i otwartości, buduje poczucie własnej wartości i przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół. Inny czyli równy, czyli ciekawszy, wnoszący coś nowego do naszego życia.
Elmer prostymi środkami chwali subtelność, inteligencję i wyrozumiałość. I przede wszystkim bawi małych, jak i dużych.
Przygody słonia oparte są na serii książek przeznaczonych dla najmłodszych dzieci. Twórczość Davida McKee dotarła do ponad 30 krajów i przetłumaczona została na kilkanaście języków. Przygody słonia w kratkę są entuzjastycznie przyjmowane przez dzieci i rodziców na całym świecie. W roku 2014 Elmer obchodził 25 urodziny.
Warto być sobą i warto mieć przyjaciół!