SYLWESTER RETRO / FUTURO

SYLWESTER RETRO / FUTURO
31.12.2016, Plac Wolności, godz. 20:00–1:30


Dwie sceny, forum smaków oraz spektakularne widowisko mappingowe z wykorzystaniem kamienic wokół Placu Wolności. Tegoroczny Sylwester Miejski w zupełnie nowej odsłonie.


Stare i nowe, odchodzący i rozpoczynający się nowy rok – Estrada Poznańska oparła tegoroczną ideę sylwestrowej imprezy na momencie przejścia pomiędzy kalendarzami. Odzwierciedleniem tego pomysłu będą dwie sceny - RETRO na tle Arkadii i FUTURO na tle Fontanny Wolności. Same nazwy nie są przypadkowe - na Placu Wolności wystąpią bowiem artyści będący na scenie od dekad oraz wschodzące gwiazdy najmłodszego pokolenia. Program imprezy wciąż pozostaje tajemnicą. Szczegóły dotyczące m.in. gwiazd imprezy i samego przebiegu nocy sylwestrowej zostaną ujawnione podczas konferencji prasowej, która odbędzie się w pierwszych dniach grudnia.


Zmieniona i odświeżona formuła miejskiego sylwestra to wynik przeobrażeń zachodzących w Estradzie Poznańskiej. Nowa dyrektor instytucji – Małgorzata Kempa tak komentuje zmiany: Impreza sylwestrowa to duże wyzwanie. Tego wieczoru chcemy się przede wszystkim dobrze bawić, a zapewnienie dobrej rozrywki szerokiemu gronu odbiorców nie jest łatwym zadaniem. Zależy nam, aby na Placu Wolności spotkali się wszyscy mieszkańcy Poznania, stąd między innymi pomysł na scenę retro i scenę futuro, połączenie sentymentów z nowoczesnością, karnawałowych piór z elektronicznym brzmieniem. Mam nadzieję, że spodoba się on poznaniakom.


Wśród nowości w formule sylwestra miejskiego odnotować z pewnością należy forum smaków, czyli strefę, w której zaprezentowani zostaną wystawcy poznańskich street food’ów. W strefie gastronomicznej znajdzie się miejsce do wspólnego siedzenia, bowiem zlokalizowana będzie ona w ogrzewanym namiocie o powierzchni prawie 400 metrów kwadratowych.


O północy poznaniacy i poznanianki oraz goście będą świadkami spektakularnego widowiska - na fasadach kamienic przy Placu Wolności zobaczą video-mapping, który zostanie wyświetlony na ponad stumetrowym ekranie. Pomysł mappingowego widowiska stanowi alternatywę dla tradycyjnej już oprawy fajerwerkowej.


Za koncepcję nowej formuły sylwestra miejskiego odpowiada Michał Wiraszko – nowy dyrektor muzyczny Estrady Poznańskiej. To przede wszystkim muzyk i animator kultury. W Estradzie pokieruje zespołem producentów i odświeży muzyczny aspekt działalności Estrady Poznańskiej. Wiraszko znany jest przede wszystkim jako lider poznańskiego zespołu Muchy, z którym wydał 5 albumów i zagrał niemal 700 koncertów. W latach 2008-2010 był dyrektorem festiwalu w Jarocinie. Jest autorem tekstów piosenek dla wielu artystów, w produkcji jest obecnie debiutancki film Wiraszki - dokument muzyczny "Powracająca FALA".

Informujemy, że na wygrodzony teren imprezy masowej - Sylwestra Retro Futuro nie zostaną puszczone osoby z własnym alkoholem ani materiałami pirotechnicznymi. Nisko-procentowe piwo i grzane wino będą dostępne w naszej strefie gastronomicznej.

Galeria zdjęć z Sylwestra 2015/2016

http://www.estrada.poznan.pl/pl/gallery/photos/gal...