Teatr

„W czasie deszczu dzieci się nudzą” spektakl kabaretowy

, Scena na Piętrze

„W czasie deszczu dzieci się nudzą” - jest zabawnym i błyskotliwym programem złożonym z ulubionych dialogów i scenek, łączących popularne piosenki: „Rodzina”, „Shimmy szuja”, „Addio pomidory” w wersji - „Gołąbki w pomidorach”, „Przeklnę cię”, „Prysły zmysły”, polską wersję włoskiego przeboju „Ubóstwiam drakę” i oczywiście tytułową piosenkę „W czasie deszczu dzieci się nudzą”. Mobilizującą i inspirującą dla Doroty Lulki była z pewnością Nagroda Prezydenta Gdyni w dziedzinie „Muzyka” otrzymana w roku 2003 za wykonanie piosenek z Kabaretu Starszych Panów w spektaklu „Niespodziewany koniec lata” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza. Do tej pory jednak nie miała odwagi napisać własnego scenariusza. Znalazłszy pomoc w osobie Zuzanny Pietruczenik została powtórnie urzeczona dowcipem, błyskotliwością i niepowtarzalnym, trochę staromodnym wdziękiem Starszych Panów, chociaż zadanie by z piosenek i tekstów Przybory i Wasowskiego zrobić własne widowisko w pojedynkę wydawało się nadal trudne. W sukurs pospieszyli wypróbowani przyjaciele Paweł A. Nowak i Maciej Sadowski, podejmując się funkcji wokalnych i udziału w scenkach w charakterze Młodszych Panów. I tak powstał program „W czasie deszczu dzieci się nudzą”. Paweł A. Nowak, akordeonista, zaaranżował również wszystkie utwory. Gościnnie w programie usłyszymy głos Piotra Michalskiego w nagraniach telefonicznych i komunikatach. Wszyscy wykonawcy pragnęli, by program prezentował ten poziom klasy i elegancji, optymizmu i życzliwości, których tak bardzo nam brak w realnym życiu i telewizyjnej iluzji. Czy udało się im przekazać dzieło zgrabnie, zajmująco i nienadgryzione zębem czasu? Czy swoimi nienagannymi manierami i uprzejmością Młodsi Panowie złagodzą kontury również i naszej obecnej obyczajowości?

Wyzwaniu z powodzeniem stawili czoła: Dorota Lulka – aktorka, wokalistka Paweł A. Nowak – akordeon, „śpiew” Maciej Sadowski – kontrabas, „śpiew”

Kabaret pt. „W czasie deszczu dzieci się nudzą” – Dorota Lulka i Młodsi Panowie Powstałe przed laty dla telewizji i radia programy Starszych Panów mają dziś swoje zdumiewające życie. Partyturami Jerzego Wasowskiego entuzjazmują się muzycy, a teksty Jeremiego Przybory znakomicie nadają się do uteatralnienia - jeśli tylko zespół wykonawczy im sprosta.

Dorota Lulka - Urodzona w Poznaniu, absolwentka Studium Aktorskie przy Teatrze „Wybrzeże” w Gdańsku, pracowała jako śpiewaczka-solistka w Teatrze Muzycznym w Gdyni, jako aktorka w Teatrze „Wybrzeże” w Gdańsku, Teatrze Polskim i Nowym w Poznaniu, jako dziennikarka w Poznańskim Ośrodku Telewizji Polskiej, a od roku 2000 jest w zespole aktorskim Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. W roku 2013 została odznaczona Brązowym Medalem - Zasłużony Kulturze – Gloria Artis za osiągnięcia aktorskie.

26 czerwca „W czasie deszczu dzieci się nudzą” spektakl kabaretowy wyk. Dorota Lulka z zespołem muzycznym

bilety: 75, 60, 45 zł