Warsztaty Dzieci Plenerowe

GÓRCZYŃSKIE KULTUROBRANIE / weekendowe warsztaty dla dzieci

Rada Osiedla Górczyn zapraszana
GÓRCZYŃSKIE KULTUROBRANIE

19 – 20 SIERPNIA
GODZ. 11:00 – 14:00
Cafe Bajarka czyli warsztaty plastyczne dla dzieci szkolnych – boisko szkolne przy Gimnazjum nr 50, ul. Ściegiennego 10


Sobota / Wycinanki wielkoformatowe

Wycinanki wielkoformatowa inspirowane sztuką awangardową początku XX wieku (materiały : arkusz papieru, kolorowe papiery, klej).
Na warsztatach poznamy prace awangardowych artystów, którzy inspirowali się zjawiskami zachodzącymi w naturze takimi jak kiełkowanie nasion, pączkowanie kwiatów, nieustanna zmienność form roślinnych. Reprodukcje dzieł sztuki zestawione z fotografiami przyrody stworzą okazje do obserwacji i analizy dział sztuki jako procesu twórczego człowieka skonfrontowanych ze zjawiskami zachodzącym w naturze. Działania wspierają rozwój poznawczy inspirują i pobudzają do działania uwrażliwiając dzieci na piękno różnorodnych
zjawisk przyrodniczych. Jednocześnie pielęgnuję krytyczne i świadome spojrzenie na rzeczywistość, które skutkuje innowacyjnością w działaniu, kształtuje wrażliwość na formę i barwy. Wycięte z kolorowego papieru obłe kształty inspirowane naturą zostaną wykorzystane do stworzenia, przez dzieci, wielokolorowej kompozycji.Niedziela / Warsztaty plastyczne z wykorzystaniem kolorowych płynów i zapachów

Warsztaty z elementami Sensoplastyki: kolorowa ciecz nienewtonowska i masy plastyczne (materiały: mąka ziemniaczana, trzy kolory barwników spożywczych, aromat spożywczy np. waniliowy, śmietankowy, migdałowy, pomarańczowy, cytrynowy)
Plastyka migdałowa, cynamonowa, pomarańczowa... Plastyka pachnąca, słodka, kwaśna, gorzka, miękka, szorstka, gładka, twarda, sucha, mokra, lekka, ciężka...

Sensoplastyka wpływa na rozwój całego organizmu, rozwija kreatywność i twórcze myślenie u dzieci i osób dorosłych. Warsztaty z elementami Sesnoplastyki poprzez różnorodność wykorzystywanych materiałów wpływają na stymulację wszystkich zmysłów. W działaniach warsztatowych wykorzystujemy tylko produkty spożywcze - bezpieczne dla najmłodszych uczestnikowi, które różnie pachną, kolorowo wyglądają, są gładkie, mokre i chropowate, pluskają i pysznie smakują. Wszystkie składniki używane są do tworzenia farb i mas plastycznych. Płyny newtonowskie to te, które wszyscy znamy — na przykład woda. Kiedy ją przelewamy, uderzamy dłonią w jej powierzchnię, czy coś do niej wrzucamy, cały czas jest płynna. Płyny nienewtonowskie zachowują się w tych przypadkach inaczej. W zależności od rodzaju, mogą po użyciu wobec nich siły (na przykład właśnie po uderzeniu w powierzchnię) stawać się bardziej płynne lub "twardnieć" i przypominać zachowaniem ciało stałe.


Bajarkowy Plac Zabaw proponują Warsztaty dla WAS!

Stworzone z myślą o dzieciach i rodzicach, którzy wspólnie chcą poszaleć w terenie, doświadczać sensorycznie i działać przestrzennie !!!

Wspólnie tworzymy dla WAS!

Kto:

Adrianna Koralewska pedagog teatralny, performing arts oraz tańca nowoczesnego. Uczyła w Singapurze, Szanghaju, Meksyku, a teraz w Polsce! Ukończyła Theatre Training & Research Programme w PPAS w Singapurze. W latach 2006-2010 tworzyła i prowadziła programy (Primary Years | International Baccalaureate®) teatralne, taneczne i performing arts w międzynarodowych szkołach (SSIS, BISS, SAS, JZ School) w Szanghaju. W pracy wykorzystuje elementy Kinezjologii Edukacyjnej (Edu-K), która jest metodą terapii i twórczej pracy z dziećmi opartej na znajomości wpływu wzorców ruchu na obszary mózgu odpowiedzialne za pamięć i zdolność uczenia się. W 2011 została zaproszona do Międzynarodowego Laboratorium Theatre Pedagogy w World Theatre Training Institute.

Magdalena Martyniuk absolwentka Wydziału Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych oraz Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Laureatka 12. edycji Międzynarodowych Warsztatów Niepokoju Twórczego Kieszeń Vincenta Słowo na terytorium sztuki dla dziecka ( prowadzenie warsztatów autorskich), stażystka Muzeum Narodowego w Poznaniu w ramach programu Kurs na kulturę, certyfikowany trener Odysei Umysłu, uczestnik Brygady Pigmaliona.

Olga Tarczyńska-Polus absolwentka Wydziału Archeologii i Filologii Hiszpańskiej. Pracowała w Centrum Turystyki Kulturowej TRAK jako specjalistka ds. turystyki kulturowej i eventowej. To ona organizuje dla WAS i współprowadzi imprezy, familijne gry terenowe, turnieje karciane i warsztaty genealogiczne dla rodzin z dziećmi!

Estrada_wookmark_thumb_warsztaty_dywan_sensoryczny Estrada_wookmark_thumb_warsztaty_ma_a_awangarda