Muzyka Muzyka Plenerowe

Swingujący Poznań I Taneczny Sylwester na Placu Wolności

, Plac Wolności

Tegoroczna zabawa sylwestrowa na Placu Wolności została zaplanowana pod hasłem SWINGUJĄCY POZNAŃ. Mieszkańcy miasta i goście będą mieli okazję wysłuchać, ale przede wszystkim potańczyć do polskich i zagranicznych przebojów z lat 60. 70. i 80. oraz utworów filmowych. Motywem muzycznym, który będzie przewijał się przez cały wieczór jest taneczny swing. Nad kształtem muzycznym całego przedsięwzięcia, podobnie jak w ubiegłym roku, czuwa kompozytor, aranżer i kierownik artystyczny wielu prestiżowych projektów muzycznych, Jacek Piskorz.

Imprezę rozpocznie o godzinie 21.00 Dj Boogie, który w Poznaniu prowadzi cykle imprez "Move & Groove" oraz Jazzpanorama. W jego repertuarze znajduje się szeroki wachlarz tanecznych hitów z pogranicza funku, disco, boogie, czy soulu.

Koncert sylwestrowy rozpoczniemy o godzinie 22.00. Otworzą go znakomita wokalistka Hania Stach utworem „Fever” oraz 30–osobowy band Jacka Piskorza. Hania Stach szerszej publiczności znana jest przede wszystkim jako finalistka programów IDOL i SZANSA NA SUKCES. Wydała już dwie solowe płyty i współpracowała z wieloma muzykami m.in. z Natalią Kukulską, Andrzejem Piasecznym i Łukaszem Zagrobelnym.

Tego wieczoru z pewnością wiele osób będzie oczekiwało występu Marii Sadowskiej. Artystka jest obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 20 lat. Wszechstronność pozwala jej łączyć tak różne gatunki, jak jazz, funk, muzyka elektroniczna czy pop. Jest uznaną wokalistką, reżyserką, kompozytorką, autorką tekstów i producentką muzyczną. W jej wykonaniu usłyszymy m.in. „Cancion Del Mariachi”, „Satisfaction” czy „Sing Sing”.

Tego wieczoru wystąpią również: Kuba Badach, Kasia Rościńska, Ewa Nawrot oraz Jarosław Krużołek. Swingująca zabawa sylwestrowa na Placu Wolności potrwa do godz. 2.00.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE - POBIERZ MAPKĘ

W sylwestrowy wieczór warto zwrócić uwagę na ograniczenia w ruchu w okolicach Placu Wolności. Od godziny 16.00 plac zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego, ze względu na przygotowania przed imprezą. Parking znajdujący się pod Placem Wolności będzie dostępny przez całą noc sylwestrową. Bramki zostaną otwarte już od godziny 20.00. Na teren imprezy będzie można wejść od strony Arkadii (ul. Ratajczaka) oraz Alei Marcinkowskiego. Ruch tramwajowy zostanie wstrzymany o godzinie 20.30 i wznowiony o godzinie 6.00 w Nowy Rok (dla tramwajów i samochodów).

Na ulicy Plac Wolności, od strony linii tramwajowej, zostanie zaaranżowana strefa, prosto z jeżyckiego, gastronomicznego raju. Znajdą się w niej cztery popularne i doskonale znane Poznaniankom i Poznaniakom marki. Food Patrol zaserwuje burgery, promując przy tym ideę Slow Food. Ich bułki wypiekane są codziennie, przez jedną z poznańskich piekarni. Pojawi się także Bufet Truck, czyli chrupiące i wyśmienite zapiekanki. Oferta oprócz najwyżej jakości produktów uwzględnia dodatkowo składniki preferowane w diecie wegańskiej. Z kolei Buff Bus Pizza Truck zaserwuje pizzę, którą wyrabiają tylko na składniach pochodzących prosto z Włoch. Van Cygan zaoferuje zapiekane bagietki z owocami morza. Strefa gastronomiczna będzie otwarta od godz. 16.00 do 2.00.

POBIERZ MAPKĘ

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU - WZGÓRZE PRZEMYSŁAWA

W związku z przygotowaniami do sylwestrowego pokazu sztucznych ogni 31 grudnia zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu samochodowego i pieszego ul. Ludgardy. Od godz. 12:00 do g. 6:00 rano 1 stycznia 2016 zostaną ustawione zapory na skrzyżowaniach ulic: Paderewskiego-Ludgardy, Ludgardy - Franciszkańska oraz Franciszkańska - Góra Przemysła.
Zmiana organizacji ruchu od g. 13:00 31 grudnia 2015 do 6:00 1 stycznia 2016 obejmie:
- ruch w kierunku ul. Góra Przemysła będzie odbywał się od ul. 23 lutego ulicą Zamkową ("pod prąd")
- ruch w przeciwnym kierunku będzie się odbywał ulicami Zamkową i Rynkową (również "pod prąd")
- ulica Ludgardy będzie całkowicie zamknięta dla ruchu samochodowego i pieszego.

Harmonogram organizacyjny:

- g. 12:00 zamknięcie ul. Ludgardy
- g. 16:00 zamknięcie ulicy Pl. Wolności dla ruchu samochodowego
- g. 20:00 otwarcie wejść na teren imprezy od strony ARKADII i od strony ul. Marcinkowskiego
- g. 20:30 wstrzymanie ruchu tramwajowego na ul. Plac Wolności
- g. 21:00 rozpoczęcie imprezy - dj Boogie
- g. 22.00 początek koncertu
- g. 23:55 składanie życzeń
- g. 00:00 pokaz fajerwerków
- g. 00:10 dalszy ciąg koncertu
- g. 02:00 zakończenie imprezy
- g. 06:00 otwarcie ulicy Plac Wolności dla ruchu samochodowego i tramwajowego, otwarcie ulicy Ludgardy.

Zapraszamy na fanpage Estrady Poznańskiej, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje dotyczące imprezy. Warto również dołączyć wydarzenia na Facebooku: „Swingujący Poznań. Taneczny Sylwester na Placu Wolności” https://www.facebook.com/events/549103281911346/

Estrada_wookmark_thumb_sylwester_ekranpoziom_1920x1080_www Estrada_wookmark_thumb_undefined