MARIUSZ LUBOMSKI

ESTRADA POZNAŃSKA

Scena na Piętrze, 21 października 2011, godz. 20:00

Bilety: 30 zł, dostępne: Kasa Estrady, CIM, eBilet.pl

Mariusz Lubomski to jeden z najciekawszych polskich wykonawców piosenki, zawsze nieco w bok od głównego nurtu. Śpiewa teksty specjalnie dla niego napisane, lub utwory z repertuaru innych wykonawców, które interpretuje w jedyny w swoim rodzaju sposób, wykorzystując ogromną skalę swych możliwości głosowych. Tworzy specyficzny rodzaj piosenek o charakterystycznym akustycznym brzmieniu, korzystającej z rytmów bossa nowy, rytmów karaibskich i pieśni cygańskich, klasycznego bluesa z elementami funky, garażowego undergroundu, ostrych rockowych brzmień i piosenek aktorskich, klimatu francuskich kabaretów i nowojorskich klubów jazzowych, songów Weila-Brechta, Toma Waitsa i Talking Heads.

Zadebiutował w roku 1982 na Giełdzie Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie piosenką "Impreza w klubie harcerza". Artysta regularnie koncertuje, zapraszany jest też do udziału w specjalnych projektach artystycznych (PPA we Wrocławiu, Spotkania Zamkowe w Olsztynie, PAKA i SFP w Krakowie, KOMBINAT ? koncert poświęcony pamięci Grzegorza Ciechowskiego, Gala urodzinowa Zygmunta Koniecznego).

Lubomski wydał kilka bardzo interesujących płyt, z których na szczególną uwagę zasługuje ?Śpiewomalowanie?, ?Lubomski - Conte'm? oraz najnowsza ?Ambiwalencja?, z której w większości pochodzil będzie repertuar koncertu w Scenie na Piętrze.

Na scenie Mariuszowi Lubomskiemu towarzyszą:

- Wojciech Pulcyn ? kontrabas, gitara basowa

- Jan Smoczyński - organy Hammonda, piano Fendera, akordeon

- Robert Cichy - gitara akustyczna