PO SCHODACH

21.11.2011, Scena Na Pietrze, godz. 19:00

 

?Po schodach?

scenariusz

Lucyna Sosnowska i Magda Kupryjanowicz

reżyseria

Lucyna Sosnowska

pomysł dramaturgiczny i wykonanie

AGNIESZKA MANDAT

 

 

Monodram ?Po schodach? zaliczyć można do modnego ostatnio nurtu przedstawień o kobietach w średnim wieku ? znajdują się takie w repertuarze  Krystyny Jandy, Doroty Stalińskiej i w nieco lżejszej odmianie w hitowym ?Klimakterium?. Bohaterką jest kobieta ? rozwódka z dorosłym synem i córką, z którymi ma marny kontakt, zawodowo spełniona ? jest wziętym lekarzem, ale samotna i wiodąca nieciekawą egzystencję.

Pewnego dnia wydarza się coś, co skłoni ją do pewnego rodzaju wiwisekcji, podsumowania i zdystansowania się do całego ? jak się okazało ? życia. Bez szans na zmianę, naprawienie czegokolwiek, sprostowanie czy  zrobienie planów na przyszłość. Analiza życiowych ?winien? i ?ma? przeprowadzona jest w formie dowcipnego, nieco autoironicznego  monologu. Spektakl ma dobre tempo, a opowiadana historia wciąga widza, co jest zasługą dojrzałego i wielowymiarowego  aktorstwa Agnieszki Mandat, która od pierwszych chwil  panuje nad publicznością. Na uwagę zasługują graficzne  slajdy, które dopełniają i zabawnie komentują treść sztuki stanowiąc  ciekawą oprawę plastyczną przedstawienia.

Zabawnym zabiegiem jest  Improwizacja - to tekst, który aktorka opowiada improwizując o Leszku Białym (chodzi o Piasta,  wnuka Bolesława Krzywoustego) jakim był supermanem.

Monodram miał czytanie publiczne w krakowskiej PWST  i wzbudzał żywą reakcję i dużo śmiechu. Premiera odbyła się 16.06.2011                           w Warszawie.

 

 

Agnieszka Mandat


aktorka Starego Teatru w Krakowie , pedagog krakowskiej PWST.

W ostatnich latach wystąpiła w  popularnych produkcjach filmowych

i telewizyjnych:

-Miłość nad rozlewiskiem

-Barwy szczęścia

-Ekipa

-Magda M.

-Plebania

-Pensjonat pod różą

-M jak miłość

-Karol. A man who became pope

oraz spektaklach TV

-?Oskar?  w reż. M. Piwowskiego
-?Rosyjskie konfitury?
-"Stygmatyczka" w reż. W. Nowaka