PIĄTKOWE PREMIERY Z BROWAREM FORTUNA

PREMIERA Z BROWAREM FORTUNA w Kinie Muza w Poznaniu

 

Proponujemy idealny sposób na piątkowy wieczór ? premiera dobrego filmu i degustacja niebanalnych piw, tak wyważone wydarzenie będzie zarazem spotkaniem z kulturą i porcją rozrywki ze smakiem.

 

Kino Muza i Browar Fortuna zapraszają na nowy cykl filmowy, w ramach którego od początku lutego do końca kwietnia. Widzowie kina i smakosze regionalnie warzonych piw mogą być pewni, że co piątek o godzinie 21.00 czekają ich emocje kinowe, degustacja piwnych specjalności Browaru Frotuna w Cafe Muza oraz okazja do skorzystania z promocyjnej oferty ? kapsle z piw tej marki będzie można zamienić na bezpłatny bilet wstępu na seans: akcja rusza o 20.00 w dniu seansu ? dla pierwszych 15 pełnoletnich osób, które zgłoszą się do kasy Muzy z odpowiednimi kapslami. Przy każdym seansie cyklu będą też dodatkowe atrakcje z nagrodami.

W ramach pokazu zostaną zaprezentowane krótkie filmiki prezentujące działanie browaru w Miłosławiu, tajniki klasycznej otwartej fermentacji i urok piwnej piany :)

Otwarcie cyklu 7 lutego 2014 będzie miało wyjątkową oprawę, za deckami stanie Pan Picik i liczymy na rozruszanie uczestników wydarzenia (przed i po pokazie). Każdy (pełnoletni) widz otrzyma również w kasie kina kupon promocyjny ?1+1? uprawniający do odebrania drugiego piwa gratis (w Cafe Muza i innych wskazanych lokalach w centrum Poznania) przy zakupie dowolnych piw Browaru Fortuna. Będzie to zatem długi wieczór w Muzie, na którym z pewnością nie powinno zabraknąć kinomanów i smakoszy piw.

Degustacja piw: od godz.20.00 w Cafe Muza (hol Kina Muza)

Cafe Muza będzie oferowało co tydzień zestaw piw Browaru Fortuna w specjalnych cenach dla widzów piątkowych premier.

Projekcja: godz.21.00, bilety 18/15/12 zł dostępne w kasie kina i na www.bilety24.pl

www.browarfortuna.pl

PROGRAM:

PIĄTKOWE PREMIERY Z BROWAREM FORTUNA ? program marzec

 

Piwa do degustacji: Fortuna ? nowy produkt, Miłosław Marcowe, Komes Poczwórny

Organizatorzy:

 

PROGRAM KWIECIEŃ:

4.04. g.21.00 15 lat i 1 dzień  [Tydzień Kina Hiszpańskiego]

reż. Gracia Querejeta  | Hiszpania 2012 | 106 min. KUP BILET

Jon to nastolatek, który sprawia dużo problemów. Po tym, jak zostaje wyrzucony ze szkoły, jego matka (Maribel Verdú)  postanawia wysłać go na wakacje do dziadka, w nadziei, że były wojskowy nauczy chłopca dyscypliny. Dziadek Max (Tito Valverde, nominowany za tę rolę do nagrody Goya) ceni spokój, porządek i rutynę. Wizyta chłopca całkowicie je zburzy. Obu czeka lato pełne wrażeń. Film był hiszpańskim kandydatem do Oscara.

11.04. godz.21.00 Grand Budapest Hotel

reż. Wes Anderson | Niemcy/USA 2013 | 100 min. KUP BILET

"Grand Budapest Hotel" to żywa, zabawna i ponadczasowa historia o przyjaźni, honorze i spełnionych obietnicach. Głównym bohaterem filmu jest Monsieur Gustave H, legendarny konsjerż słynnego w dwudziestoleciu międzywojennym hotelu. Jego najbardziej zaufanym przyjacielem zostaje boy hotelowy, Zero Mustafa. Historia toczy się wokół kradzieży cennego renesansowego obrazu, walki o rodzinny majątek i romansu ? a wszystko to ze zmieniającą się w tle Europą.

PIWA DO DEGUSTACJI: Cydr Miłosławski (PREMIERA), Fortuna Mirabelka, Miłosław Koźlak.

25.04. godz.21.00 Oh Boy

reż. Jan Ole Gerster | Niemcy 2012 | 83 min. KUP BILET

Niko jest wyrzuconym z uniwersytetu dwudziestokilkulatkiem. Żyje chwilą, bezsennie włóczy się ulicami Berlina i zachwyca ludźmi, których spotyka na swojej drodze. Z dyskretną ciekawością obserwuje i analizuje ich sposoby radzenia sobie z codziennością. Nie zauważa jednak, jak szybko sam staje się outsiderem. Wszystko zmienia się dopiero, gdy Niko niespodziewanie zostaje zmuszony do konfrontacji z konsekwencjami swojej bierności. Jego dziewczyna decyduje się zakończyć ich związek, ojciec odcina mu pieniądze na życie, a psycholog określa go mianem mężczyzny ?niezrównoważonego emocjonalnie?. To tylko lekarska diagnoza czy wielka metafora? W międzyczasie w życiu Niko pojawia się też osobliwej urody blondynka, która przypomina mu, ile cierpienia wyrządził jej w przeszłości oraz nowy sąsiad - szukający w nim partnera do wódki, zakąski i zwierzeń. Niko tymczasem niczego nie pragnie tak bardzo, jak kubka dobrej kawy...

WCZEŚNIE W RAMACH CYKLU:

7.03. g.21.00
Blue Highway

reż. Kyle Smith | USA 2013 | 71 min. 
Dillon rozpoczyna właśnie nowe życie w Kalifornii. Kerry towarzyszy mu w drodze z Alabamy do nowego domu. Lubią swoje towarzystwo i zanim będę zmuszeni rozstać się na dłużej odbywają nieśpieszną podróż szlakiem ulubionych filmów. Wolni, szczęśliwi, spontaniczni zatrzymują się po drodze pod byle pretekstem. Odkrywają Stany i siebie nawzajem.
Piwa: Fortuna Miodowe Ciemne, Miłosław Pszeniczne, Komes Potrójny

14.03. g.21.00
|Buntownik bez powodu

reż. Nicholas Ray | USA 1955 | 111 min.
Kino kultowe, filmowy przebój, który uczynił Jamesa Deana nieśmiertelnym. Najsłynniejsze dzieło Raya rozpoczęło popularny trend filmów o problemach młodzieży oraz paradoksalnie falę lekkich teen movies, którymi amerykańskie wytwórnie przyciągały do kin nową, młodą publiczność. Z ekranowym Buntownikiem bez powodu Jimem Starkiem, wrażliwym, lecz nieakceptowanym młodzieńcem, utożsamiały się miliony amerykańskich nastolatków, znudzonych fałszywym kinem dorosłych i mitologią American dream, którą było naszprycowane hollywoodzkie kino lat 50. Młodzi Amerykanie zobaczyli na ekranie samotnych nastolatków-outsiderów, walczących z rodzicami, nauczycielami i samymi sobą. Fantastyczne role Deana i niezwykłego Sala Mineo w roli Plato.
Piwa: Fortuna Wiśniowa, Miłosław Koźlak, Komes Podwójny

21.03. g.21.00
Zabić bobra

reż. Jan Jakub Kolski | Polska 2012 | 100 min. 
Eryk (Eryk Lubos), żołnierz jednostek specjalnych walczących w Iraku i Afganistanie, wraca do kraju i zaszywa się w starym rodzinnym domu. Myślami wciąż wraca do wspomnień z pola walki. Pewnego dnia poznaje młodą dziewczynę o przydomku Bezi (Agnieszka Pawełkiewicz), która zakradła się na jego posesję. Czy miłość potrafi wymazać najgorsze wspomnienia?
Piwa: Fortuna ? nowe piwo - premiera, Miłosław Niefiltrowane, Komes Poczwórny

28.03. g.21.00
Nauka spadania

reż. Pascal Chaumeil | USA, Wlk.Brytania 2014 | 96 min. 
Sylwester na szczycie londyńskiego wieżowca. Martin stoi na krawędzi. Kiedyś był sławnym prezenterem TV, dzisiaj chce skoczyć z dachu ? nie on jeden. Samotna matka Maureen, pyskata nastolatka Jess i były muzyk, a teraz dostawca pizzy JJ, mają na ten wieczór taki sam plan. Choć są sobie zupełnie obcy, zawierają pakt. Postanawiają dotrwać do Walentynek.

7.02. g.21.00
Wielkie piękno
reż. Paolo Sorrentino | Francja, Włochy 2013 | 142 min.
Jep Gamberdella ? przystojny, czarujący mężczyzna ? pomimo pierwszych oznak starzenia się w pełni korzysta z miejskiego życia, ma reputację sfrustrowanego pisarza, jest znużony swoim stylem życia i marzy czasem, aby raz jeszcze wziąć do ręki pióro.

PIWA: Komes Potrójny, Fortuna Śliwka, Miłosław Pilzner

14.02. g.21.00
Smak curry
reż. Ritesh Batra | Indie, Francja, Niemcy 2013 | 110 min.
Przesyłka z jedzeniem wysłana do biura męża przez pomyłkę trafia w ręce innego mężczyzny ? tak rozpoczyna się  pełna subtelnych emocji relacja między dwójką nieznajomych, pragnących nadać życiu odrobinę smaku..
PIWA: Komes Poczwórny, Fortuna Wiśniowa, Miłosław Niefiltrowany

21.02. g.21.00
Tajemnica Filomeny
reż. Stephen Frears | Wielka Brytania 2013 | 94 min
Filomena (Judi Dench) w młodości zaszła w ciążę, a jej dziecko oddano do adopcji przez zakonnice, po latach postanawia odnaleźć syna z pomocą dziennikarza politycznego (Steve Coogan).
PIWA: Komes Porter, Fortuna Miód, Miłosław Marcowe

28.02. g.21.00
Co jest grane, Davis?
reż. Joel i Ethan Coen | USA 2013 | 105 min.
Tytułowy Davis to intrygujący muzyk, przenoszący się z jednej kanapy na drugą, szuka nie tylko swojego miejsca w świecie, ale także wciąż uciekającego mu kota.
PIWA: Fortuna Śliwka, Miłosław Koźlak, Komes Podwójny