PORANKI RODZINNE - MARZEC 2014

SZYSZKOWE LUDKI ? 8.03.

Ludziki wykonamy z szyszek, filcu, pianki, puchatków, piórek.

FILMY:

1. SIDEMKA W KRAINIE DZIWOLĄGÓW

Opis: Żeglujący po oceanach Siódemka wpada w trójkąt bermudzki. Oszołomionego żeglarza aresztują dziwne stworzenia o głowach, z których wyrastają trzy trąbki. Trąbki wytaczają Siódemce proces, który kończy się wyrokiem skazującym. Kat poi Siódemkę tajemniczym napojem, po którym skazańcowi wyrastają na głowie trzy trąbki. Siódemce udaje się po szalonej gonitwie uciec od swoich prześladowców, ale trąbki na głowie nie znikają.

2. KASZTANEK

Opis: Mały kasztanek poznaje ogromną dynię, której pomaga wydostać się z ziemi. Ale dynia ponownie wpada do dołka. I tym razem pomaga jej kasztanek, a pajączek buduje dla niej schody z pajęczej sieci.

3. KASZTANEK I DĄBEK

Opis: Z drzew spadają Kasztanek i Dąbek. Wspólnie przeżywają dramatyczne przygody. Jesienią kładą kładą się do snu, by wiosną wyrosnąć jako młode drzewa.

4. LEŚNI OGRODNICY

Opis : Opowieść o lesie i jego mieszkańcach.

5. DOMEK

Opis : Film opowiada o małym ślimaczku Maciusiu, który wiedzie spokojne życie na pięknej łące w towarzystwie radosnej i ruchliwej sąsiadki Biedronki. Powolny ze swej natury, obciążony muszelką-domkiem, pewnego dnia postanawia radykalnie odmienić swój los. Porzuca swoje schronienie i rusza w świat z nadzieją, że gdzieś znajdzie lepsze lokum i ciekawsze życie. Spotyka na swej drodze różne zwierzątka, z którymi ma ochotę zamieszkać. Niestety ich domki nie spełniaja oczekiwań ślimaczka. Burza i deszcz dodatkowo komplikują sytuację. Doświadczony losem Maciuś uświadamia sobie komfort, z jakiego sam zrezygnował. Kiedy po perypetiach natrafia na swoją muszelkę - domek, odnajduje utracony spokój, bezpieczeństwo i sąsiedzką przyjaźń.

6. PRZYGODA W LESIE

Opis : Miś Kudłatek zabłądził w lesie. Z opresji ratuje go duży niedźwiedź.

PRZYGODY I PODRÓŻE 15.03

Zabawy wokół podróży z kolorową chustą Klanzy

Praca plastyczna: wydzieranki z kolorowego papieru

1.  SEZON OGÓRKOWY

Opis: W czasie zabawy bliźniacy Marek i Karolina znajdują na podwórzu zaczarowany, mówiący samochód, który prowadzi dzieci w świat fantazji, gdzie poznają nowych przyjaciół.

2. WĘDRÓWKI MISIA

Opis: Misiowi znudził się krajowy klimat i wraz z bocianem ruszył na południe. W Afryce nachodzi go jednak tęsknota za rodzinnymi stronami.

3. PLANETA TRZECH WYSP

Opis: Na trzech wyspach oddzielonych od siebie morzem żyją sześcionogie stworzenia. Robot podróżujący w przestworzach przybywa do nich i buduje mosty pomiędzy wyspami.

4. NA SZLAKU

Opis: Przygody dwóch kotów, poszukiwaczy złota na Dzikim Zachodzie.

5. POŁAWIACZE PEREŁ

Opis: Kapitan Kliper wraz z małpką Gogo wyławiają z morza drogocenne perły. Na statek Klipera napada pirat Szalony Roger i zabiera skarb. Pechowy kapitan pociesza się myślą, że perły nie przynoszą szczęścia.

ŻÓŁWIKI 22.03.

Czytanie bajki o żółwiu i zającu

Praca plastyczna: Żółw z tektury i z suchych liści.

Żółwik jest duży, ok. 3o cm średnicy z wieszaczkiem, do wyklejenia suchymi liśćmi i pomalowania. Ja przygotowuję formę z tektury a dzieci robią resztę.

 

  1. Czapka niewidka  SMF
  2. Reksio pocieszyciel SFR
  3. Psiaczek SFR
  4. Tresowany piesek SFR

 

FILMY:

1. CZAPKA NIEWIDKA

2. REKSIO POCIESZYCIEL

3. PSIACZEK

4. PSI WESTERN

5. TRESOWANY PIESEK

ZWIERZAKI PRZYTULANKI 29.03.

Wykonane z włóczki w formie dużych pomponów z naklejonymi filcowymi elementami.

FILMY

1. PRÓBA WIERNOŚCI

Opis : Chłopiec kradnie Agnieszce Misia i próbuje go zatrzymać u siebie ponętnymi propozycjami ciekawej zabawy. Miś jest jednak wierny swojej dziewczynce i wraca do niej.

2. WILK I NIEDŹWIADKI, SFR

Opis: Trzy małe niedźwiadki przerażone uciekają przed groźnym wilkiem. Mama uświadamia im, jak wielka siła tkwi w jedności i niedźwiadki solidarnie stają przed wilkiem, a ten widząc przed sobą zwarty kolektyw w przerażeniu ucieka.

3. RUDY KOTEK

Opis: Opowieść o kotku, którego właściciel zapomniał nakarmić przed wyjazdem na weekend.

4. REKSIO I GĄSIOR

5. STEFANEK

Opis: Niechlujny i brudny Stefanek trafia do cyrku, ale zwierzęta nie chcą się z nim bawić. Dopiero, kiedy chłopiec zmienia swoje postępowanie, zwierzęta przyjmują go do wspólnej zabawy.