Dobry Wzór

Niezwykle miło nam poinformować o nominacji krakowskiej agencji Motor Studio do nagrody Dobry Wzór, przyznawanej przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, za stworzenie nowej identyfikacji wizualnej Estrady Poznańskiej.

Dobry Wzór to pierwsza w Polsce nagroda za design, przyznawana od 1993 roku. Konkurs ma ugruntowaną, niezależną i wiarygodną pozycję na rynku. Patronat Honorowy i nagrodę specjalną Wzór Roku przyznaje co roku Minister Rozwoju. Konsumentom wskazuje, które produkty są dobrze zaprojektowane, innowacyjne, ergonomiczne i odpowiadają na ich potrzeby. Produkty i usługi biorące udział w konkursie prezentowane są na pokonkursowej wystawie, na którą wstęp jest wolny oraz w publikacjach w Internecie i w mediach patronackich.
Dla producentów i dystrybutorów konkurs jest niezależnym audytem wzorniczym produktów i usług (każdy produkt i usługa otrzymują skróconą ekspertyzę wzorniczą), promocją produktów i usług (na każdym etapie konkursu produkty i usługi otrzymują godła pozycjonujące i wyróżniające na rynku – „produkt rekomendowany do konkursu”, „finalista konkursu” i dla laureatów „Dobry Wzór 2016”, „Wzór Roku 2016”, „Produkt Roku 2016”).
Konkurs Dobry Wzór rozwija swoją formułę i jego pozycja się umacnia. Corocznie do konkursu zgłasza się 180-200 produktów i usług. Pokonkursową wystawę Dobry Wzór odwiedza ponad 2000 widzów, a w mediach ukazuje się około 200 publikacji. Tytułem Dobry Wzór nagrodzono już 493 produkty i 6 usług. Wspierają nas najważniejsze instytucje publiczne w kraju i ogólnopolskie, branżowe i masowe media. W ramach konkursu powstaje również dwujęzyczny katalog.