Dzieciaki na Piętrze

DZIECIAKI NA PIĘTRZE
sezon jesienny 2018


Dzieciaki na Piętrze stały się ulubionym punktem programu poznańskiej Sceny na Piętrze. Przedstawienia i warsztaty pokochały nie tylko dzieci, ale również ich rodzice.
Co tym razem dla Was przygotowaliśmy?

W programie jesiennym znajdą się aż trzy premiery. Dzieciaki będą miały okazję spotkać kultowych bohaterów takich jak Niedźwiedź i Masza czy Reksio. Nie zabraknie również warsztatów i spotkań artystycznych.

WARSZTATY, Galeria Oko/Ucho, g. 15.00, bilety 10 zł
SPEKTAKLE, Scena na Piętrze, g. 16.00, bilety 10 zł

6.10.18
„Niedźwiedź i Masza”
Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” ze Słupska

„Niedźwiedź i Masza – czyli gdzie moja kasza?” Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądało pierwsze spotkanie Maszy z Niedźwiedziem? Opowiemy Wam tę historię.
Teatr Lalki „Tęcza” sięga do źródeł, czyli do rosyjskich baśni, na podstawie których tekst opracowała Marta Guśniowska.

Tekst: Marta Guśniowska Reżyseria: Michał Tramer Scenografia: Olga Ryl-Krystianowska Muzyka: Tomasz Giczewski Obsada: Joanna Stoike-Stempkowska Ilona Zaremba Maciej Gierłowski Mikołaj Prynkiewicz Inspicjent: Marek Huczyk Światło i dźwięk: Robert Ochociński Obsługa tech.: Sebastian Moczulski

„LAS W SŁOIKU”
MAŁGORZATA FABIAN warsztaty florystyczne

Marzyliście kiedyś o swoim kawałku lasu? Miło będzie wracać do domu, w którym pachnie lasem, prawda? Zapraszamy na warsztaty, podczas których dzieci będą miały okazję wykonać swój własny mini las w pięknym szklanym naczyniu.
Las w słoiku to zamknięty ekosystem, który żyje, rozwija się, zmienia i jest samowystarczalny – stanowi trwały obieg zamknięty, w którym krążą woda i składniki mineralne.

20.10.18
„Co w szafie piszczy”
Teatr Fuzja

„Co w szafie piszczy” – to kolejna część przygód Zyzi i Dyzia. Tym razem przeżyjemy szalone przygody, nie wychodząc z domu. Każda szafa, zwłaszcza ta rodziców, skrywa w sobie wiele tajemnic. Pod nieobecność dorosłych niesforne dzieciaki - znajdują skarby, oswajają potwory, odgrywają różne postaci - mola Zdzisława, Ciotkę Wandę czy Płaszczarza Rękawiastego.
Przekonacie się, że w szafie rodziców pomieszczą się wszelkie dziecięce pomysły.

Twórcy: Agnieszka Mikulska, Tomasz Rozmianiec, Jakub Woźniak, Anna
Rozmianiec

„ŚWIAT W RUCHU”
ANNA ROZMIANIEC – warsztaty pantomimiczne

Świat pozbawiony słów, emocje zaklęte w ruchu, zabawa mimiką i gestem to świetny sposób na spędzenie popołudnia. Dzieci poznają pantomimę. Dowiedzą się jak wyczarować przestrzeń, linę, piłkę, kapelusz, czy jabłko mając do dyspozycji tylko własne ciało.

17.11.18

„Bajka o kolorach”
Fabryka Kultury

„Bajka o kolorach, czyli bajka, w której nie ma smoka” to nowatorska Bajka z mnóstwem kolorów, filmowymi animacjami oraz projekcjami!
Świat KOLORÓW jest zagrożony. Król „Jajo Patelnia Sadzone III” kradnie wszystkie barwy.
Trójka bohaterów postanawia je uratować. Po drodze spotka ich jednak mnóstwo niesamowitych przygód. Wkroczą w królestwo Niebieskiego Królika, aby uratować kolor CZERWONY będą musieli przygotować CZERWONY Koncert. Czy Biedronka i Żuk okażą się pomocni? Czy uda się ocalić Króla Czerwonego – Sławnego ongiś Wierszokletę – Muchomora?
Na koniec czekać będzie niespodzianka – magicznym sposobem namalujemy wszystko co się Wam wymarzy, czy to na ekranie, czy na naszych bohaterach.

Do dzieła – Kolory natury zaklęte w aromatycznych mydełkach

Podczas warsztatu poznamy barwy i aromaty naturalnych składników. Przeniesiemy się do wiosennego ogrodu ziół, tryskającego zielenią. Będziemy delektować się subtelnymi zapachami pastelowych kwiatów oraz wibrującymi odcieniami i soczystymi aromatami owoców.
Poznamy piękno jesiennego bursztynu i złotego pyłu bursztynowego, a także srebrzyste, chłodne barwy mineralnej miki. To wszystko przyda się nam do wykonania naturalnych mydełek, w których uchwycimy cząstkę poznanych barw i zapachów.


24.11.18
„Reksio” PREMIERA
Teatr Fuzja/ Wydawnictwo Papilon/Estrada Poznańska

Reksio – kultowy bohater filmu animowanego oraz serii książek ożyje na oczach widzów w najnowszej produkcji Teatru Fuzja. Spektakl to zbiór najróżniejszych przygód uwielbianego przez dzieci i dorosłych sympatycznego psiaka i jego podwórkowej ekipy.
Przyjaźń, współpraca, ciekawość świata, szacunek dla zwierząt - to wartości, które odnajdziecie w przedstawieniu. Nie zabraknie kolorowej scenografii oraz muzyki, którą będzie nucić długo po spotkaniu z „Reksiem”.

Filcowo-Reksiowo
warsztaty plastyczne z Natalią Adamczyk

Pracownia m i a n g zaprasza na warsztaty z Reksiem w roli głównej.
Do naszej zabawy dołączą też kolorowe pianki i filce, po to, by powstały z nich piękne Reksiowe broszki lub breloczki (do wyboru), które towarzyszyć Wam będą każdego dnia.


1.12.18
„Zabawopsuje”
Teatr Dzieci Miłość

Teatr Dzieci Miłość zaprasza wszystkie dzieci i dorosłych, w wieku od 10 do 100 lat, na widowisko teatralne, podczas którego poznamy zaskakujące ”Przygody ŚRUBKI i GWOŹDZIKA” – niestrudzonej pary przyjaciół radzących sobie w najbardziej krytycznych sytuacjach życiowych.
Futurystyczny świat, który ich otacza, zachęca do zabawy i robienia dokładnie tego, co jest zakazane i ryzykowne.

Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk to zawodowi lalkarze. Działają wspólnie od wielu lat. Ich fascynacja komedią dell ‘arte, poczucie humoru i dystans do świata spowodowały, że postanowili przenieść się w świat, w którym wszystko jest możliwe.

Drum Works
warsztaty bębniarsko – taneczne

Pełne energii warsztaty bębniarskie z Maciejem Giżejewskim. Dzieci dowiedzą się jak za pomocą bębna można rozmawiać, tworzyć taneczne rytmy i cieszyć się muzyką. Królestwo bębnów djembe, dunun, sabar, djagbe czy tama zaprasza w tą niesamowitą muzyczną podróż!

8.12.18
„Zimowa układanka”
Teatr Wariate

Zimowa układanka” - to spektakl opowiadający bożonarodzeniową historię. Oparty na motywach tradycyjnej pastorałki, przedstawia ją w niekonwencjonalny sposób, z poczuciem humoru.
Przedstawienie przybiera formę zabawy w teatr - sceną staje się dziecięcy pokój.
Porozrzucane klocki stwarzają pretekst do budowania nowych teatralnych przestrzeni.
Zwykłe przedmioty i zabawki zamieniają się w aktorów. I tak Józef i Maryja to urocze szmaciane lalki, Trzej Królowie to pluszowe pieski, a w rolę złego Heroda wciela się Miś.

Reżyseria: Teatr Wariate, scenografia: Marek Cyris, kostiumy: Sylwia Cyris, muzyka: Jerzy Więckowski


ZABAWY PODWÓRKOWE RAZ, DWA, TRZY, TERAZ TY!
"Zabawy podwórkowe" Centrum Sztuki Dziecka

Wraz z Centrum Sztuki Dziecka Zapraszamy do wspólnej zabawy na podwórku. Dołącz do naszej bandy, poznaj wyliczanki, piosenki, wesołe powitania, gry z piłką, zabawy ruchowe czy w „łapki” oraz odkryj nowe, a może tylko zapomniane, zastosowanie kredy, chodnika czy trzepaka! Podwórkową atmosferę zapewnią dwie performerki i muzyk grający na żywo. Będziemy bawić się na świeżym powietrzu, żeby jak najlepiej poczuć klimat podwórka. 
Projekt został nagrodzony w konkursie "DO ŚMIECHU".

scenariusz i prowadzenie : Ola Marzec, Agnieszka Cienciała, Pan Picik
muzyka: Pan Picik
czas trwania - 50 min.
wiek: 7 - 10 lat


*organizator zastrzega prawo do zmian w programie