LATO NA NARAMKACH / LATO Z ESTRADĄ

LATO NA NARAMKACH
2 lipca – 27 sierpnia
Naramowice
 

2 lipca (wtorek)

Warsztat: Z aparatem przez kultury
ul. Rubież 14a
godz. 17.00–19.00

Z Evą Rufo – hiszpańską aktorką, tancerką i opowiadaczką bajek – zbudujemy mapę Hiszpanii, kraju Don Kichota i Sancho Pansy, artystów Salvadora Dalego i Picasso, flamenco i jotas. Będziemy walczyć z wiatrakami i wymyślać niesamowite zwierzęta. 

Z Hacenem Sahraoui – Francuzem o algierskich korzeniach – nauczymy się wiązać turban, myć zęby bez szczoteczki i używać czarnego mydła. 

A Tadeusz Korach nauczy nas sztuki filmowania smartfonem. Po odrobinie teorii, adepci sztuki filmowej uwiecznią opowieści snute przez Evę Rufo i Hacena Sahraoui. Na miejscu zapewniamy też strefę zabawy dla dzieci do 3 lat.

Kino plenerowe
Boisko przy ul. Jasna Rola
godz. 21.30

Projekcja filmu „Hiszpański temperament”, reż. Emilio Martinez-Lazaro, 2014, 1h 38min


16 lipca (wtorek)

Warsztat: Afrykańska radość
ul. Rubież 14a
godz. 17.00–19.00

Warsztaty rytmiczno-ruchowe z elementami tradycyjnego tańca afrykańskiego i baśniami afrykańskimi snutymi przez „opowiadacza”. Poznamy tradycyjne instrumenty z Afryki Zachodniej i nauczymy się na nich grać. Każdy uczestnik zajęć stworzy swoją afrykańską pamiątkę, którą zabierze do domu. Na miejscu zapewniamy też strefę zabawy dla dzieci do 3 lat.

Kino plenerowe
Boisko przy ul. Jasna Rola
godz. 21.30

Projekcja filmu „Teoria wszystkiego”, reż. Terry Gilliam, 2013, 1h 47min


6 sierpnia (wtorek)

Warsztat: Kolorowe Indie
ul. Rubież 14a
godz. 17.00–19.00

Odkryjemy Indie przez sztukę, tworząc wielokolorowe mandale, tańcząc taniec Bollywood i praktykując rodzinną jogę. Przymierzymy indyjskie stroje i nakrycia głowy, zrobimy test odwagi, przechodząc po macie fakira, i pomalujemy dłonie i stopy henną (farby antyalergiczne). Na miejscu zapewniamy też strefę zabawy dla dzieci do 3 lat.

Kino plenerowe
Boisko przy ul. Jasna Rola
godz. 21.30

Projekcja filmu „I tak cię kocham”, reż. Michael Showalter, 2017, 1h 59 min


27 sierpnia (wtorek)

Warsztat: Piracka podróż
ul. Rubież 14a
godz. 17.00–19.00

Przeżyjemy niezwykłą przygodę, podczas której odnajdziemy mapę ukrytego skarbu, przejdziemy szkolenie na prawdziwego pirata i nauczymy się pirackich szant. Poznamy też zasady żeglowania i zachowania na morzu, a później razem zbudujemy piracką łajbę. Na miejscu zapewniamy też strefę zabawy dla dzieci do 3 lat.

Kino plenerowe
Boisko przy ul. Jasna Rola
godz. 21.30

Projekcja filmu „Podróż na 100 stóp”, reż. Lasse Hallstrom, 2014, 2h 2min