PRZYZWOICIE TANIE CZWARTKI - KWIECIEŃ 2015

BILETY 8 ZŁ

nie przyjmujemy rezerwacji

02.04

16:15 JOANNA

Joanna smakuje każdą chwilę, pomimo że zdiagnozowano u niej poważną chorobę. Swojemu synkowi obiecała, że zrobi wszystko, aby być z nim jak najdłużej. Nie poddaje się. Dla Jasia prowadzi blog, w którym opisuje ich codzienność – prosto i trafnie. Sam blog staje się dla wielu czytelników inspiracją do uważnego i szczęśliwego życia. Film ukazuje fragmenty z życia Joanny, jej męża Piotra i synka Jasia.


17:15 SAMBA

Samba (Sy) i Alice (Gainsbourg) pochodzą z dwóch różnych światów. On pracuje na zmywaku w paryskim hotelu, ona jest woluntariuszką, która po latach pracy w korporacji postanowiła przewartościować swoje życie i pomagać ludziom. Gdy wskutek biurokratycznej pomyłki Samba trafia do aresztu, jego sen o lepszym życiu pryska, a co więcej grozi mu przymusowa deportacja z Francji.


9.04

16.30 BYŁ SOBIE LAS

Jak naprawdę wygląda głębia tropikalnych lasów i jakie tajemnice skrywa? Jakie rośliny tam rosną i w jakim tempie? Po nagrodzonym Oscara® słynnym Marszu pingwinów Luc Jacquet zabiera nas w kolejną fascynującą podróż do świata natury – tym razem w głąb tajemniczych i mało znanych do tej pory lasów deszczowych, rosnących w Peru i Gabonie, uznanych za „zielone płuca” naszej planety.


18.00 PODRODZE AFRYKA – JAK MAŁY FIAT PODBIŁ AFRYKĘ – SPOTKANIE Z ARKADYM P. FIEDLEREM

Polskim Fiatem 126p przez Afrykę. O 3,5 miesięcznej podróży „Maluchem” z Egiptu do RPA opowie Arkady Paweł Fiedler, wnuk pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. Podróżnik i jego samochód pokonali 16200 km, odwiedzili 11 krajów.


20.00 FESTIWAL O!PLA: KONKURS OFF

21.45 FESTIWAL O!PLA: KONKURS ANIMOWANE FRASZKI + KONKURS FORMANIMY

16.04

16.30 BYŁA SOBIE DZIEWCZYNKA – PSYCHOTERAPEUTYCZNY KLUB FILMOWY

Charleen niedługo przed swoimi szesnastymi urodzinami jest jedną z tych nastolatek, które zdają się dźwigać problemy całego świata na własnych barkach. Być może to przez jej staż w domu pogrzebowym, lub jej uwielbienie twórczości Kurta Cobaina - Charleen zdaje się brnąć w mroczniejsze zakamarki stanu świadomości.


19.00 DZIEWCZYNA W CZERWONEJ CHUŚCIE – WSTĘP WOLNY, POKAZ CENTRUM KULTURY TURECKIEJ W WARSZAWIE

Wciągająca i niezwykle wzruszająca opowieść o miłości, zrealizowana na podstawie opowiadania Czingiza Ajtmatowa. Ilyas, kierowca ciężarówki ze Stambułu, pracuje na budowie w niewielkiej wiosce. Pewnego dnia spotyka i zakochuje się w Asyi młodej dziewczynie nazywanej również „Czerwona Chusta”. Para pobiera się i wkrótce na świecie pojawia się ich syn Samet. Niestety ich szczęście nie potrwa długo, a seria dramatycznych wydarzeń zmieni na zawsze ich życie.


20.45 DUMNI I WŚCIEKLI

Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym! Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń?


23.04

15.15 ZŁOTA KLATKA

Sara, nastolatka z Gwatemali, obcina włosy, przebiera się za chłopca i wraz z przyjaciółmi Juanem i Samuelem wyrusza w ekscytującą i niezwykle niebezpieczną podróż na osławionej trasie pociągami towarowymi do Los Angeles. Mają nadzieję na lepsze życie w USA, gonią za marzeniem, nie zdając sobie sprawy, że może zupełnie nie być tym, czym się wydaje.


30.04

15.30 HARDKOR DISKO

Współczesna, pełna kontrastów metropolia. Nowobogaccy rodzice i ich pochłonięte hedonizmem, żyjące chwilą dzieci, a wokół nich rzeczywistość, w której wzbiera gniew i napięcie bliskie eksplozji. W takiej scenerii poznajemy Marcina, który przyjechał z głęboko skrywaną tajemnicą i dokładnym planem zemsty, o którym ani dziewczyna, ani jej najbliżsi nie mają pojęcia...


17.00 HISZPANKA

Jeden z z najsłynniejszych polskich pianistów i polityków Ignacy Jan Paderewski w dramatycznych okolicznościach próbuje dotrzeć do Polski. Zamierza mu w tym przeszkodzić pracujący dla pruskiej armii mroczny Doktor Abuse. W grupie spirytystów ratujących Mistrza przed atakiem medium znajdują się kochankowie gotowi poświęcić wszystko - dla wolności Ojczyzny i dla siebie nawzajem.


19.00 CARTE BLANCHE

Kacper, uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z lubelskiego liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed przełożonymi problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić do matury swoich uczniów.


21.00 POLSKIE GÓWNO

Jerzy Bydgoszcz, lider zespołu Tranzystory z Pruszcza Gdańskiego, popada w coraz większe zadłużenie. Nieoczekiwanie pomoc w wyjściu z kryzysu oferuje komornik Czesław Skandal, który za część zysków ze sprzedaży biletów zostaje menadżerem grupy. Razem z kierowcą Stanem Gudeyką, byłym liderem punkowej kapeli Iperyt, wyruszają w trasę koncertową po Polsce.