Wraz z wiosną i budzącym się do nowego życia światem będziemy dzielić się pozytywnymi wibracjami w piosenkach, które w tekstach i dźwiękach posiadają dobrą energię i pretekst do stwarzania rzeczy nowych i pięknych.
Podczas koncertu odbędzie się charytatywna zbiórka dla podopiecznego fundacji Drużyna Szpiku- Kubusia Kędzi.
Open Mic to projekt muzyczny, w ramach którego na scenie spotykają się początkujący wokaliści oraz doświadczeni muzycy. To nie tylko koncerty, ale również warsztaty i próby, które ułatwiają początkującym solistom stawienie pierwszych, estradowych kroków. Projekt propaguje ideę współpracy amatorów i zawodowców, wspiera utalentowanych twórców i umożliwia im sprawdzenie własnych możliwości na scenie podczas profesjonalnie przygotowanych koncertów. Każdy koncert połączony jest również z charytatywną zbiórką pieniędzy – zamiast biletów – słuchacze mogą kupić cegiełki, wspierając w ten sposób podopiecznych fundacji Drużyna Szpiku. Koncerty odbywają się w Scena Na Pietrze przy ul. Masztalarskiej 8. Szczegóły na www.estrada.poznan.pl
Gwiazdą marcowego koncertu będzie Jacek MEZO Mejer!
Jacek MEZO Mejer
Od ponad dekady jeden z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia. Twórca takich hitów jak „Sacrum”, „Ważne”, „Kryzys”, „Wstawaj”, „Aniele” czy „Mezokracja”. Jego twórczość to połączenie pozytywnego hip-hopu z popem. Wielki pasjonat sportu, w szczególności biegania i tenisa. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w tym Srebrnej Premiery na festiwalu w Opolu, Superjedynki, Viva Comet czy wielokrotnie Eska Music Awards. W 2012 roku wziął udział w telewizyjnym show „Bitwa na głosy” i doprowadził swój zespół Mezoteam do 3 miejsca. Współpracował m.in. z Kasią Wilk, Mieczysławem Szcześniakiem, Liberem czy Hanią Stach. Teksty Meza skoncentrowane są na przekazie. Jego misją jest motywowanie ludzi do doskonalenia się, przełamywania swych słabości, poprawy swego życia.
DRUŻYNA SZPIKU
Fundacja im. Anny Wierskiej „Dar Szpiku” powstała w 2008 roku w Poznaniu. Inspiracją dla założenia fundacji była Anna Wierska, która ostatnie 2 lata swojego życia, walcząc z białaczką i próbując znaleźć dawcę szpiku kostnego, poświęciła na przekonywanie innych, jak ważną kwestią jest problem dawstwa szpiku. Fundacja została powołana przede wszystkim w celu prowadzenia działań z zakresu profilaktyki chorób nowotworowych krwi oraz propagowania idei pozyskiwania dawców szpiku oraz transplantacji szpiku kostnego. Podstawowe działanie fundacji to także wspieranie osób chorych i ich rodzin, które niejednokrotnie wymagają szczególnej opieki i oraz szczególnej pomocy w przeciwdziałaniu ich wykluczeniu społecznemu. Ale także pomoc materialna i finansowa, bo niejednokrotnie znajdują się w bardzo trudnych sytuacjach życiowych. Niedługo po powstaniu samej fundacji 26 maja 2008 roku w jej ramach powstała specyficzna platforma – Drużyna Szpiku Drużyna Szpiku to grupa wolontariuszy, która pomaga realizować wszelkie działania fundacji.
Głównym celem działań Drużyny Szpiku jest maksymalne zwiększenie liczby osób zarejestrowanych w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej, a tym samym zwiększenia szans na wyzdrowienie osób dotkniętych chorobą nowotworową, dla których przeszczep szpiku kostnego od dawcy niespokrewnionego jest szansą na wyzdrowienie. Wyzwanie to udaje się realizować z sukcesem – w 2008 roku Centralny Rejestr Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej liczył ok. 5000 zarejestrowanych dawców, pod koniec 2013 było już ich ok. 540 tysięcy. Zamierzeniem docelowym jest minimum 2 miliony zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku.
Bilety-cegiełki: 10 zł, 20 zł, 30 zł
Podczas wieczoru wspieramy DRUŻYNA SZPIKU.