Czy można dziś myć włosy bez wyrzutów sumienia, z poszanowaniem dla środowiska i własnego ciała? Dowiedz się jak! Zrób własny szampon do włosów z roślin, które znajdziesz na każdej łące, trawniku czy zielonym skwerku. Poznaj minimalistyczne sposoby na dbanie o siebie, które jednocześnie ograniczają zużycie plastiku i redukują szkodliwy wpływ na organizmy wodne i ludzkie ciało. Podczas warsztatu wykonasz i przelejesz do szklanej butelki pięcioskładnikowy szampon, łagodny dla ciała i planety. Dowiesz się także jak w czasach nadmiaru i konsumpcji dbać o swoja skórę oraz włosy w duchu minimalizmu i ekologii nie marnując i oszczędzając jednocześnie.
Liczba uczestników: 20 osób
Czas trwania: 180 minut
Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: b.lesniewski@estrada.poznan.pl
Miejsce: Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8a, Poznań
Warsztaty ekologiczne w ramach projektu „Z KULTURĄ O ODPADACH” prowadzone przez DZIEWCZYNY W NATURZE.
Stowarzyszenie Dziewczyny w Naturze powstało w 2019 roku z inicjatywy grupy dziewczyn współpracujących na wielu polach. Grupa realizuje działania edukacyjne i kulturalne skupiając się na etnobotanice, zielarstwie, ekofeminizmie oraz ich wpływie na zmiany społeczne. Ponadto organizuje warsztaty, projekty z instytucjami i trzecim sektorem, a także współpracuje ze środowiskiem artystycznym. Od trzech lat Dziewczyny w naturze zarządzają także Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo - Wschód oraz Eksperymentalnym Ogrodem Dziedzictwa przy Bramie Poznania ICHOT.
PROJEKT „Z KULTURĄ O ODPADACH”
Celem projektu „Z kulturą o odpadach” jest uświadomienie znaczenia przyrody w życiu człowieka oraz kształtowanie odpowiedzialnej postawy wobec środowiska i zdrowia. Działania skupiają się wokół ograniczania odpadów i rozwijaniu umiejętności w tym zakresie. Promują ponowne wykorzystanie przedmiotów oraz właściwe postępowanie z odpadami, w tym ich prawidłową segregację na 5 frakcji. Projekt opiera się na zasadzie 3R: reduce (ograniczanie odpadów), reuse (ponowne wykorzystanie) i recycle (segregacja i przetwarzanie surowców zamiast korzystania z nowych). W ramach inicjatywy powstały tematyczne podcasty oraz spektakl dla dzieci „Torrnado”. Dodatkowo organizowane są warsztaty dla dorosłych oraz międzypokoleniowe zajęcia z sitodruku. Projekt ma charakter edukacyjny i międzypokoleniowy, a wszystkie działania są bezpłatne i skierowane do dzieci oraz dorosłych.