Tego dnia odbędą się 3 moduły warsztatowe poświęcone pracy z ciałem, nowym praktykom liderskim oraz wzmacnianiu pewności siebie, a także otwarty pokaz filmu dokumentalnego „Kobieta” w Kinie Muza (z rozmową z publicznością po seansie).
Akcja społeczna Poznanianki to projekt Miasta Poznań prezentujący silne, niezależne i wyjątkowe kobiety w naszym mieście. Projekt jest realizowany przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych, we współpracy z poznańskimi instytucjami kultury i organizacjami samorządowymi.
By wziąć udział w wydarzeniu wypełnij formularz: www.poznan.pl/poznanianki
Formularz zgłoszeń: https://forms.office.com/e/yAxYNTNCDE
Drugi dzień WOMEN TALK to część praktyczna, warsztatowa, mająca na celu uczenie się wcielania teorii w życie. W kinie Muza i w Pawilonie równolegle odbędą się 3 warsztaty, na które obowiązują zgłoszenia.
godz. 10.00 - 14.00
Warsztat “Zdrowa pewność siebie”
Prowadzenie: Happy Dealer – Marta Rolnik, Agnieszka Ptasińska
Czas trwania: 4 h / Liczba osób uczestniczących: 15-25 osób
Miejsce: Kino Muza, sala 3
Praktyczny warsztat z obszaru budowania pewności siebie, rozwijania wewnętrznego sprzymierzeńca i samozaufania.
Kobiety w Polsce czasami mają trudno. Trudno ze sobą, z oczekiwaniami innych
i z instragramowymi iluzjami sukcesu. Dochodzą do tego promowane mocno porady na "self-love", które mogą nie dawać takich szybkich efektów, jakie są obiecywane czy oczekiwane.
A to może rodzić frustrację i łańcuszek kolejnych, niewspierających myśli i emocji...
Inspirowane ścieżkami rozwoju nas samych, naszych klientek i najnowszych badań psychologicznych zapraszamy na warsztat o zdrowej pewności siebie!
godz. 10.00 - 14.00
Warsztat „Przywództwo kobiet” - inkluzywne, niepatriarchalne metody przywództwa
Prowadzenie: Karolina Adamska-Woźniak
Czas trwania: 4 h / Liczba osób uczestniczących: 15-20 osób
Miejsce: Kino muza, sala 2
Jeśli jesteś kobietą i chcesz być kobietą - przywódczynią to wiedzieć powinnaś, że cena będzie podwójna. Zapłacić będziesz musiała za to, że jesteś kobietą i naturalnie wyposażona jesteś
w kobiece cechy, które społecznie nie kojarzą się z przywództwem. Drugi rachunek przyjdzie, gdy spróbujesz stosować cechy męskie, które z przywództwem jasno się kojarzą, natomiast nie pasują do stereotypu twojej płci.
Na warsztatach nauczymy się jak nie płacić wcale i czerpać zyski z autentyczności. Bo kobieta i przywództwo to jedno z najlepszych połączeń.
godz. 10.00 - 14.00
Warsztat „cielesne (współ)bycie”
Prowadzenie: Magda Szewciów Warsztaty zmiany
Czas trwania: 4 h / Liczba osób uczestniczących: max. 16
Miejsce: Pawilon, ul. Ewangelicka 1
Czy w świecie pełnym nierówności jest miejsce dla czujących ciał? Czy ciało to przedmiot czy podmiot? Jak czujesz własne ciało? Jak czujesz siebie jako ciało? Czy jest w nas miejsce na czucie przyjemności i radości? Czy feministyczne odzyskiwanie siebie to tylko ciągła walka
i gniew? Czy nierówna dystrybucja władzy w systemie społecznym pomiędzy ciałami o różnych płciach wpływa na doświadczenie rzeczywistości na poziomie oddechu, napięcia w ciele, natężenia i brzmienia głosu?
To tylko kilka z pytań na jakie będziemy poszukiwać odpowiedzi w trakcie warsztatów pracy (z) ciałem, by zbadać związki pomiędzy ciałem czy cielesnym doświadczeniem siebie
a społecznym systemem norm, nakazów i zakazów przypisanych do ciał rozpoznawanych jako kobiece, męskie lub niebinarne.
Warsztaty będą prowadzone metodami aktywnymi, czyli będą stosowane ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, elementy dramy, wizualizacje oraz praca z ciałem, oddechem i głosem