Przedstawiamy program i identyfikację cyklu Lato z Estradą. W 2021 roku działamy od 3 lipca do 12 września na 9 poznańskich osiedlach.
Tematem przewodnim 5. Edycji Lata z Estradą, czyli cyklu bezpłatnych familijnych wydarzeń plenerowych jest ponownie Kultura w klimacie. Postanowiliśmy wrócić do jakże ważnego tematu ochrony klimatu i dbania o środowisko naturalne.
Identyfikacja graficzna
Dlatego też główny motyw przewodni Lata z Estradą w tym roku skupia się na zieleniach. Narysował go ponownie Tomass Pieńczak. Jak sam mówi:
„Tegoroczna ilustracja pokazuje dwa oblicza miasta: z jednej strony jest to płynące w oddali życie codzienne, z drugiej zielona przestrzeń, gdzie możemy zadbać o siebie, odpocząć i pobyć z naturą. Jak widać oba światy żyją w symbiozie.”
Lato z Estradą 2021 – program [ POBIERZ ]
Zapraszamy całe rodziny na 60. bezpłatnych wydarzeń, które odbywać się będą przez całe lato w 14. lokalizacjach na 9. osiedlach. Zależy nam na stworzeniu stałego miejsca spotkań mieszkańców danej dzielnicy, dlatego planujemy działania adresowane do odbiorców z różnych grup wiekowych, odbywające się cyklicznie w te same dni.
Przed nami:
- 33 spektakle teatralne,
- 23 koncerty,
- 4 seanse kina plenerowego
Spotkamy się w następujących lokalizacjach:
Przy realizacji wydarzeń współpracujemy z Radami Osiedli, spółdzielniami mieszkaniowymi, placówkami oświatowymi i innymi instytucjami oraz organizacjami lokalnymi.
KIERSKI FESTIWAL 2021 już 12 września.
W ramach Kierskiego festiwalu 12.09 zapraszamy na 2 koncerty:
- DagaDana z gościnnym udziałem Cypriana Baszyńskiego (trąbka)
- specjalny koncert pt. "Anawa 2020" z udziałem zespołu Voo Voo, Marii Peszek, Huberta "Spiętego" Dobaczewskiego, Tomasza Organka i Katarzyny Piszek (Kasai).
Na wszystkie wydarzenia zapraszamy bezpłatnie.
Program i opisy wydarzeń znajdują się na stronie latozestrada.poznan.pl.
Ekologiczna gra planszowa:
Tegorocznej edycji ponownie towarzyszy eko gra planszowa. Wspólnie z ilustratorem Tomassem Pieńczakiem przygotowaliśmy uaktualnioną wersję kultowego memory. Gra posiada certyfikat FSC, który potwierdza, że przy jej produkcji zadbano o żywotność lasów. Grę będzie można otrzymać podczas wydarzeń Lata z Estradą oraz kupić w siedzibie PLOT (Stary Rynek 59/60) oraz w kasie Kina Muza (Święty Marcin 30).
Ekologiczny przewodnik
Inicjatywie ponownie towarzyszy ekologiczny przewodnik online napisany przez Aretę Szpurę "Ty też możesz uratować planetę". Publikację można pobrać za darmo ze strony latozestrada.poznan.pl
BEZPIECZEŃSTWO
Bardzo zależy nam, byśmy mogli bezpiecznie uczestniczyć w wydarzeniach Lata z Estradą, dlatego bardzo prosimy o zapoznanie się w regulaminami wydarzeń, które będą dostępne zarówno na stronie cyklu, jak i w miejscach wydarzeń.
O autorze identyfikacji:
Tomass Pieńczak / www.tpienczak.com / IG @TPienczak - Ilustrator z zacięciem projektowym. Swoje inspiracje od wielu lat zbiera podróżując. Uwielbia ulice, duże i dynamiczne miasta.
Wizualana opowiesć do jednej z najbardziej popularnych piosenek naszej produkcji. W teledysku do piosenki "Ulica mała" pokazujemy Miasto Poznań z zupełnie innej perspektywy, gdzie stare przeplata się z nowym.
"Kręcenie klipu do piosenki od samego początku było niezłym odlotem. Już pierwsze wyjście na Stary Rynek, w stylizacjach zrobionych przez Mateusza Kołtunowicza było niezłą przygodą. Dwoje ludzi kompletnie nieprzystających do codziennego, szarego świata- tak się czuliśmy i tak wyglądaliśmy. O tym też jest piosenka- o tęsknocie za innym światem, o niespełnieniu, o oczekiwaniach większych niż codzienny świat może zaoferować. Pomysł na pokazanie tego w takim obrazku początkowo trochę szokował, ale w efekcie okazał się bardzo trafny i czytelny. To była szalona zabawa i inspirujące spotkanie artystyczne dwóch innych pokoleń i innych światów." - opowiada Małgorzata Ostrowska
Od dziś WSZYSTKIE utwory, które powstały w ramach projektu dostępne są serwisach streamingowych. Zebraliśmy je w digitalowy album „Estrada w sieci: DUETY VOL. 1”. Oznacza to, że piosenki takie jak „Wrzesień” Agi Czyż i Michała Kowalanka, czy „Coś więcej” Michała Wiraszko i Michała Kmieciaka możecie dodać do swoich autorskich playlist np. na Spotify.
Album „Estrada w sieci: DUETY VOL. 1” znajdziecie na: Spotify, iTunes, amazon, TIDAL, deezer, SHAZAM, SOUNDCLOUD, beatport, TikTok.
"Estrada w sieci: Duety” to projekt muzyczny Estrady Poznańskiej i Miasta Poznań prezentujący nowe utwory artystów, których zaproszono do pracy w duetach. Pierwszą odsłonę projektu wyprodukowano przy wsparciu NCK i MKIDN w ramach programu Kultura w Sieci. Od stycznia 2021 nowe duety pojawiają się cyklicznie co miesiąc. Cały album i wszystkie piosenki nagrane w ramach projektu dostępne są w serwisach streamingowych. W cyklu Estrada w sieci: Duety występują: Agą Czyż x Michał Kowalonek, Adi Nowak x Bloki, Michał Wiraszko x Michał Kmieciak, Małgorzata Ostrowska x Swiernalis, Wujek Ogórek x Tomek Grdeń, Izzy and the Black Trees x Kev Fox, Wczasy x Iwona Skv, Marika x Envee, Ania Rusowicz x Bibobit, Vyspa x Patrick the Pan.
Przed nami kolejna odsłona projektu Estrada w Sieci: Duety. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy poznański synth-popowy zespół Vyspa oraz Patricka the Pan, znanego publiczności z występów na takich festiwalach jak Open'er, OFF Festival czy Męskie Granie.
Piosenka „Czar” wyprodukowana w ramach cyklu Estrada w Sieci: Duety przez Miasto Poznań i Estradę Poznańską to, jak przyznają sami artyści nowe i ekscytujące przedsięwzięcie, które wiązało się z fuzją dwóch różnych muzycznych światów. O czym opowiada piosenka?
„Tekstowo skupiliśmy się na końcu świata w znaczeniu ekologicznym. Zły stan naszej planety coraz bardziej wydaje się być zauważalny i odczuwalny i nie jest już tylko daleką wizją naukowców, jest tuż za rogiem.” - opowiadają Vyspa i Patrick the Pan
Piosenki „Czar” można posłuchać na: Spotify, iTunes, amazon, TIDAL, deezer, SHAZAM, SOUNDCLOUD, beatport, TikTok.
Teledysk, do którego zdjęcia powstawały w Poznaniu, znajdziecie na naszym kanale YouTube. Za piękne zdjęcia odpowiada poznańskie studio filmowe make make. Video dostępne jest na naszym kanale YouTube.
Plac Wolności zatętni życiem. Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję sezonowego zagospodarowania placu Wolności na potrzeby kulturalne, rekreacyjne i gastronomiczne.
Założeniem projektu i konkursu było stworzenie na placu Wolności w Poznaniu trzech stref, które działałyby od kwietnia do października:
- strefy koncertowej,
- strefy gastronomicznej,
- i strefy odpoczynku.
„Zależało nam szczególnie na dobrym zaplanowaniu infrastruktury gastronomicznej, tak by planowana na ten rok modernizacja płyty Starego Rynku, była mniej odczuwalna, zwłaszcza dla restauratorów. ” - mówi Małgorzata Kempa, dyrektorka Estrady Poznańskiej.
„Najważniejsza była dla nas funkcjonalność placu, mobilność elementów, pozwalająca na organizację różnorodnych wydarzeń. Zależy nam, by to miejsce jak najlepiej służyło mieszkańcom i mieszkankom miasta” - dodaje.
W konkursie udział wzięły 4 pracownie: 1050 Pracownia Architektury (Mariusz Więcek, Joanna Burek, Maciej Markiewicz, Anna Basińska, Martyna Adamska), Pracownia architektoniczna Insomia (Szymon Januszewski, Maciej Kowalczyk, Mikołaj Schwatz, Marta Łykowska, Aleksandra Rybska, Łukasz Spychaj, Anna Jabczyńska, Aleksandra Radkowska, Emilia Dzięgelewska), A2P2 Architektura&Planning (Monika Arczyńska, Karol Drobniewski, Łukasz Pancewicz) i UGO Architecture (Hugon Kowalski).
Sąd konkursowy, biorąc pod uwagę oczekiwania oraz potrzeby użytkowników i użytkowniczek tego miejsca wybrał projekt przygotowany przez pracownię UGO Architecture.
UGO Architecture
UGO Architecture
UGO Architecture
UGO Architecture
UGO Architecture
Nagrodę w wysokości 8 tysięcy brutto przyznano za najbardziej elastyczne i dobrze przemyślane rozwiązanie, które przewiduje wiele realnych scenariuszy użytkowania placu. Sąd konkursowy docenił też logiczne strefowanie funkcji oraz dobrze zaprojektowane zaplecze gastronomiczne.
Wyróżnikiem pracy o nazwie „Przystanek Rynek” jest różnorodna i dająca się zmiennie oraz wygodnie kształtować aranżacja placu. Dobrze przemyślane mobilne elementy z zielenią lub miejscami wypoczynku da się łatwo przestawiać, by – w razie potrzeby uwolnić płytę placu z myślą o większych wydarzeniach.
Funkcjonalnie i estetycznie rozwiązany jest pawilon gastronomiczny usytuowany centralnie po północnej stronie – w „martwej strefie” placu, przy wjeździe na podziemny parking. Miejsce na występy, zgodnie z wieloletnimi przyzwyczajeniami, znajduje się przy Arkadii. Znaczącym akcentem są pylony z literami tworzącymi napis, pomyślane jednocześnie jako maszty dla „żagli” zacieniających strefę gastronomiczną.
Realizacja wyłonionego projektu może ożywić przestrzeń placu Wolności już od wiosny 2022 roku.
Sąd konkursowy obradował w składzie:
mgr inż. arch. Wojciech Krawczuk, SARP Poznań – Przewodniczący Sądu
mgr inż. arch. Mikołaj Stępień, SARP Poznań – Sędzia Referent
mgr inż. arch. Katarzyna Podlewska, Wydział Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Poznania - Sędzia
mgr inż. arch. Jacek Maleszka, Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków - Sędzia
Piotr Libicki, pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. estetyki, Zarząd Dróg Miejskich - Sędzia
Marcin Mikołajczak, przedstawiciel Estrady Poznańskiej - Sędzia
Tomasz Dworek, Rada Osiedla Stare Miasto – Sędzia
mgr inż. arch. Jakub Głaz – Sekretarz Konkursu (bez prawa głosu).
Pozostałe prace konkursowe:
1050 Pracownia Architektury:
1050 Pracownia Architektury
1050 Pracownia Architektury
A2P2 Architektura&Planning:
A2P2 Architektura&Planning
Pracownia architektoniczna Insomia | pozaregulaminowe wyróżnienie honorowe
Pracownia architektoniczna Insomia
Pracownia architektoniczna Insomia
Poznań żegna Krzysztofa Krawczyka
Zmarłego w Poniedziałek Wielkanocny Krzysztofa Krawczyka żegnają dwie poznańskie instytucje kultury, z którymi artysta był związany.
W sobotnie południe przed Teatrem Polskim stanie gramofon, z którego popłyną piosenki, śpiewane przez Krawczyka w spektaklu „Staroświecka komedia”. Miał on swoją premierę w październiku 1977 roku, a obecność muzyka na scenie Polskiego miała charakter kontynuacji rodzinnej tradycji. - Jego ojciec January był aktorem teatru w latach 1949-1956 – mówi Maciej Nowak, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego.
Spektakl był wspólnym przedsięwzięciem Teatru Polskiego i Estrady Poznańskiej. Wokalista był związany umową etatową z tą ostatnią instytucją, dlatego na skwerze przed siedzibą Estrady przy ul. Masztalarskiej zostanie udostępniona mało znana, archiwalna fotografia Krzysztofa Krawczyka wraz z podziękowaniami. – Zapraszamy także do posłuchania podcastu ze wspomnieniami jego menedżera Andrzeja Kosmali, nagranego z okazji 65-lecia Estrady Poznańskiej – mówi Małgorzata Kempa, dyrektor Estrady Poznańskiej.
Podcastu można posłuchać pod adresem www.estrada.poznan.pl/series/65-lat.
- Piosenki śpiewane przez Krzysztofa Krawczyka są częścią naszych wspólnych wspomnień, a on sam zawsze będzie kojarzył się z pogodą ducha i nieustępliwością wobec przeciwności losu. Wielu mieszkańców zwracało się do nas z prośbą o choćby symboliczne upamiętnienie artysty, dlatego dziękuję poznańskim instytucjom kultury za adekwatną reakcję – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Miasta Poznania.
Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krawczyka będzie miało charakter państwowy – sobotni pogrzeb poprzedzi ceremonia w bazylice w Łodzi. Artysta spocznie na cmentarzu w Grotnikach.
To kolejny tydzień akcji „Estrada dodaje otuchy", prowadzonej w ramach inicjatywy „Dobra strona kultury" Estrady Poznańskiej. W ostatnich dwóch tygodniach zaprezentowaliśmy grafiki, składające się na tryptyk, autorstwa jednej z najpopularniejszych polskich projektantek graficznych - Beaty Śliwińskiej, znanej pod pseudonimem Barrakuz.
W trzecim tygodniu akcji mamy ogromną przyjemność przedstawić pierwszą, z trzech prac, przygotowanych przez Magdalenę Koźlicką. Ilustratorka wykonała wyraziste interpretacje haseł, mających symbolicznie wesprzeć naszych odbiorców i odbiorczynie. Wierzymy, że polski design, który od wielu lat prezentuje się na bardzo wysokim poziomie, jest doskonałym medium mogącym udzielić wsparcia, czy choćby wywołać uśmiech na twarzy.
„Pomimo trudnych czasów, w jakich przyszło nam teraz żyć, nie zapominajmy, że "jeszcze kiedyś będzie pięknie" i że na tym powinniśmy się koncentrować dodając sobie nawzajem otuchy oraz wsparcia każdego dnia. Nieprzypadkowe są kolory, których użyłam w swoich pracach, mają one dodawać energii, siły i motywacji każdego dnia. Dłoń, dotyk, obecność czy wsparcie kogoś bliskiego na pewno pomaga przetrwać te trudne dla wielu z nas chwile" - opowiada autorka prac Magdalena Koźlicka.
Prace dodające otuchy można pobrać bezpłatnie ze strony Estrady w formie plakatu do druku, jak i tapety na telefon ( estrada.poznan.pl/pobierz). Wydrukowaliśmy też limitowaną ilość pocztówek, które można odebrać, co wtorek, w miejskich punktach:
- Biblioteka Raczyńskich
- CiR (Ratajczaka 44)
- CiK (Ratajczaka 44)
- PLOT (Stary Rynek 59/60)
W ramach akcji „Dobra strona kultury", od kwietnia 2020 roku Estrada Poznańska udostępnia za darmo w sieci produkowane treści kulturalne w postaci 9 serii autorskich podcastów, słuchowisk, książeczek dla całych rodzin, nowych piosenek, teledysków, sesji na żywo oraz audiobooków. W 2021 roku, w każdym tygodniu zapraszamy na aż 3 nowe odcinki podcastów, a co piątek na stronie instytucji odbywa się premiera słowna, muzyczna lub pisana.
https://estrada.poznan.pl – dobra strona kultury.
O artystkach:
Magda Koźlicka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach wydziału projektowego, specjalizacji - ilustracja. Pracuje jako ilustrator freelancer. Inspiruje ją natura, szeroko pojęty styl vintage oraz dynamika ludzkiego ciała. W swoich grafikach lubi wykorzystywać proste kształty, deformować proporcje tak, by wpisywały się one w proste kompozycje.
https://www.behance.net/magdalenakozlicka
Beata Śliwińska „Barrakuz" - projektantka multidyscyplinarna, ilustratorka, visual designerka. Zajmuje się szeroko pojętą kulturą wizualną, brandingiem wydarzeń, projektami w kulturze modyfikacji graficznych i collage artu. Nagradzana za okładki płyt muzycznych, wyróżniona jako Projektantka Roku. Laureatka i jurorka Polish Graphic Design Awards.
W ramach akcji „Dobra strona kultury” Estrada Poznańska co tydzień, przez pięć tygodni ujawniać będzie nowe projekty graficzne mające symbolicznie wesprzeć mieszkanki i mieszkańców miasta w tym trudnym czasie. Wierzymy, że sztuka jest do tego najlepszym medium.
Do projektu zaprosiliśmy Beatę Śliwińską „Barrakuz” i Magdę Koźlicką. Każda z artystek zinterpretowała hasła, które dodają otuchy i inspirują do uwierzenia we własne siły i pozytywnego myślenia w tym trudnym czasie. Efektem prac obu artystek są niesamowite tryptyki, których części ujawniać będziemy w każdy wtorek począwszy od 23 marca.
„Wsparcie i drugi człowiek to wielka moc przetrwania. Jesteśmy teraz potrzebni sobie bardziej, okażmy to i bądźmy czuli. Takie słowa wybrzmiewają w mojej głowie teraz i w czasie pracy nad projektami." - opowiada o pracy przy projekcie Beata Śliwińska Barrakuz
Zaczynamy od kompozycji kolażowych Beaty Śliwińskiej inspirowanych hasłami ukazującymi siłę człowieka w zderzeniu z przeciwnościami losu. Pierwszą z nich, w formie plakatu A4 oraz tapety na telefon, można pobrać tu: estrada.poznan.pl/pobierz
Prace dodające otuchy będzie można za darmo pobrać ze strony Estrady w formie plakatu do druku, jak i tapety na telefon oraz w limitowanej ilości 500. sztuk odebrać co wtorek w miejskich punktach:
- Biblioteka Raczyńskich
- CiR (Ratajczaka 44)
- CiK (Ratajczaka 44)
- PLOT (Stary Rynek 59/60)
W ramach akcji „Dobra strona kultury”, od kwietnia 2020 roku Estrada Poznańska udostępnia za darmo w sieci produkowane treści kulturalne w postaci 9 serii autorskich podcastów, słuchowisk, książeczek dla całych rodzin, nowych piosenek, teledysków, sesji na żywo oraz audiobooków. W 2021 roku, w każdym tygodniu zapraszamy na aż 3 nowe odcinki podcastów, a co piątek na stronie instytucji odbywa się premiera słowna, muzyczna lub pisana.
https://estrada.poznan.pl – dobra strona kultury.
O artystkach:
Beata Śliwińska „Barrakuz" - projektantka multidyscyplinarna, ilustratorka, visual designerka. Zajmuje się szeroko pojętą kulturą wizualną, brandingiem wydarzeń, projektami w kulturze modyfikacji graficznych i collage artu. Nagradzana za okładki płyt muzycznych, wyróżniona jako Projektantka Roku. Laureatka i jurorka Polish Graphic Design Awards.
Magda Koźlicka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach wydziału projektowego, specjalizacji - ilustracja. Pracuje jako ilustrator freelancer. Inspiruje ją natura, szeroko pojęty styl vintage oraz dynamika ludzkiego ciała. W swoich grafikach lubi wykorzystywać proste kształty, deformować proporcje tak, by wpisywały się one w proste kompozycje.
Estrada Poznańska i Kino Muza już po raz drugi zapraszają na poznańską edycję największego festiwalu filmowego w kraju, który odbywa się równocześnie w 7 miastach Polski (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Katowice, Poznań, Bydgoszcz i Lublin).
Spotkanie z kinem dokumentalnym i wspólna analiza otaczającego nas świata w ramach 18. Millennium Docs Against Gravity, odbędzie się w dniach 21-30 maja 2021 r. w Kinie Muza. Przed nami projekcie ponad 70 premierowych tytułów filmów dokumentalnych, a także liczne spotkania z twórczyniami i twórcami, debaty, warsztaty oraz dyskusje.
FESTIWAL MDAG JAK ŻADEN INNY RELACJONUJE W SWOIM PROGRAMIE PROBLEMY I NASTROJE WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA. PO MIJAJĄCYM ROKU OD WPROWADZENIU PIERWSZYCH OBOSTRZEŃ I POJAWIENIA SIĘ NOWEGO KORONAWIRUSA COVID-19, O HISTORII NARODOWEJ KWARANTANNY OPOWIEDZĄ NAM MŁODZI FILMOWCY W AŻ CZTERECH PREZENTOWANYCH OBRAZACH.
Pierwszym z nich jest Polaków Portret Własny stworzony przez Studentów Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi: Macieja Białoruskiego, Jakuba Drobczyńskiego i Roberta Rawłuszewicza. To nie tylko historia Polski w pierwszym roku pandemii, ale jednocześnie słodko-gorzka opowieść o wielkiej samotności, która była największym wyzwaniem w prywatnych mikroświatach każdego z nas. Trudy izolacji pokazane są za pomocą intymnych nagrań, które Polki i Polacy przesyłali filmowcom w tamtym okresie.
Pozostałe trzy tytuły, które odwołują się do ubiegłorocznych doświadczeń są filmami krótkometrażowymi i będą prezentowane podczas festiwalu w zestawie. Pierwszy z nich to Seal Story w reżyserii Bartłomieja Błaszczyńskiego. Głównym bohaterem dokumentu jest Jakub – człowiek, który doświadczył lockdownu w skrajnym osamotnieniu, spędzając ten czas w otoczeniu wyludnionego, wulkanicznego krajobrazu Islandii. Pozdrawiam Tatiany Chistowej i Macieja Hameli, ukazuje czym hasło #zostanwdomu było w praktyce dla seniorów i seniorek putinowskiej Rosji. W filmie podsłuchujemy rozmowy telefoniczne odbywające się na stworzonej w Petersburgu infolinii, gdzie rolą konsultantek było uspokajanie zdesperowanego społeczeństwa. Ostatni film zestawienia to Halo Babciu, w którym jego bohaterka i jednocześnie reżyserka - Kamila Chojnacka, kontaktuje się ze swoją babcią tylko zdalnie za pomocą telefonu.
W tym tygodniu poznaliśmy również nominację do jednych z najbardziej prestiżowych nagród w świecie kina. Śpieszymy z informacją, że w programie poznańskiej edycji festiwalu zaprezentujemy również premierowo chilijskiego kandydata do Oscara® 2021 dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego - Śledztwo W Domu Spokojnej Starości (oryg. The Mole Agent, reż. Maite Alberdi).
Kolejne szczegóły programu festiwalu w Kinie Muza odsłonimy wkrótce.
Śledźcie nasz newsletter i szykujcie się na wspólne odkrywanie świata z bliska już w maju!
By uczcić Dzień Kobiet zaprosiliśmy do współpracy świetną ilustratorkę Magdę Danaj. Efektem jest kartka z hasłem "Jesteśmy wspaniałe". O przesłaniu opowiada Małgorzata Kempa, Dyrektorka Estrady Poznańskiej:
„Jesteście wspaniałe. Takie, jakie jesteście. Wspaniale, że jesteście. Siostry, siostrzenice, bratanice i ciotki, matki, córki, wnuczki, babcie i prababcie i sąsiadki; przyjaciółki, koleżanki. I ty kulturo, kobieto. I ty Ziemio, kobieto. I Wy, nasze widzki te maleńkie i dorosłe. Jesteście wspaniałe. Jesteśmy wspaniałe. Świętujmy to codziennie.”
Kartkę "Jesteście wspaniałe" możecie pobrać z naszej strony w formacie A4 do samodzielnego wydruku oraz jako tapetę na telefon - zakładka POBIERZ.
Dodatkowo limitowana ilość kartek trafiła do Biblioteki Raczyńskich oraz miejskich punktów informacyjnych: CIR, CIK (Ratajczaka 44), PLOT (St. Rynek 59/60).