Znamy już wyniki konkursu na udział w projekcie Kulturalny Stary Rynek 2020! Program szóstej edycji oparty będzie na wybranych projektach:
Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego Dixie Club,
Stowarzyszenie Spółdzielnia Teatralna,
Dragon Social Club,
Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Baletowej w Poznaniu
Fundacja Nordoff Robbins Polska.
Zwycięzcom gratulujemy!
Producentem cyklu jest Estrada Poznańska, a Mecenasem Miasto Poznań.
Wyniki konkursu na udział w projekcie Kulturalny Stary Rynek 2020
W czasie, kiedy większość wydarzeń kulturalnych została odwołana, postanowiliśmy przenieść naszą aktywność i kreatywność na nowe obszary. Uruchomiliśmy platformę podcastową, na której znajduje się aż 7 podcastów.
„Tęsknimy za naszymi odbiorcami, dlatego w tym trudnym czasie postanowiliśmy stworzyć kulturalną ofertą audio, która porusza się w 7 obszarach: Kina, Serialu, Kobiecego puntu widzenia, Rozbudzania kreatywności u dzieci, Gier, Muzyki oraz Wspomnień z przeszłości naszej działalności.” – mówi Jadwiga Troczyńska, z-ca dyrektora Estrady Poznańskiej.
Podcasty, czyli swego rodzaju audycje radiowe naszej instytucji są dostępne w serwisach Spotify, Youtube, Apple Podcasts, Podigee oraz Soundcloud. Od 5 kwietnia, każdego dnia premierę ma jeden z nich.
„Podcasty to świetna okazja dla mieszkanek i mieszkańców naszego miasta na poznanie nas. Po godzinach spędzonych w programach szkolnego nauczania, damy też na chwilę odpocząć oczom. Dodatkowo, każdy może dowiedzieć się czegoś nowego i nie wychodząc z domu poszerzyć swoje zainteresowania i otworzyć na nowe pasje.” – mówi kierujący marketingiem Estrady Patrycjusz Tomaszewski.
W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. W podcaście „Jak nie zwariować” – podpowiadamy, jak zaplanować czas z dziećmi w domu w czasie izolacji. W podcaście „Nie spać, słuchać” – polecamy seriale, dzięki którym choć na chwilę uciekniemy do innego świata. Swój podcast ma również Kino Muza z Poznania, którym Estrada opiekuje się. Poza tym sięgamy do historii i prezentujemy wywiady Mariusza Kwaśniewskiego nagrane z okazji 65-lecia Estrady Poznańskiej. Od Małgorzaty Ostrowskiej, po cykl „Dziecko Potrafi”, który zgromadził w Polsce ponad 2 miliony widzów – dajemy na chwilę szansę przeniesienia się w czasie.
Odcinki poszczególnych podcastów mają premiery codziennie. Zachęcamy do odsłuchu.
PONIEDZIAŁEK I CZWARTEK | nowe odcinki podcastu na 65-lecie ESTRADY POZNAŃSKIEJ
WTOREK | nowe odcinki podcastu Muza Movie | zaprasza Dorota Reksińska
ŚRODA| nowe odcinki podcastu Nikt nas nie pytał, ale i tak się wypowiemy
CZWARTEK| nowe odcinki podcastu Próba muzyki | zapraszają Kasia i Eryk Kozłowscy
PIĄTEK | nowe odcinki podcastu Kulturalnie o grach | zaprasza Piotr Maciantowicz
SOBOTA | nowe odcinki podcastu Jak nie zwariować? Poradnik survivalowy dla rodziców | zaprasza Anna Rozmianiec
NIEDZIELA| nowe odcinki podcastu serialowego Nie spać, słuchać! |zapraszają Patrycjusz Tomaszewski i Kuba Wojtaszczyk
Więcej informacji i opisy wszystkich podcastów znajdują się w zakładce PODCASTY:
https://www.estrada.poznan.pl/podcasty/
Do usłyszenia!
65- lat Estrady Poznańskiej
16-odcinkowy cykl stworzony specjalnie na 65-lecie Estrady Poznańskiej. Tu zaczynali m.in. Kabaret Tey, Zbigniew Górny, Małgorzata Ostrowska i Lombard. W Estradzie powstało też największe widowisko dziecięce w Polsce: Dziecko Potrafi. Mówi się, że nie ma artysty, który nie pracował w Estradzie Poznańskiej. Zapraszamy do podróży w czasie.
Nowe odcinki w każdy poniedziałek i czwartek.
Wszystkie odcinki oraz adresy kanałów streamingowe znajdziesz tu:
Wierzymy, że festiwal to czas wyjątkowy, święto, które opiera się na wspólnocie między uczestnikami, gośćmi, artystami, organizatorami – ludźmi. W obliczu codziennej niepewności, wprowadzanych nowych zasad funkcjonowania związanych z pandemią COVID-19, dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo, jak i mając ambicje stworzenia wartościowej programowo, tętniącej życiem i różnorodnej
13. edycji festiwalu ANIMATOR, podjęliśmy już teraz decyzję o ZMIANIE TEGOROCZNEGO TERMINU.
Zależy nam na tym, żeby festiwal odbywał się w dobrej atmosferze, tak abyśmy wszyscy mogli skupić się na święcie animacji, nie oglądając się na zewnętrzne zagrożenia i niedogodności.
W 2020-tym lipiec wydarzy się w październiku, a na 13. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR zapraszamy w dniach od 3 do 9.10.2020.
Póki co dbajmy o zdrowie, troszczmy się o siebie nawzajem i spotkajmy się bezpiecznie w Poznaniu!
Przypominamy Wam publikację, która powstała podczas ubiegłorocznej edycji projektu Kulturalny Stary Rynek.
Poza zabawami i rebusami Psa Parówki - Janusza, które zostały narysowane specjalnie dla nas przez Kasię Smoczyńską, znajdziecie w niej familijne opowiadania i wiersze związanych z Poznaniem twórców. Nasze zaproszenie przyjęli m.in. Joanna Łukowska i Kuba Wojtaszczyk.
Szanowni Państwo, w związku z decyzją władz Miasta Poznania, począwszy od środy 11. marca 2020 roku, wszystkie wydarzenia organizowane przez Estradę Poznańską do końca marca zostają odwołane. Do 24.03 włącznie nieczynne będą Kino Muza oraz Dom Tramwajarza informujemy, że:
- Osoby, które zakupiły bilety na wydarzenia Estrady Poznańskiej stacjonarnie mogę dokonać zwrotów biletów w miejscu zakupu.
- Osoby, które zakupiły bilety przez platformę bilety24.pl otrzymają zwrot kosztów automatycznie. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą.
O dalszych działaniach i decyzjach będziemy informowali na bieżąco.
Przypominamy o zachowaniu podstawowych zasad higieny.
Więcej o zasadach bezpieczeństwa: http://bit.ly/COVPoznan
17. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w Poznaniu w dniach 8-16 maja 2020!
Znamy już pierwsze hity festiwalu w: filmem otwarcia będzie „PHOTOGRAPHER OF WAR" Borisa Benjamina Bertrama o Janie Grarupie, mistrzu fotografii wojennej, który pojawi się tego dnia w Poznaniu na spotkaniu z widzami!
Jan Grarup to duński fotograf to laureat prestiżowych nagród fotograficznych, w tym Eugene’a Smitha, czterokrotnie World Press Photo, UNICEF i Visa D’Or dla Darfuru. „PHOTOGRAPHER OF WAR" jest jego psychologicznym portretem. Obserwujemy, jak Grarup mierzy się z nowym wyzwaniem – odpowiedzialną opieką na czwórką dzieci. O filmie i swoich doświadczeniach Jan Grarup opowie osobiście podczas Gali Otwarcia Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity w Poznaniu!
W programie 17. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity w Poznaniu także „FOR SAMA” Waad Al-Khateab i Edwarda Watts, wstrząsająca opowieść o życiu w Syrii, o której „The Guardian” napisał: „Mocny, przerażający i głęboko humanistyczny film dokumentalny o życiu w oblężonym Aleppo, który idealnie pokazuje panującą tam atmosferę strachu i nadziei”.
Film otrzymał do tej pory wiele prestiżowych nagród, m.in. Europejską Nagrodą Filmową dla Najlepszego filmu dokumentalnego, Nagrodę Złote Oko dla Najlepszego filmu dokumentalnego na festiwalu w Cannes, cztery nagrody British Independent Film Award.
W programie 17. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity w Poznaniu nie zabraknie polskich filmów, które tradycyjnie są silnie i licznie prezentowane na festiwalu. Widzowie kina Muza zobaczą m.in. „LESSONS OF LOVE” Małgorzaty Goliszewskiej i Katarzyny Matei o magnetyzującej postaci Joli, która po blisko 50 latach toksycznego związku, przewartościowuje swoje życie i uczy się czerpać z niego pełnymi garściami.
Widzowie Kina Muza będę mogli obejrzeć starannie wyselekcjonowane filmy Konkursu Głównego.
W programie poznańskiej edycji festiwalu zaprezentowane zostaną także filmy z Konkursu „Co Jest Grane 24” oraz kolejne filmowe pozycje, prezentujące bogactwo filmowych tematów i form ich realizacji w kinie dokumentalnym.
Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. W 2019 roku Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity znalazł się na liście 25 Najbardziej Cool Festiwali Filmowych na Świecie według „MovieMaker Magazine”.
Jest to jedyny festiwal filmowy w Europie, który odbywa się jednocześnie w sześciu różnych miastach (Warszawa, Gdynia, Wrocław, Katowice, Bydgoszcz, Poznań – od tego roku).
Zgłoś się i zagraj koncert na scenie Quadro w ramach inicjatywy Kulturalny Stary Rynek 2020.
Co roku letnie koncerty na ulicy Quadro przyciągają tysiące turystów oraz mieszkanek i mieszkańców Poznania. "To jedna z bardziej barwnych części organizowanego przez Estradę Poznańską cyklu Kulturalny Stary Rynek. Przed nami kolejna odsłona inicjatywy i szansa na pokazanie się publiczności podczas letnich koncertów na Quadro" - komentuje koordynatorka projektu Anna Rozmianiec.
Jesteś początkującym muzykiem lub grasz od wielu lat na scenie? – zagraj koncert w samym sercu Poznania.
Zgłoszenia przyjmujemy do 11.04.20 na:
a.rozmianiec@estrada.poznan.pl