Pamiętajcie, że koncert zespołu Alameda 5 odbędzie się 8 sierpnia (czwartek) o godzinie 19:00.
Z radością informujemy, że w konkursie „Kulturalny Stary Rynek” wyłoniono 13 projektów, które uzupełnią program letnich wydarzeń plenerowych przygotowany przez Estradę Poznańską.
Komisja konkursowa przyświecała intencja stworzenia różnorodnego programu skierowanego do wielu grup odbiorców, dlatego w programie znajdą się: dwa całodzienne wydarzenia familijne, dwa cykle koncertów, dwa wydarzenia rozrywkowe i widowiskowe, a także warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne, zielarskie i modowo-krawieckie.
Projekty:
Z laureatami konkursu zostaną podpisane umowy zlecenia na realizację wydarzeń.
W tym roku odbędzie się on pod hasłem Podróże po kulturze: kierunek wschód, które kontynuuje cykl rozpoczęty dwa lata temu. Wydarzenia odbywające się w ramach Lata z Estradą to szansa na poznanie sztuki i obyczajowości wielu krajów bez konieczności wyjeżdżania ze swojego codziennego zakątka.
Tegoroczny program zasilają artystki i artyści pochodzący m.in. z: Białorusi, Chin, Gruzji, Iranu, Syrii i Ukrainy. Wielomiesięczne przygotowania zainicjują ponad 100 bezpłatnych, plenerowych wydarzeń odbywających przez całe wakacje od 27.06 do 31.08 na szesnastu poznańskich osiedlach.
Po szczegółowy program, jak i listę osiedli, zapraszamy na stronę internetową:
latozestrada.poznan.pl.
25 czerwca 2024 roku rozpocznie się 17. edycja Festiwalu Filmów Animowanych Animator. Najlepsze animacje z całego świata będzie można oglądać w Kinie Muza w Poznaniu oraz innych zaprzyjaźnionych, poznańskich lokalizacjach do 30 czerwca 2024 roku. Animator, jako największy Festiwal animacji w Polsce, umożliwia zdobywcy Grand Prix w Konkursie Międzynarodowym skróconą drogę po nominację do Oscara.
Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "SZTUCZNA INTUICJA", ukazując relację między technologią a intymnością. Tak o motywie przewodnim Festiwalu wspomina Dyrektorka Artystyczna Adriana Prodeus: "Wszyscy zastanawiamy się, co przyniesie rozwój AI, dlatego tegoroczny festiwal odbywa się pod hasłem sztuczna intuicja/ artificial empathy. Ogłosiliśmy open calla, na który twórcy z całego świata nadesłali prace - zarówno stworzone narzędziami AI, jak i podejmujące temat w inny sposób. Jury przyzna nagrodę dla najciekawszego filmu w tej dziedzinie."
Festiwal oferuje także przestrzeń dla artystów tworzących w wirtualnej rzeczywistości. W Słodowni +3, w Starym Browarze, będzie można zanurzyć się w najnowsze i nagrodzone produkcje VR z Niderlandów. Kuratorem VR Showcase jest Stanisław Liguziński, główny programer VR Imagine Film Festival w Amsterdamie.
Tegorocznym gościem specjalnym Animatora będzie Masaaki Yuasa, wybitna postać w świecie anime. W repertuarze pojawią się wybrane produkcje reżysera m.in.: "Mind Game", "Lu i Wyspa Syren" oraz "Inu-Oh". Yuasa opowie także o swojej twórczości i podzieli się tajnikami powstawania swoich animacji.
Po seansach, Festiwal Animator zaprasza do Klubu Rewiry na wspólne celebrowanie święta animacji. Na widzów i widzki czekać będzie karaoke z piosenkami z animacji, tematyczne imprezy i wiele innych atrakcji.
Pełny program Festiwalu Animator będzie dostępny od czerwca na stronie: animator-festival.com
Kulturalny Stary Rynek - KONKURS
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na organizację wydarzeń kulturalnych na terenie Starego Rynku.
Konkurs ma na celu nawiązanie współpracy między Estradą Poznańską a organizacjami pozarządowymi i nieformalnymi kolektywami twórczymi w Poznaniu. Zapraszamy do współtworzenia programu kulturalnego Starego Rynku.
Zwycięzcy konkursu otrzymają od Estrady płatne zlecenie na realizację wydarzeń.
Realizacja wydarzeń ma nastąpić w lipcu i sierpniu 2024 roku na Starym Rynku w Poznaniu. Na zgłoszenia czekamy do 23.06.2024.
Zakładamy wybór ok. 15 projektów, które zostaną zrealizowane na terenie Starego Rynku do końca sierpnia 2024 roku. Łączna pula środków do rozdysponowania pomiędzy podmioty realizujące projekty wyłonione w konkursie wynosi 100 000 tys. zł brutto.
Przyjmujemy zgłoszenia z następujących dziedzin:
Kto może wziąć udział w konkursie?
Organizacje pozarządowe oraz nieformalne kolektywy twórcze (reprezentowane przez organizację samorządową lub podmioty prowadzące działalność gospodarczą).
Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać kompletny formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami na adres mailowy kulturalny@estrada.poznan.pl
Ogłoszenie wyników konkursu: 30.06.2024
Projekty będą oceniane przez komisję, obradującą w składzie:
Pytania prosimy kierować na adres: kulturalny@estrada.poznan.pl
Rewaloryzacja płyty Starego Rynku w Poznaniu wraz z przekształceniem fragmentu bloku śródrynkowego (ul. Jana Baptysty Quadro) w pasaż kultury
Projekt realizowany jest w partnerstwie z Galerią Miejską Arsenał, Estradą Poznańską oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Spółdzielni Socjalnych.
Całkowita wartość projektu: 136 052 547,03 zł
Kwota kosztów kwalifikowalnych: 43 210 821,13 zł
Kwota dofinansowania: 29 966 704,43 zł
Okres realizacji projektu: czerwiec 2020 - wrzesień 2023 (planowany termin zakończenia)
Program: Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020
Przedmiotem projektu jest rewitalizacja płyty Starego Rynku, w tym:
- przebudowa i modernizacja nawierzchni oraz chodników w obrębie Starego Rynku (tj. płyta Starego Rynku oraz odcinki ulic: Wronieckiej, Żydowskiej, Wielkiej, Woźnej, Wodnej, Świętosławskiej, Szkolnej, I. Paderewskiego, Sierocej, Kramarskiej, Franciszkańskiej oraz skrzyżowania ulic Zamkowej i Rynkowej wraz z adaptacją fragmentu bloku śródrynkowego (ul. Jana Baptysty Quadro) do potrzeb realizacji w tej przestrzeni różnorodnych funkcji kulturalnych;
- przebudowa i nadbudowa budynku Galerii Miejskiej Arsenał - modernizacja budynku Galerii Miejskiej Arsenał.
Projekt zakłada utworzenie ogólnodostępnej infrastruktury pełniącej funkcję integracyjną uwzględniającą potrzeby społeczne, gospodarcze, środowiskowe i przestrzenne miasta.
Przewiduje się, że zrewitalizowany obszar będzie miejscem integracji społeczeństwa, na którym realizowane będą różne inicjatywy o charakterze społeczno-kulturalno-rekreacyjnym.
Premierowa odsłona NEXT FEST Music Showcase & Conference zakończyła się pełnym sukcesem. Spadkobierca legendarnego Spring Breaka, spotkał się ze świetnym odbiorem. Poznań wypełnił się dźwiękami polskiej muzyki i stał się centrum uwagi rodzimej branży. Nic dziwnego, że ekipa organizatorska już w trakcie imprezy, podjęła decyzję o kontynuacji projektu i ogłosiła daty drugiej edycji.
Tegoroczny NEXT FEST Music Showcase & Conference odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia.
Koncerty, dyskusje, warsztaty oraz całe mnóstwo innych atrakcji czeka w kwietniu publiczność w stolicy Wielkopolski. Organizatorzy z Good Taste Production, Fundacji Trzy Sztuki razem z Miastem Poznań ponownie zapraszają do dyskusji o kondycji współczesnej polskiej muzyki i kreślenia scenariuszy jej przyszłości.
Więcej informacji: nextfest.pl
Dzisiaj swoją premierę ma pierwszy odcinek podcastu ekologicznego - Masz wpływ!, który nagrywany jest w ramach projektu “Z kulturą o odpadach”, realizowanego przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania we współpracy z Estradą Poznańską.
Z jego pomocą postaramy się przybliżyć zasady właściwego pozbywania się niepotrzebnych rzeczy. Zależy nam na zrozumieniu potrzeby i wykształceniu umiejętności ograniczania powstawania odpadów, nadawania przedmiotom drugiego życia, a ostatecznie prawidłowej segregacji i recyklingu odpadów, tak aby stały się surowcami do ponownego wykorzystania.
Chcemy pokazać rolę recyklingu i gospodarki o obiegu zamkniętym w ochronie zasobów przyrody. Zachęcamy do wspólnego działania i zapraszamy do wysłuchania naszych rozmów.
POSŁUCHAJ PODCASTU NA APPLE PODCASTS
Zachęcamy także do zajrzenia na stronę Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania - TUTAJ
Miło nam poinformować, że Estrada Poznańska otrzymała dofinansowanie w kwocie 19 555 395,48 zł z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS), na przebudowę Sceny na Piętrze w budynku swojej siedziby, przy ulicy Masztalarskiej 8. Operatorem programu jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
Modernizacja Sceny na Piętrze ma rozpocząć się w czerwcu tego roku i potrwać 3 lata.
To kolejna duża inwestycja Estrady Poznańskiej po całkowitym remoncie Kina Muza w Poznaniu. Dzięki kolejnej dotacji, za trzy lata będziemy mieli przy Masztalarskiej jeszcze jedno miejsce na kulturalnej mapie Poznania o wysokim standardzie, dostępne dla osób z niepełnosprawnościami i spełniające wymogi zrównoważonego rozwoju – podkreśla dyr. Małgorzata Kempa.
Przebudowa budynku przy ulicy Masztalarskiej obejmie: roboty budowlane, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, ogrzewania, wentylacji, instalacji elektrycznej, instalacji automatycznej sygnalizacji pożaru, montaż zewnętrznej windy montaż oraz instalacji fotowoltaicznej na dachu i montaż 2 zbiorników retencyjnych.
Za pieniądze z dotacji Estrada Poznańska kupi także wyposażenie dla studia nagrań, w tym m.in.: nagłośnienie, oświetlenie, sprzęt multimedialny, system streamingu oraz systemy teleinformatyczne.
Program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS), którego operatorem jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska ma charakter konkursu grantowego.
#FunduszeUE lub #FunduszeEuropejskie