Środki Unijne

ogłaszamy!

 

Nowy sezon projektu “Dzieciaki na Piętrze” oparty będzie w głównej mierze o idee: inkluzywności, dostępności, sprawczości i różnorodności.

Różnorodności rozumianej wielorako, wielopoziomowo i horyzontalnie. Począwszy od różnorodności repertuarowej, wydarzeń dedykowanych zróżnicowanej wiekowo dziecięcej publiczności, jak i różnorodności edukacyjnej, tematycznej, metodologicznej, warsztatowej i artystycznej. Od września do czerwca planuję szereg spotkań o wysokiej jakości artystycznej. Spektakli: ruchowych, teatralnych,
lalkowych, cyrkowych. Koncertów familijnych: folkowych, żydowskich, współczesnych i klasycznych. Każdy miesiąc będzie posiadał inny motyw przewodni odnoszący się, nomen omen, do zróżnicowanych i zmiennych potrzeb dziecięcych grup odbiorczych.

Hasłem przewodnim września będzie nasze CIAŁO.

Na pierwszym planie pojawią się takie tematy jak wyjątkowość i sprawczość ciał, autentyczny ruch ciał w przestrzeni, zabawa, współbycie, relacje, emocje, przemijanie. Październik z kolei, będzie głównie ucztą dla zmysłu słuchu. Odbędą się dwa koncerty familijne. Pierwszy z nich “Grajmy w zielone” w wykonaniu
Teatru Mozaika, dedykowany najmłodszym odbiorcom 3+ przypomni nam o tym jak ważne jest dbanie o nasze środowisko. Jakimi codziennymi metodami możemy wspierać nasz ekosystem oraz czym jest ten cały zrównoważony rozwój.

Druga październikowa niedziela zabierze nas, w nieco zapomniany obecnie, świat kultury żydowskiej. Nastrojowe kołysanki w języku jidysz z repertuaru Berjozkele zaprezentuje Ola Bilińska wraz z zespołem. Dwie listopadowe niedziele należeć będą do topowych polskich artystów, profesjonalnie zajmujących się klaunadą. Teatr na Walizkach oraz Teatr Czerwona Walizka udowodnią nam, że śmiech potrafi realnie wpłynąć na podniesienie jakości naszego życia.

Czego w listopadzie, przyznajmy uczciwie, potrzebuje każdy z nas. Korzystając z narzędzi wyniesionych z obszaru sztuk performatywnych oraz pedagogiki cyrku podzielą się oni z najmłodszymi widzami swoim unikatowym wachlarzem umiejętności. Poczynając od sztuczek iluzjonistycznych, kuglarskich czy akrobatycznych - artyści rozwiną ten wątek również w ramach warsztatów! Grudzień należeć będzie do “Opowieści Zimowej” w wykonaniu śląskiego Teatru Lufcik na Korbkę opierającego swoje prezentacje na wielorakich technikach scenicznych – żywy plan, kuglarstwo, teatr lalek, teatr tańca, koncert, pantomima, fireshow. W zimowy sen, na dobre ukołysze nas znany i lubiany poznański Teatr Atofri wraz z najnowszym kołysankowym repertuarem “Uśnijże, mi uśnij”.

Ostatniemu spotkaniu w roku 2023 towarzyszyć będzie muzyka grana na akordeonie, altówce i instrumentach perkusyjnych. Poprzez złożony, interdyscyplinarny i bogaty program oraz intensyfikację działań do dwóch niedziel w miesiącu, postaram się dotrzeć do nowych grup odbiorczych, w szczególności tych zagrożonych społeczną marginalizacją oraz odbiorców kultury z mniejszych ośrodków Wielkopolski. Założenia programu każdorazowo podkreślają podmiotowość, wyjątkowość i sprawczość dzieci. Oddamy im przestrzeń Sceny na Piętrze dosłownie i w przenośni. Zadamy pytania i postaramy się usłyszeć odpowiedzi. Zastanowimy się nad tym kim jesteśmy, co nas łączy, co różni, z czego składa się nasze wnętrze, a czego nie widać na zewnątrz, czym są stereotypy, co to znaczy mieć tożsamość, jak płynna i różnorodna jest nasza osobowość…

Jak oblicze samej Sceny na Piętrze w nowym sezonie!

Zapraszamy na nowy, jesienny sezon uwielbianego przez najmłodszych widzów cyklu Dzieciaki na Piętrze.

Agnieszka Dubilewicz – kuratorka cyklu Dzieciaki na Piętrze

***

To cykl przedstawień i twórczych warsztatów dla najmłodszych, które odbywają się w Scenie na Piętrze w Poznaniu przy ulicy Masztalarskiej 8. Do współpracy zapraszamy niezależne i instytucjonalne teatry, które zabierają młodych widzów w fascynującą podróż po świecie wyobraźni. Przedstawieniom towarzyszą twórcze zajęcia, które bawią i inspirują dzieci oraz rodziców. Wydarzenia w Scenie na Piętrze to ciekawy i kreatywny pomysł na rodzinne spędzenie czasu z dzieckiem.

Cykl Dzieciaki na Piętrze to również książeczki, piosenki, audiobooki i słuchowiska przygotowane przez wasze ulubione teatry.

Animację przygotowała Alicja Piotrowska.

 

To tydzień, w którym celebrujemy. W niedzielę opublikowaliśmy 150. odcinek podcastu serialowego „Nie spać, słuchać”, a dziś premierę ma 100. odcinek podcastu o kobietach, społeczeństwie i kulturze - „Nikt nas nie pytał, ale i tak się wypowiemy”.

„Jesteśmy ogromnie dumni z naszych serii podcastowych. Fakt, że podcasty i słuchowiska stworzone przez miejską instytucję kultury z Poznania, słuchane są w 32 krajach przez setki tysięcy osób mówi, że to był strzał w dziesiątkę. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ich produkcję.”- mówi dyrektorka Estrady Poznańskiej, Małgorzata Kempa.Podcast „Nikt nas nie pytał, ale i tak się wypowiemy” tworzony jest przez Kasię Chrobak i Agnieszkę Szczepanek. W swoich odcinkach przedstawiają m.in. historie niezwykłych kobiet, ruchów społecznych i rozmawiają o tym, co dla nich znaczy bycie feministką, bo cały czas sobie to definiują. Trzy odcinki cyklu opowiadające o historii feminizmu zostały lekturą i wstępem do kursu „Płeć, seksualność, polityka /Gender, sexuality, politics/” na Uniwersytecie Łódzkim, a portal Vogule Poland określił podcast jako jeden z ich najukochańszych polskich podcastów - „Uwielbiamy mądrość autorek, która pięknie łączy się z ich brakiem potrzeby bycia kapłankami oświadczającymi nam, jak ma wyglądać rzeczywistość. Świetny miks charakterów i tematów. Każdy odcinek jest doskonały.”W 100. odcinku prowadzące spoglądają w przeszłość i opowiadają o początkach produkcji podcastu, wspominają ulubione odcinki i zapowiadają kolejny epizod, w którym przyjrzą się reakcjom na film „Barbie” Grety Gerwig.Odcinek dostępny jest na wszystkich platformach streamingowych: POSŁUCHAJ TERAZ 

Dobrego odsłuchu!

Na placu Wolności zakończyły się prace konserwatorskie płyty, która upamiętnia miejsce przysięgi Powstańców Wielkopolskich z 26 stycznia 1919 roku.

Tablica umieszczona jest w centralnej części placu, przed budynkiem Arkadii. Została wykonana z płyt granitu. Zatopiono w niej mosiężne litery, a na narożach umieszczono ozdobne płaskorzeźby krzyża powstańczego. Autorkami projektu z 1988 roku są Anna Krzymańska i Jolanta Drzewoska.

Prace renowacyjne prowadzone były w oparciu o opracowany przez konserwatora dzieł sztuki program prac i objęły między innymi: demontaż płyty, renowację spękanych płytek kamiennych, wymianę trwale uszkodzonych płyt na nowe z analogicznego kamienia, przygotowanie podbudowy pod płytę, konserwację zdemontowanej płyty, montaż płyty oraz wykonanie spoinowania pomiędzy płytami kamiennymi, a także impregnację powierzchni kamienia.

Przeprowadzone prace przywróciły tablicy odpowiednią estetykę oraz zminimalizują przyczyny jej niszczenia w przyszłości. Realizacja zadania została współfinansowana przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu.

Estrada Poznańska od 10 lat zarządza w imieniu Miasta Poznania najbardziej reprezentacyjnymi przestrzeniami miasta – Starym Rynkiem, placem Kolegiackim oraz placem Wolności. Instytucja odpowiada za utrzymanie czystości, prowadzi bieżące prace konserwacyjne, koordynuje działalność gospodarczą prowadzoną w tych przestrzeniach, a także organizuje plenerowe wydarzenia artystyczne.

 

Pliki

Zdjęcia płyty po renowacji

Nowa familijna książeczka o podróży koleją z Elfem Edmundem pt. “Podróże po kulturze: kierunek południe", jest jednym z efektów trwającej współpracy między Estradą Poznańską a Kolejami Wielkopolskimi. Publikacja powstała z okazji cyklu Lato z Estradą.

W książeczce oprócz opowiadania, znajdują się także gry i zabawy rysowane przez polską ilustratorkę Kasię Smoczyńską.

Nową książeczkę można od dzisiaj odbierać w:

  • filiach Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu
  • punktach miejskich: Centrum Informacji Kulturalnej, Centrum Inicjatyw Rodzinnych - ul. Ratajczaka 44
  • podczas wydarzeń Lata z Estradą
  • pociągach Kolei Wielkopolskich

"Podróże po kulturze: kierunek południe" to 11 interaktywna książeczka wyprodukowana przez Estradę Poznańską. Pozostałe 10, które zwierają m.in. twórcze zadania i dużo ciekawostek - można pobrać całkowicie za darmo ze strony estrada.poznan.pl

Życzymy miłego czytania i dobrej zabawy!

Rusza kolejna edycja akcji społecznej “Poznanianki”, która powstała, by docenić aktywne i odważne kobiety, działające dla dobra innych. O kim warto opowiedzieć całej Polsce? Kandydatki można zgłaszać do końca sierpnia.

 

Akcja powstała, by zwrócić uwagę na działania tych mieszkanek stolicy Wielkopolski, których aktywność pomaga wzmocnić i dostrzec ważną rolę kobiet w życiu Poznania. Poprzez “Poznanianki” Miasto zaprasza do poznania historii o silnych, niezależnych, wyjątkowych, choć nie zawsze powszechnie znanych kobietach.

- Cieszę się, że dzięki akcji społecznej “Poznanianki” co roku mamy możliwość zaprezentowania wszystkim sylwetek fantastycznych kobiet - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - Bez nich stolica Wielkopolski nie byłaby takim wspaniałym miastem.

Kandydatki można zgłaszać od 10 lipca na stronie https://www.poznan.pl/poznanianki.

- Zależy nam, by przykład wyróżnionych kobiet ośmielał do aktywności inne kobiety – dodaje Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania. - Poznanianki są wspaniałe i inspirujące, niezależnie od swojego statusu.

Akcja społeczna “Poznanianki” składa się z trzech etapów. W pierwszym z nich, trwającym od 10 lipca do 31 sierpnia, mieszkanki i mieszkańcy Poznania mogą zgłaszać swoje kandydatki. W drugim etapie– we wrześniu - kapituła wyłoni pięć kobiet lub organizacji, które zostaną bohaterkami kampanii, promującej postawy oraz działania na rzecz innych kobiet i miasta. Akcję zwieńczy Tydzień Kobiet (7–14 października), którego częścią będzie dwudniowa konferencja z panelami dyskusyjnymi i warsztatami poświęcona siostrzeństwu, prawom kobiet, oraz działaniom antydyskryminacyjnym.

Autorką identyfikacji wizualnej tegorocznej odsłony akcji jest Alicja Piotrowska - animatorka i ilustratorka i wykładowczyni animacji z Poznania. Kocha pieski, gry i filmy fantasy. Jej prace są pełne życia, kolorów, intrygujących historii i mają unikalny styl. Głosem akcji została ponownie lektorka, której głos budzi same pozytywne skojarzenia - Krystyna Czubówna. “Poznanianki” wesprze Estrada Poznańska, która zadba o produkcję i promocję projektu.

-  Podobnie jak w ubiegłym roku przygotujemy kampanię społeczną z udziałem bohaterek akcji - podkreśla Małgorzata Kempa, dyrektorka Estrady Poznańskiej. - Wybrane przez kapitułę niezwykłe kobiety przedstawimy mieszkankom i mieszkańcom Poznania tak, by każda i każdy mógł inspirować się ich inicjatywami.

Miasto zachęca do zgłaszania kandydatek, które swoją odwagą oraz pracą na rzecz innych inspirują każdego, bez względu na wiek czy płeć.

- W poprzedniej edycji spłynęło do nas ponad sto zgłoszeń - mówi Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta, który stanął wówczas na czele kapituły akcji społecznej "Poznanianki". - Wybranie pięciu wyróżnionych było niezwykle trudnym zadaniem. To najlepszy dowód na to, że w Poznaniu mieszka i działa wiele wyjątkowych kobiet. Cieszę się, że w tym roku będziemy mogli przybliżyć sylwetki kolejnych z nich.

 

W 2022 roku spośród ponad stu zgłoszeń wyróżniono: Tęczowe Seniorki -  rezydentki Fundacji Barak Kultury, które przełamują stereotypy, a swoją postawą walczą z dyskryminacją; Po-Dzielnię - pierwszy tego typu freeshop w Polsce i Centrum Ekonomii Współdzielenia; Rakujemy jak chcemy - stowarzyszenie, którego głównym celem jest wsparcie dziewczyn z diagnozą raka piersi; Magdę Szweciów - trenerkę samoobrony i asertywności WENDO dla kobiet i dziewczynek, a także Katarzynę Walę - antropolożkę społeczną, animatorkę kultury, współtwórczynię Mobilnego Dom Kultury Wilczak.

 

Już od 18 lipca zapraszamy na bezpłatne potańcówki, koncerty, warsztaty, spektakle dla dzieci i kino plenerowe w samym centrum miasta.

Wśród wydarzeń lipcowych, polecamy pokazy filmów „Kobieta idzie na wojnę” i „Kedi - Sekretne życie kotów”. Dla najmłodszych proponujemy spektakl o przyjaźni „Słoń” oraz ekologię na wesoło w przedstawieniu „Ekoplemię”. Fani i fanki muzyki będą mogli_ły wpaść w trans przy „Prawdziwie Polskim Techno” i potańczyć przy folkowych dźwiękach Odmieńciese. A zwolenniczki i zwolenników aktywnego spędzania wolnego czasu zachęcamy do udziału w spacerze etnobotanicznym oraz warsztatach stolarskich. Do zobaczenia na placu Wolności!

W tym roku wszystkie wydarzenia łączy motyw ekologii, idea zrównoważonego rozwoju oraz postawa dbania o naszą planetę.

 

 

SPEKTAKLE DLA DZIECI (w każdą niedzielę)

23.07 (niedziela), godz. 16:00  Teatr Fuzja:
Ekoplemię (50 min)
wiek odbiorców: 3-103 lat

W trakcie spektaklu plemię musi poradzić sobie z trzema eko-zagrożeniami. „Włączamy myślenie, ratujemy Ziemię!

30.07 (niedziela), godz. 12:00  Studio Teatralne Blum:
Słoń (35 min)

Uliczny spektakl o poszukiwaniu przyjaźni.

 

WARSZTATY (zawsze w poniedziałki)

24.07 (poniedziałek), godz. 17:00  Dziewczyny w naturze:
Spacer etnobotaniczny / spacer ziołowy (90 min)

W trakcie miejskiego spaceru etnobotanicznego dowiemy się, jakie rośliny mogą nas uleczyć, a jakie możemy bez obaw zjeść!

31.07 (poniedziałek), godz. 17:00  Leśny stolarz:
Ekologiczne warsztaty stolarskie (180 min)

Zapraszamy na wspólne tworzenie ekologicznych zabawek i przedmiotów z drewna.

Część 1. 17:00-18:30 „Zrób zabawkę – postać człowieka” (90 min)
Część 2. 18:30-20:00 „Osłonka na doniczkę ” (90 min)

Liczba uczestników – do 50 par (dziecko + opiekun)

*Warsztaty mają charakter otwarty.

 

KONCERTY (zawsze we wtorki)

18.07 (wtorek), godz. 19:00  Fanfara Awantura: Prawdziwe Polskie Techno  (60 min)
Polskie melodie ludowe w rytmach techno

25.07 (wtorek), godz. 19:00  Odmieńciese: Potańcówka (120 min)
Folkowa potańcówka z muzyką na żywo. W programie nauka polki i walczyka dla poczatkujących.

 

KINO PLENEROWE (zawsze we czwartki)

20.07 (czwartek), godz. 21:30 Kobieta idzie na wojnę,
reż. Benedikt Erlingsson (101 min)

Przepiękna Islandia i bunt kobiety, która wypowiada wojnę koncernowi niszczącemu środowisko naturalne.
27.07 (czwartek), godz. 21:30  Kedi. Sekretne życie kotów reż. Ceyda Torun  (80 min)

Dokument o stambulskich kotach, który podbił światowe festiwale.

 

Organizatorem wydarzeń są Miasto Poznań i Estrada Poznańska.

Projekt identyfikacji: Adam Kosik

Estrada Poznańska i Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o. rozpoczęły współpracę, której celem jest m.in. połączenie podróży pociągiem z działalnością kulturalną. Efektem porozumienia będzie szereg działań, opartych na produkcji treści kulturalnych i dotarcie z nimi do jak największej liczby odbiorczyń i odbiorców. 

Dzięki współpracy, osoby mieszkające w Wielkopolsce będą mogły zapoznać się z ofertą kulturalną Estrady Poznańskiej, miejskiej instytucji kultury z Poznania, a podczas wydarzeń 7. edycji Lata z Estradą uczestniczki i uczestnicy nie tylko zobaczą nowy spektakl, usłyszą premierowe słuchowisko, oraz przeczytają nową książeczkę dla dzieci, ale poznają również zasady bezpiecznej i kulturalnej jazdy pociągiem

„To fantastycznie, że Estrada jako organizacja tworząca przestrzeń dla kultury w regionie może rozszerzyć współpracę o tak istotnego partnera jak Koleje Wielkopolskie, który ma kontakt z dziesiątkami tysięcy mieszkanek i mieszkańców naszego województwa." - mówi Małgorzata Kempa, dyrektorka Estrady Poznańskiej.

Dzięki porozumieniu, na wydarzeniach Lata z Estradą, w 14 osiedlach zobaczymy premierowy spektakl “Włoszczyzna” Teatru TeatRyle.

Przez całe lato w taborach Kolei Wielkopolskich będzie można znaleźć kody QR, prowadzące do premierowego słuchowiska - wyprodukowanego na kanwie tekstu Maliny Prześlugi, którego akcja rozgrywa się w pociągu. Dodatkowo powstanie nowa familijna książeczka opowiadająca o podróży koleją z Elfem Edmundem pt. “Podróże po kulturze”, z grami i zabawami rysowanymi przez Kasię Smoczyńską.

Wspólne działania Estrady Poznańskiej i Kolei Wielkopolskich potrwają do września.

 

Więcej informacji:

latozestrada.poznan.pl

estrada.poznan.pl

koleje-wielkopolskie.com.pl

Bardzo miło nam zakomunikować i ogłosić plany na najbliższe 3 miesiące. Przed nami intensywne i bardzo kolorowe kulturalne lato. Właśnie ogłosiliśmy pełne programy 16. kwalifikującego do Oscara® ANIMATORA oraz 7 edycji Lata z Estradą. Zapowiadamy nowy festiwal Cioci Jadzi dla dzieci, letnie wydarzenia w Kinie Muza oraz premiery online Estrady.

Do zobaczenia latem!

Więcej informacji poniżej.

 

  1. ANIMATOR21-25.06.2023 r.

Przed nami nowa odsłona ANIMATORA, pod kierownictwem artystycznym Adriany Prodeus.

Od tego roku kwalifikujący do Oscara poznański festiwal otwiera się także na anime. Sercem festiwalu są międzynarodowe konkursy. Do tego najważniejszego, krótkometrażowego konkursu, w tym roku zgłoszono ponad 3000 filmów z 114 krajów, w tym Hondurasu, Dominikany czy Wybrzeża Kości Słoniowej.

Pełny program znajduje się już na stronie animator-festival.com.

Karnety i bilety są już w sprzedaży.

WIĘCEJ INFORMACJI: animator-festival.com

 

FESTIWAL CIOCI JADZI

18.06.2023

Plac Kolegiacki

Nowością na kulturalnej mapie Poznania jest Festiwal Cioci Jadzi, który organizujemy razem z Elizą Piotrowską (autorką popularnej serii książek o cioci Jadzi) i Biblioteką Raczyńskich.

W programie: warsztaty, quizy, przedstawienie Łejerów, spotkania z Ciocią Jadzią oraz premiera najnowszego spektaklu Teatu Fuzja: Świat według Cioci Jadzi.

WIĘCEJ INFORMACJI: w wydarzeniu na Facebooku “Festiwal Cioci Jadzi” 

 

  1. LATO Z ESTRADĄ

PODRÓŻE PO KULTURZE: KIERUNEK POŁUDNIE

29 czerwca - 2 września 2023r.

 

W tym roku zapraszamy na rekordową, pod względem zgłoszonych osiedli, edycję Lata z Estradą. Przed nami 11 tygodni. 14 osiedli i 90 bezpłatnych plenerowych wydarzeń kulturalnych. 

Hasło przewodnie inicjatywy to - Podróże po kulturze: kierunek południe. W programie: koncerty, spotkania, warsztaty, kino oraz teatr. 

Jak co roku prezentujemy premierowy spektakl dla dzieci.

Tym razem do współpracy zaprosiliśmy teatr Teatryle oraz Malinę Prześlugę. Efektem wspólnych działań jest zabawne przedstawienie o podróży pociągiem kilku warzyw do Włoch pt. „Włoszczyzna”.

Spektakl pomogły wyprodukować nam Koleje Wielkopolskie, nasz nowy partner przy Lecie z Estradą. Dzięki tej współpracy mali i duzi zobaczą także nowe animowane słuchowisko oraz familijną książeczkę.

W tym roku podczas Lata z Estradą zapraszamy także do gry miejskiej.

W przewodnikach z programem, podczas wydarzeń będziemy zbierali osiedlowe pieczątki. Za 10 pieczątek będzie można odebrać limitowany, pozłacany plakat Lata z Estradą, który zaprojektowała fantastyczna ilustratorka Anna Rudak.

PEŁNY PROGRAM:  latozestrada.poznan.pl

LETNIE WYDARZENIA W KINIE MUZA

  1. Święty Marcin 30, Poznań

 

Dyskusyjny Klub Filmowy - DKF Kamera

W czerwcu zapraszamy na jedyne pokazy w Polsce, dwóch odrestaurowanych filmów z Marylin Monroe – „MĘŻCZYŹNI WOLĄ BLONDYNKI” i „PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO”.

Premiery: w lipcu czekają nas premiery najbardziej wyczekiwanych hitów kinowych tego sezonu: „BARBIE” (reż. Greta Gerwig) oraz „OPPENHEIMERA”.

Silent Cinema: ponownie zapraszamy również na klimatyczne seanse silent cinema, na tarasie Kina Muza.

100-lecie Warner Bros w Kinie Muza: przez całe lato świętujemy! Zaprezentujemy klasyki wytwórni: „BULLIT”,  „WEJŚCIE SMOKA”, „WSZYSCY LUDZIE PREZYDENTA”, „CHŁOPCY Z FERAJNY”, „BEZ PRZEBACZENIA”. 

WIĘCEJ INFORMACJI:  www.kinomuza.pl

 

ESTRADA W SIECI

Nasze słuchowiska mają już ponad 120 000 słuchających w 34 krajach. Na samym w serwisie youtube, Przygody Henia Humbaka odtworzono już ćwierć miliona razy. BARDZO DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE. A co przed nami?

SŁUCHOWISKA

Zaprezentujemy animowane słuchowisko „Włoszczyzna” Maliny Prześlugi i teatru Teatryle

co miesiąc ujawnimy kolejne odcinki Zwierzyńca – naszego cyklu minisłuchowisk, które uczą i bawi, poznamy kolejno Pandę oraz Trzmiela.

NOWE PIOSENKI DLA DZIECI

Obecnie na wszystkich platformach muzycznych można posłuchać piosenek o lamie, wronie, pumie, pawiu czy alpace. Przed nami kolejne utwory, które podbiją wasze serca m.in. o okapi czy osmiornicy. Premiera co miesiąc.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.estrada.poznan.pl

 

PODCASTY

Zapraszamy na nowe odcinki popularnych podcastów: Nikt nas nie pytał, ale i tak się wypowiemy oraz Nie spać, słuchać!

 

Nie spać, słuchać! 

Nowe odcinki co dwa tygodnie.

W najnowszych epizodach podcasterzy: dziennikarka Anna Tatarska, zaproszona do grona zagranicznych dziennikarzy głosujących przy Złotych Globach, oraz pisarz i dziennikarz Jakub Wojtaszczyk, opowiedzą m.in. o:

  • Idolu Sama Levinsona
  • Warszawiance, pierwszym polskim serialu od SkyShowtime (serial z Borysem Szycem, oparty na scenariuszu Jakuba Żulczyka) 
  • podsumują pierwszą połowę 2023 roku polecając lub odradzając seanse wybranych seriali

Nikt nas nie pytał, ale i tak się wypowiemy

Agnieszka Szczepanek i Kasia Chrobak razem z Martą Mazurek opowiedzą o Rosie Parks - kobiecie, która stała się symbolem walki o równouprawnienie i która jest nazywana matką ruchów obywatelskich.

Dziewczyny przybliżą też postać i twórczość artystki performatywnej - Diane Torr oraz wspólnie z Magdą Szewciów przyjrzą się definicji siostrzeństwa.

Trzy odcinki podcastu, które opowiadają o historii feminizmu są lekturą i wstępem do kursu „Płeć, seksualność, polityka /Gender, sexuality, politics/” na Uniwersytecie Łódzkim. 

Słuchowiska i podcasty Estrady Poznańskiej dostępne są bezpłatnie na wszystkich platformach streamingowych.

Podcast Nie spać, słuchać! od tego sezonu dostępny jest również w formie wideo na kanale YouTube Estrady Poznańskiej.

Tegoroczna Noc Muzeów, która miała miejsce 20 maja, już za nami. Czas na podsumowanie!

W tym roku w wydarzeniu wzięło udział, aż 75 placówek (z Poznania i Wielkopolski), odbyło się 200 wydarzeń, a 60 000 to liczba zwiedzających, którzy tego dnia odwiedzili muzea, galerie i inne instytucje kulturalne biorące udział w Nocy Muzeów.

Za nami wystawy, spotkania, spacery, pokazy filmów, mapping, warsztaty i wiele innych atrakcji, które tego dnia bawiły wszystkich uczestników projektu.

Zobacz jak wyglądała tegoroczna edycja Nocy Muzeów:

DZIĘKUJEMY za udział w Nocy Muzeów i do zobaczenia za rok!

Zdjęcia z tegorocznej edycji można obejrzeć m.in. na oficjalnym koncie FB Noc Muzeów w Poznaniu.

 

Przedstawiamy pełen program tegorocznej NOCY MUZEÓW! W tym roku do wydarzenia zgłosiła się rekordowa liczba placówek - jest ich aż 70!

ZOBACZ PROGRAM

Już 20 maja (w sobotę), zapraszamy do 70 placówek, które proponują prawie 200 wydarzeń.

W związku z bardzo dużą liczbą instytucji biorących udział w wydarzeniu, zachęcamy do sprawdzenia programu Nocy Muzeów i wytypowania własnych ścieżek zwiedzania.

Pomogą w tym specjalnie ułożone programy na stronie nocmuzeow.poznan.pl, materiały do samodzielnego wydruku oraz przewodniki, które od przyszłego tygodnia będą dostępne w placówkach biorących udział, restauracjach, barach i klubach w stolicy Wielkopolski.

W trakcie Nocy Muzeów będzie można kupić specjalnie uszytą na tę okazję torbę, która przeniesie nas w czasie do lat 90-tych, gdy na ulicach królował kresz i ortalion. Czarne, bardzo pojemne torby z magentową metką dostępne będą od 20 maja w Kasie Kina Muza oraz sklepiku Muzeum Narodowego w cenie 49 PLN. Każda osoba kupująca torbę wspiera kulturę w Poznaniu, za co dziękujemy.

70 miejsc. Prawie 200 wydarzeń. 1 noc.
Do zobaczenia 20 maja!

Ikona strzałki
Ikona kółka
Ikona okna

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata