Odszedł Marcin Giżycki. Jeden z założycieli i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR. Wybitny twórca i znawca animacji, niekwestionowany autorytet na całym świecie. Autor książek, wykładowca i człowiek który całe serce włożył w propagowanie i szerzenie wiedzy o tej dziedzinie sztuki. To bardzo smutna dla nas wiadomość. Marcinie, dziękujemy za wszystko.
Rozpoczęliśmy działania promujące treści online wyprodukowane przez instytucję.
Poprosiliśmy artystkę i projektantkę graficzną Beatę Śliwińską „Barrakuz” o zinterpretowanie naszych trzech głównych cykli dostępnych w sieci: słuchowisk oraz dwóch najbardziej popularnych podcastów: „Nikt nas nie pytał, ale i tak się wypowiemy” oraz „Nie spać, słuchać!”.
Efektem jej pracy są trzy kolaże, które przez cały październik będą pojawiać się w przestrzeni miejskiej Warszawy, Poznania oraz w sieci.
Dodatkowo, stworzone na podstawie kolaży artystki animacje pojawią się na TIK TOKu, w social mediach oraz m.in. w przejściu podziemnym w Warszawie przy przystanku Metro Centrum. Prace Beaty Śliwińskiej ożywiło poznańskie studio Fromsquare.
Obecnie na stronie estrada.poznan.pl oraz na platformach stremingowych odsłuchać można już ponad 350 odcinków opiniotwórczych podcastów podzielonych na 9 serii, 22 słuchowiska, 14 duetów muzycznych, zobaczyć 11 teledysków i 15 sesji na żywo, pobrać 9 książeczek dla dzieci.
Do stworzenia treści instytucja zaprosiła m.in. Johna Portera, Małgorzatę Ostrowską, Swiernalisa, Krystynę Czubównę, Joannę Okuniewską, Katarzynę Kwiatkowską, Barbarę Kurzaj (Jonak), Jarosława Boberka, Marcelinę, Jareckiego, Anię Rusowicz, Marikę, Wczasy, Ivonę Skv, Keva Foxa, Izzy and the Black Trees, Malinę Prześlugę, Kubę Kaprala, Adi Nowaka, Bloki, Michała Kowalonka, Michała Wiraszko, Annę Tatarską czy Jakuba Wojtaszczyka.
Co ważne, wszystkie wyprodukowane przez miejską instytucję kultury treści dostępne są całkowicie za darmo. Poza dostępnymi platformami streamingowymi można znaleźć je na stronie https://estrada.poznan.pl – to dobra strona kultury
O podcaście „Nikt nas nie pytał, ale i tak się wypowiemy”:
Kasia Chrobak i Agnieszka Szczepanek spotykają się co dwa tygodnie. Są feministkami, jak każdy rozsądny człowiek. Gadają o tym wszystkim, też o tym co dla nich znaczy być feministką, bo cały czas sobie to definiują. Trzy odcinki podcastu opowiadające o historii feminizmu są lekturą i wstępem do kursu „Płeć, seksualność, polityka /Gender, sexuality, politics/” na Uniwersytecie Łódzkim. Portal Vogule Poland określił podcast jako jeden z ich „najukochańszych polskich podcastów. Uwielbiam mądrość autorek, która pięknie łączy się z ich brakiem potrzeby bycia kapłankami oświadczającymi nam, jak ma wyglądać rzeczywistość. Świetny miks charakterów i tematów. Każdy odcinek jest doskonały.” – vogulepoland.net
O podcaście „Nie spać, słuchać!”:
Anna Tatarska oraz Jakub Wojtaszczyk zapraszają do odsłuchania podcastu, który opowiada o serialach i popkulturze. Anna kocha rozmawiać z ludźmi tworzącymi filmy i seriale, ma na koncie wywiady m.in. z Kate Winslet, Meryl Streep czy Martinem Scorsese. Jakub jest na bieżąco z premierami i hollywoodzkimi plotkami. Razem zapraszają na podcast, w którym dzielą się przemyśleniami w temacie seriali i wszystkiego, co ich dotyczy. Nowe odcinki w każdą niedzielę.
O słuchowiskach Estrady Poznańskiej:
Znajdziecie tu nowe produkcje audio dla dorosłych, jak i dzieci. Słuchowiska dla starszej publiki napisali dla nas Malina Prześluga i Kuba Kapral, przy działaniach dla młodszych poprosiliśmy o pomoc niezwykle twórcze teatry tworzące sztuki dla właśnie dla nich. Znajdują się tu również oryginalne audiobooki napisane specjalnie dla instytucji przez m.in. Justynę Bednarek, Aretę Szpurę, Dominikę Słowik, Grzegorza Gajka, Justynę Drzewicką, Jakuba Wojtaszczyka czy Patrycjusza Tomaszewskiego.
Zachęcamy do odkrycia nowych światów, śpiewających wielorybów, gadatliwych foczek, czy całej niesfornej cywilizacji.
https://estrada.poznan.pl – to dobra strona kultury
Akcja społeczna “Poznanianki” dotarła do finału. Na ulicach Poznania pojawiła się kampania społeczna, która promuje odważne, ambitne i przedsiębiorcze mieszkanki naszego miasta. To łącznie pięć bohaterek. Ich przykład ma inspirować do działania inne kobiety pokazując, jak wiele wokół dzieje się za sprawą kobiet i z ich inspiracji. Celem akcji jest popularyzacja aktywności mieszkanek stolicy Wielkopolski. Oto działaczki, aktywistki, które swoimi postawami wspierają nie tylko inne kobiety, lecz także inicjują miejskie i lokalne działania.
"Poznanianki" inspirują, zaskakują, są przedsiębiorcze, odważne i osiągają sukcesy. Są aktywne w bardzo wielu obszarach - od troski o środowisko, poprzez działania równościowe oraz te, które sprzyjają zdrowiu, wspierają inne kobiety i dbają o ich równy status. Są twórcze artystycznie, realizują ważne i potrzebne projekty miejskie.
POZNANIANKI 2022 to:
KATARZYNA WALA
MAGDA SZEWCIÓW
TĘCZOWE SENIORKI
RAKUJEMY JAK CHCEMY
STOWARZYSZENIE PO-DZIELNIA
ZAPRASZAMY BY ZOBACZYĆ FILMY PREZENTUJĄCE BOHATERKI. ZNAJDZIECIE JE NA poznan.pl/poznanianki.
- Jestem pod wrażeniem tego, jak wiele dzieje się w Poznaniu z inicjatywy kobiet - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. - Niektóre z tych działań są już dobrze znane, inne - na co dzień jeszcze niedostrzegane. Nasza kampania społeczna pomaga zauważyć najciekawsze z nich. Kobiety skutecznie współtworzą dzisiejszy nowoczesny i różnorodny Poznań. Ich styl pracy oraz otwarte spojrzenie na rzeczywistość są bezcenną wartością. Kilka miesięcy temu zaprosiliśmy mieszkanki i mieszkańców Poznania do przesyłania nam rekomendacji tych kobiet, o działaniach których warto opowiedzieć w kampanii społecznej. Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak, powołał wyjątkową Kapitułę dla wsparcia tej inicjatywy, w składzie której znaleźli się: Grzegorz Ganowicz - Przewodniczący Rady Miasta, Przewodniczący Składu Kapituły, Katarzyna Bosacka - Dziennikarka telewizyjna, Anna Hryniewiecka - Dyrektorka CK Zamek, Przemysław Kieliszewski- Dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu, Paulina Kirschke - Przewodnicząca Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Pełnomocniczce Prezydenta Miasta Poznania ds. polityki równościowej, Joanna Małecka - Redaktorka naczelna magazynu "Sukces po poznańsku", Marta Mazurek - Radna Miasta Poznania, Dariusz Milejczak - Dziennikarz telewizyjny, Magdalena Pietrusik-Adamska - Dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych. Członkowie Kapituły stanęli przed bardzo wymagającym zadaniem. Różnorodność działań i osiągnięć, a przy tym bardzo szerokie spektrum tematów, które podejmują poznanianki, sprawiła, że wskazanie ostatecznych bohaterek kampanii społecznej było zadaniem niełatwym. Ostateczne rekomendacje, a tym samym zaproszenie do udziału w kampanii zostały skierowane do tych kobiet, których wszechstronność może być dla innych najbardziej inspirująca i ośmielająca.
PONIŻEJ PREZENTUJEMY SYLWETKI POZNANIANEK 2022:
„Po-Dzielnia” - pierwszy tego typu freeshop w Polsce i Centrum Ekonomii Współdzielenia, którego główną ideą jest wydłużenie życia przedmiotów, ograniczenie konsumpcjonizmu i promowanie upcyklingu. Po-Dzielnia jest także miejscem wykładów, warsztatów i wystaw związanych z tematyką ekologii.
Katarzyna Wala - antropolożka kultury, dziennikarka, współtwórczyni Mobilnego Domu Kultury Wilczak, animatorka wielu działań artystycznych na poznańskim Szelągu. To Poznanianka, która w niezwykły sposób promuje miasto poprzez liczne projekty równościowe.
“Rakujemy jak chcemy” - stowarzyszenie, którego głównym celem jest wsparcie dziewczyn z diagnozą raka piersi na terenie Wielkopolski. Założycielki, które same pokonały raka piersi, pokazują jak doświadczać choroby nowotworowej na swoich warunkach, nie rezygnując z siebie.
„Tęczowe Seniorki" - energetyczne rezydentki Fundacji Barak Kultury, dla której głos mniejszości ma ogromną wartość. Znane Poznanianki, które przełamują stereotypy, a swoją postawą walczą z dyskryminacją.
Magda Szewciów - trenerka samoobrony i asertywności WENDO skierowanych dla kobiet i dziewczynek. Zajmuje się także edukacją z zakresu różnorodności i przeciwdziałania dyskryminacji. Inicjatorka projektu "Re:wers - herstoryczne mapowanie miasta".
Kampania społeczna POZNANIANKI ma wiele odsłon, ale ten sam cel. Poznań chce zaprosić odbiorczynie i odbiorców do poznania historii o silnych, niezależnych, wyjątkowych, choć nie zawsze powszechnie znanych Mieszkankach. Dlatego zachęcamy do obejrzenia filmów przedstawiających każdą z bohaterek akcji społecznej Poznanianki. Można je zobaczyć na oficjalnej stronie inicjatywy: https://poznan.pl/poznanianki oraz na miejskich kanałach w mediach społecznościowych.
Październik będzie miał w Poznaniu wiele kobiecych akcentów. Częścią projektu będzie organizacja pierwszego - Poznańskiego Tygodnia Kobiet. Szczegółowo o tym, co się będzie działo w Poznaniu między 17 a 24 października, poinformujemy wkrótce.
Autorką identyfikacji wizualnej akcji jest Magda Danaj – rysowniczka i ilustratorka, która w swoich pracach jest mocno zorientowana na tekst. Pod nazwą Porysunki tworzy już ponad 12 lat, a jej ilustracje trafiały na plakaty, okładki książek i płyt, murale, na ubrania, kalendarze, a nawet na opakowania bezglutenowych chlebów.
Akcję społeczną POZNANIANKI wspierają CK Zamek oraz Estrada Poznańska
Wystartował 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. A my mamy tam swoje poznańskie akcenty! Są nimi sceny nagrywane w Poznaniu, które powstały dzięki pracy Poznań Film Commission.
W konkursie głównym jest to film "Orlęta. Grodno '39" (https://festiwalgdynia.pl/filmy/orleta/)
Fot. Michał Ferlak
Ten film realizowano na Moście Biskupa Jordana w 2020 r. Poznań Film Commission zadbało o niezbędne zgody do zamknięcia przestrzeni i stworzenia odpowiednich warunków do realizacji zdjęć. W trailerze można zidentyfikować wiele ujęć z mostu m.in. ze Śródką lub Ostrowem Tumskim w tle.
reż. Krzysztof Łukaszewicz
2022, 1 godz. 44 min
Grodno, wschodnie pogranicze przedwojennej Polski. 1 września 1939 roku niemieckie samoloty bombardują miasto. Jedna z bomb trafia w szkołę Leosia, Eweliny i Tadka. Dosłownie i symbolicznie kończy się świat beztroskiego dzieciństwa, zabawy, pierwszych zauroczeń. Leoś ma 12 lat, jest żydowskim chłopcem, zafascynowanym polską tradycją niepodległościową.
17 września 1939 roku, na mocy porozumień sowiecko-niemieckich, Armia Czerwona wkracza do Polski, 20 września planuje zająć Grodno. Miasto rozpoczyna beznadziejną walkę. Nieliczne oddziały wojskowe są wspomagane przez ludność cywilną, a przede wszystkim młodzież szkolną. To właśnie dzieci i młodzież bohatersko bronią miasta, stając się ofiarami niezwykłego okrucieństwa okupantów.
„Orlęta” to pierwszy film o agresji wojsk sowieckich na Polskę we wrześniu 1939 roku.
reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz
scenariusz: Krzysztof Łukaszewicz
zdjęcia: Tomasz Wójcik
muzyka: Michał Lorenc
scenografia: Ewa Skoczkowska
kostiumy: Agnieszka Sobiecka
charakteryzacja: Monika Jan-Łechtańska
dźwięk: Wojciech Ślusarz
montaż: Michał Czarnecki
reżyser castingu: Piotr Bartuszek
obsada: Jowita Budnik, Feliks Matecki, Almira Nawrot, Bartłomiej Topa
produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
producent: Włodzimierz Niderhaus, Agnieszka Będkowska
koprodukcja: TVP
kierownik produkcji: Anna Wojdat
współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
dystrybucja: Telewizja Polska S.A.
W sekcji Polonica znajdziecie natomiast film "Anatolian Leopard" (https://festiwalgdynia.pl/filmy/anatolian-leopard/)
Fot. Adam Ciereszko
Ten film realizowany był w Starym Zoo w Poznaniu, które imitowało Zoo w Ankarze, a zdjęcia trwały 5 dni.
reż. Emre Kayiş
2021, 1 godz. 48 min
Samotnego dyrektora najstarszego tureckiego zoo i introwertyczną urzędniczkę łączy nietypowa więź. Aby zatrzymać proces prywatyzacji zoo, postanawiają zataić śmierć i upozorować zaginięcie jego najcenniejszego mieszkańca – lamparta anatolijskiego. Tym samym rozpoczynają lawinę absurdu, która szybko wymyka się spod kontroli. Nad szarą i cichą stolicą Turcji krąży duch Lamparta…
reżyseria: Emre Kayiş
scenariusz: Emre Kayiş
zdjęcia: Nick Cooke
scenografia: Billur Turan, Monika Sajko-Gradowska
kostiumy: Öykü Ersoy
dźwięk: Tobias Adam, Michael Kaczmarek
montaż: Ricardo Saraiva, Olivia Neergaard-Holm
reżyser castingu: Nimet Atasoy
obsada: Uğur Polat, Ipek Türktan, Tansu Biçer, Seyithan Özdemir, Ege Aydan, Nuri Gökasan
produkcja: TatoFilm, Asteros Film, Donten&Lacroix Films, Elemag Pictures, Adomeit Pictures, MRK Film
producent: Olena Yershova
koprodukcja: Maria Blicharska, Tanja Georgieva-Waldhauer, Jon Hammer, Kanat Doğramaci
producent wykonawczy: Büke Akşehirli
współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Turystyki Turcji, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Mitteldeutsche Medienförderung, Duński Instytut Filmowy
dystrybucja: Aurora Films
HEJ DZIECIAKI I OPIEKUNOWIE!
W ramach jesiennej edycji Dzieciaków na Piętrze zbieramy dary dla:
Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Przyborówku
64-500 Szamotuły
Pierwsze 100 osób, które przyniosą dary otrzyma podpisany przez ilustratorkę plakat z identyfikacją cyklu.
Najbardziej potrzebna jest:
- karma mokra (szaszetki oraz puszki) i sucha dobrej jakości (z wysoką procentową zawartością mięsa w składzie na opakowaniu) dla psów i kotów; najtańsza karma marketowa szkodzi zdrowiu zwierząt).
- zdrowe przysmaki dla psów i kotów (np. suszone, prasowane mięso; żwacze; nie kości).
- zwykłe obroże i mocne smycze dla średnich i dużych psów (nie typu flexi z wyciąganą linką).
- duże miski lub garnki (na wodę oraz jedzenie).
- czyste koce oraz ręczniki (Uwaga! Nie przyjmujemy kołder ani poduszek z pierzem, ponieważ psy je rozszarpują).
Dziękujemy za dotychczas przyniesione rzeczy. Już 1 października będzie kolejna okazja aby pomóc naszym czworonożnym przyjaciołom.
Do zobaczenia!
Estrada Poznańska i Miasto Poznań zapraszają na wydarzenia kulturalne w samym centrum Poznania. We wrześniu w ramach kina plenerowego odbędzie się m.in. pierwsza edycja poznańskiego festiwalu filmów LGBT+ współorganizowanego przez platformę VOD Outfilm, Stowarzyszenie Grupa Stonewall, Estradę Poznańską oraz Kino Muza. Ale to dopiero początek filmowych atrakcji! 16 i 17 września pokażemy filmy nagrodzone podczas tegorocznej edycji festiwalu ANIMATOR, a 23 września selekcję filmów krótkometrażowych przygotowaną przez zespół festiwalu Short Waves.
A na tarasie Arkadii wciąż tańczą: zapraszamy na salsę i salsę sensual, bal folki i tango milonga oraz silent disco. Do 9 października otwarta będzie strefa gastro, w cieniu parasoli można spróbować co przygotowali dla Was restauratorzy ze Starego Rynku. Dodatkowo na placu działa odrestaurowana 100-letnia karuzela wenecka.
WRZESIEŃ NA PLACU WOLNOŚCI
02.09. | 20:00 – koncert Ana Andrzejewska
04.09-10.09. | Bezpłatne pokazy filmowe o godz. 20:00 - program OUTFILM POZNAŃ FESTIWAL:
4 września | Jump, Darling | reż. Phil Connell | Kanada 2020 | 90 min.
5 września | Przeklęta wiosna | reż. Elisa Amoruso | Włochy 2020 | 94 min.
6 września | Nikt nie wie | reż. Leyla Yilmaz | Turcja 2019 | 95 min.
7 września | Lola | reż. Laurent Micheli | Belgia, Francja 2019 | 90 min.
8 września | Odpowiedź na wszystko | reż. Stelios Kammitsis | Grecja, Włochy, Cypr 2021 | 81 min.
9 września | Mascarpone | reż. Alessandro Guida Matteo Pilati | Włochy 2021 | 101 min.
10 września | Beyto | reż. Gitta Gsell | Szwajcaria 2020 | 98 min.
16.09. | 20:00 | ANIMATOR 2022 ON TOUR: KONKURS ANIMATOR.PL - POKAZ NAGRODZONYCH FILMÓW (74 min.) | Bilety: 5 PLN
17.09.| 20:00 | ANIMATOR 2022 ON TOUR: MIĘDZYNARODOWY KONKURS FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH I SERIALI - POKAZ NAGRODZONYCH FILMÓW (85 min.) | Bilety: 5 PLN
23.09 | 20:00 | WIELKOPOLSKIE LATO FILMOWE: LETNIE CZUŁOŚCI – selekcja filmów krótkometrażowych festiwalu Short Waves | wstęp wolny
24.09. | 12:00 – Inauguracja cyklu "Senioralni. Poznań" 2022 - koncert zespołu Żuki i Senior’uki
MUZYKA NA PLACU WOLNOŚCI
02.09. | 20:00 | koncert Ana Andrzejewska
Ana Andrzejewska to charyzmatyczna wokalistka o niezwykłej barwie i wielkiej wrażliwości estetycznej. Absolwentka prestiżowego Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na specjalizacji: wokalistyka jazzowa. Finalistka „The Voice of Poland”, „Mam Talent” oraz festiwalu Crest Jazz Vocal we Francji. Została wybrana do współpracy przez Fundację "Kalinowe Serce" jako Młody Talent roku do projektu "Kalina w podroży", który swoją premierę̨ miał w Instytucie Teatralnym w Warszawie i w całości poświęcony był Kalinie Jędrusik. Premiera debiutanckiej płyty, na której znajdą się autorskie kompozycje Any będące zwieńczeniem jej muzycznych poszukiwań́, planowana jest na koniec roku.
24.09. | 12:00 – Inauguracja cyklu "Senioralni. Poznań" 2022 - koncert zespołu Żuki i Senior’uki
Występ zespołu Żuki, który zagra m.in. utwory z repertuaru The Beatles. Na scenie zaprezentuje się również grupa Senioruki, której członkami są poznańscy seniorzy grający na ukulele. W trakcie inauguracji wręczone zostaną kolejne certyfikaty w ramach akcji Miejsce Przyjazne Seniorom oraz nagroda „Najlepszy Przyjaciel Seniorów". Inauguracja otworzy jesienny cykl wydarzeń dedykowany osobom starszym pod hasłem "Senioralni. Poznań", który potrwa do 30 października. Wydarzenie realizowane jest przez Centrum Inicjatyw Senioralnych.
KINO PLENEROWE
04-10.09. | OUTFILM POZNAŃ FESTIVAL
Pierwsza edycja poznańskiego festiwalu filmów LGBT+ współorganizowanego przez platformę VOD Outfilm, Stowarzyszenie Grupa Stonewall, Estradę Poznańską oraz Kino Muza. Cały program: www.outfilmpoznanfestival.pl
4 września | Jump, Darling | reż. Phil Connell | Kanada 2020 | 90 min.
Początkująca drag queen, kpo bolesnym rozstaniu z partnerem, wyjeżdża do swojej babci na wieś. Okazuje się, że jej stan zdrowia z dnia na dzień się pogarsza. Chłopak odmawia jednak wysłania jej do domu opieki.
5 września | Przeklęta wiosna | reż. Elisa Amoruso | Włochy 2020 | 94 min.
Nina z rodzicami i bratem muszą przeprowadzić się z centrum na obrzeża Rzymu. Zagubiona w nowej szkole poznaje Sirley – nieprzewidywalną i pewną siebie dziewczynę z sąsiedztwa.
6 września | Nikt nie wie | reż. Leyla Yilmaz | Turcja 2019 | 95 min.
Umut stara się być dobrym synem, uczniem i zawodnikiem piłki wodnej. Nagle koledzy z drużyny zaczynają zarzucać mu, że jest gejem. Chłopak musi zmierzyć się z homofobicznym środowiskiem i odrzuceniem.
7 września | Lola | reż. Laurent Micheli | Belgia, Francja 2019 | 90 min.
Lola skończyła niedawno 18 lat, przechodzi tranzycję i właśnie została zakwalifikowana na operacje z nią związane. Kiedy umiera jej mama, musi ponownie spotkać się z ojcem, który nigdy jej nie zaakceptował.
8 września | Odpowiedź na wszystko | reż. Stelios Kammitsis | Grecja, Włochy, Cypr 2021 | 81 min.
Victoras wyrusza samochodem z Grecji do Niemiec do swojej matki. Po drodze zabiera autostopowicza Mathiasa. Ich odmienne charaktery prowadzą do wielu napięć.
9 września | Mascarpone | reż. Alessandro Guida Matteo Pilati | Włochy 2021 | 101 min.
Antonio rozstaje się z mężem i musi znaleźć dom, pracę, a przede wszystkim – cel w życiu. Wynajmuje pokój, zaczyna praktyki w piekarni. Zaczyna stawiać czoła prawdziwej rzeczywistości z pomocą przyjaciół, pasji do słodyczy i... aplikacji do randkowania.
10 września | Beyto | reż. Gitta Gsell | Szwajcaria 2020 | 98 min.
Beyto mieszka w Szwajcarii i przygotowuje się do zawodów pływackich. Jest także szczęśliwie zakochany w swoim trenerze. Gdy jego rodzice dowiadują się, że ich jedyny syn jest w związku z mężczyzną, postanawiają podstępem zwabić go do rodzinnej Turcji i ożenić z wybraną dla niego dziewczyną.
16.09. | 20:00 | ANIMATOR 2022 ON TOUR: KONKURS ANIMATOR.PL - POKAZ NAGRODZONYCH FILMÓW (74 min.) | Bilety: 5 PLN
Pokaz selekcji filmów nagrodzonych na tegorocznej edycji festiwalu ANIMATOR:
17.09.| 20:00 | ANIMATOR 2022 ON TOUR: MIĘDZYNARODOWY KONKURS FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH I SERIALI - POKAZ NAGRODZONYCH FILMÓW (85 min.) | Bilety: 5 PLN
Pokaz selekcji filmów nagrodzonych na tegorocznej edycji festiwalu ANIMATOR:
23.09. | 20:00 |WIELKOPOLSKIE LATO FILMOWE: LETNIE CZUŁOŚCI
Letnia selekcja filmów krótkometrażowych prezentowanych w tegorocznych konkursach Short Waves Festival. Pośród nich faworyci międzynarodowych składów jurorskich, ulubieńcy publiczności, a także filmy, które swoim ciepłem i szczerością znajdują specjalne miejsce w sercach festiwalowej widowni. Sentymentalne podróże po łotewskich salach kinowych, ekspresyjne wspomnienia stęsknionej matki, rozczulający obraz borykającymi się z problemami ojca czy barwna animacja o rodzinnych zagwozdkach. Czułość, z jakim twórcy i twórczynie filmowe podchodzą do swoich bohaterów sprawiają, że ta selekcja szortów staje się emocjonalnym spotkaniem z krótką formą filmową.
Dwóch młodych bogów wyrusza w podróż, by stworzyć nowy świat.
Wiosna 2021. Kinoman zaprasza na kameralną wycieczkę po ostatnich kinach studyjnych Łotwy, którym udało się przetrwać. Esej dokumentalny filmowany na taśmie 8mm otwiera drzwi do kin studyjnych w prawdopodobnie najtrudniejszym czasie w całej historii fizycznych sal kinowych. Są niedostępne dla publiczności, jednak zdają się żyć własnym życiem.
„Beity” opowiada o matce, która czekając na powrót córki, zabija czas papierosami i dręczeniem personelu domowego, by uniknąć stawienia czoła własnemu cierpieniu.
Santi jest nastoletnim ojcem, który mieszka w małym nadmorskim miasteczku. W ciągu dnia pracuje jako rybak, a w nocy nielegalnie łowi owoce morza. W czasie gdy jego dziewczyna Lucía zajmuje się ich dzieckiem, przeciążony odpowiedzialnością Santi szuka ukojenia i odkupienia w morzu.
Ojciec i syn zaczynają przegrywać wyścig samochodowy. By wygrać, chłopiec przemienia się w oponę. „Sierra” wciąga nas w surrealistyczny świat wyścigów samochodowych.
Zgłębiając poczucie desperacji i zniecierpliwienia, film prezentuje podróż przez skrajności, stawiając pytania na temat szaleństwa i odkupienia.
Do zobaczenia!
Przed nami kolejny sezon ulubionego cyklu najmłodszych widzów Sceny na Piętrze i ich rodziców – Dzieciaków na Piętrze. W 2022 roku zapraszamy do udziału w spektaklach i warsztatach na żywo oraz odsłuchu kolejnych słuchowisk.
Pierwszy spektakl, na który zapraszamy to „W pracowni Ambrożego Kleksa” w wykonaniu Teatru Pana O. Zapraszamy do Sceny na Piętrze w sobotę 10 września o 16:00. Bilety właśnie trafiły do sprzedaży. Do 29. sierpnia można kupić je w promocyjnej cenie 20 PLN, po tym terminie kosztować będą 25 PLN.
O spektaklu:
Teatr Pana O zabierze wszystkich do roztańczonej, rozśpiewanej i pełnej magii pracowni Profesora Kleksa. Podczas niezwykłego spektaklu postacie wchodzą w interakcje z publicznością, a oprócz niepowtarzalnych wrażeń wizualnych, młodzi widzowie mogą poznać bliżej jedną z najbardziej lubianych postaci lektur szkolnych, Ambrożego Kleksa. Takie połączenie polskiej klasyki literatury dziecięcej oraz unikalnego widowiska teatralnego z pewnością pozostanie na długo w pamięci wszystkich dzieci.
Spektakl z wykorzystaniem światła UV jest połączeniem różnych technik scenicznych i efektów specjalnych. Aktorzy w barwnej oprawie wprowadzają w podróż po Świecie wyobraźni Jana Brzechwy. Zapraszamy dzieci do pracowni Pana Kleksa, gdzie magia wprowadza w zachwyt adeptów Akademii, jak i tych, którzy ją dawno temu ukończyli.
Autorką tegorocznej identyfikacji wizualnej cyklu jest Ola Płocińska, projektantka graficzna, ilustratorka. Miłośniczka świnek morskich i matka dwóch synów.
Dzieciaki na Piętrze to autorski cykl przedstawień, słuchowisk, książeczek i twórczych warsztatów dla najmłodszych realizowany przez Estradę Poznańską. Do współpracy przy spektaklach zapraszamy niezależne i instytucjonalne teatry, które zabierają młodych widzów w fascynującą podróż po świecie wyobraźni. W multimedialnej bibliotece instytucji znajduje się już ponad 20 darmowych słuchowisk dla całej rodziny. Wszystkie znajdują się na stronie estrada.poznan.pl KLIK
Dzisiaj odszedł Romuald Grząślewicz. Prezes Fundacji Sceny na piętrze Tespis, aktor, scenarzysta, reżyser, pisarz i poeta. Przyjaciel artystów. Osobowość poznańskiej kultury. Odszedł Człowiek, którego nie sposób będzie zastąpić. Nad życie kochał teatr, a serce oddał (szczególnie) poznańskiej Scenie na Piętrze. Zapamiętamy jego szeroki uśmiech, anegdoty i krówki, którymi częstował przy powitaniu. W linku znajdziecie podcast z jego udziałem. Opowiada o początkach historii Sceny na Piętrze. Zdradza jak ściągnął do Poznania Wilhelmiego, Kondrata czy Łomnickiego. Dziękujemy za wszystko Panie Romualdzie.
https://open.spotify.com/episode/69i3xBAQHxqjOxJwPRrtNE?si=4621956da1fb417d
Estrada Poznańska i Miasto Poznań zapraszają na wydarzenia kulturalne w samym centrum Poznania. W sierpniu przygotowaliśmy dla Was koncerty i spektakle teatralne dla dzieci! Dodatkowo na tarasie Arkadii w letnie wieczory króluje poezja i taniec. Zapraszamy na salsę i salsę sensual, slamy poetyckie, bal folki i tango milonga. A w piątki i soboty po ciszy nocnej na dyskoteki z muzyką na słuchawkach - czyli silent disco. Chodźcie tańczyć! Od drugiej połowy czerwca działa już strefa gastro, w cieniu parasoli można spróbować co przygotowali dla Was restauratorzy ze Starego Rynku. Dodatkowo, od 22 czerwca na placu działa odrestaurowana 100-letnia karuzela wenecka.
SIERPIEŃ NA PLACU WOLNOŚCI:
02.08 I 21:45 – DWA KOLORY KINA: PARASITE
05.08. I 20:00 – koncert Meek Oh Why?
06.08. I 20:00 – koncert Pablopavo i Ludziki
07.08. I 10:00 – spektakl dla dzieci: "Pszczółka Maja" Teatr Mattenia
09.08 I 21:45 – DWA KOLORY KINA: FRANCES HA
12.08. I 20:00 – koncert Ars Latrans Orchestra: Sztuka Miłości
13.08. I 20:00 – koncert - Kadabra Dyskety Kusaje
14.08. I 10:00 – spektakl dla dzieci: "Magiczna kostka" Teatr Gili Gili
16.08 I 21:45 – DWA KOLORY KINA: THE PARTY
19.08. I 20:00 – koncert Polskie Znaki + Matylda Damięcka
21.08. I 10:00 – spektakl dla dzieci: "Muzyczne wygibasy" Teatr Mozaika
23.08 I 21:45 – DWA KOLORY KINA: O DZIEWCZYNIE, KTÓRA WRACA NOCĄ SAMA DO DOMU
26.08. I 20:00 – koncert Ka$hell
28.08. I 10:00 – spektakl dla dzieci: "Wikingowie z ulicy Północnej" Teatr Wariate
30.08 I 21:45 – DWA KOLORY KINA: TRUPOSZ
DWA KOLORY KINA NA PLACU WOLNOŚCI:
Seanse filmowe w wakacyjne wtorki o godz. 21:45
Kino narodziło się w czerni i bieli, a potem nadeszła era koloru i wydawało się, że to jest barwa kina. Jednak współcześni reżyserzy coraz częściej powracają do tego pierwotnego prostego i ascetycznego obrazu. Przekonajmy się co wnosi do kinowej opowieści.
2 sierpnia | „PARASITE” | reż. Joon-ho Bong | Korea Południowa 2019 | 132 min.
Przedsiębiorczy młody Ki-woo w skutek zbiegu okoliczności znajduje dobrą posadę korepetytora młodej bogatej dziewczyny.
9 sierpnia | „FRANCES HA”| reż. Noah Baumbach | USA 2012 | 86 min.
Frances ma 27 lat i każdego dnia budzi się z nowym pomysłem na przyszłość. Brzmi znajomo? Zapadająca na zawsze w pamięć i serce wspaniała rola Grety Gerwing.
16 sierpnia | „THE PARTY” | reż. Sally Potter | Wielka Brytania 2017 | 71 min.
Brytyjska czarna komedia lawirująca między polityką, a życiem towarzyskim bohaterów. Film pełen zaskakujących zwrotów akcji rozgrywających się w trakcie jednego przyjęcia.
23 sierpnia | „O DZIEWCZYNIE, KTÓRA WRACA NOCĄ SAMA DO DOMU” | reż. Ana Lily Amirpour | USA 2014 | 104 min.
Mieszkańcy miasta o bardzo złej sławie – irańskiego Bad City - zaczynają być prześladowani przez samotnego wampira. Niezwykle nastrojowy film na pograniczu gatunków horroru i dramatu.
30 sierpnia | „TRUPOSZ” | reż. Jim Jarmusch | Japonia/Niemcy/USA 1995 | 121 min.
Tajemniczy western z Johnym Deepem w roli głównej. Księgowy William Blake odbywa niezwykłą podróż w towarzystwie przypadkowo spotkanego Indianina o imieniu Nobody. W jednej z ról zobaczymy tutaj samego Iggy’ego Popa.
KONCERTY NA PLACU WOLNOŚCI:
05.08. I 20:00 – koncert Meek Oh Why?
Zespół Meek, Oh Why? zadebiutował w 2015 roku, tymczasem do sieci trafił właśnie czwarty studyjny album zespołu, zatytułowany “Offline”. Muzycznie to kolejny po „Zachodzie” ukłon w stronę̨ brzmień wypływających z serc analogowych syntezatorów, którym wtóruje hip-hopowy groove. W skład płyty wchodzi 10 nastrojowych utworów, na których poza narracją prowadzoną przez samego artystę̨ usłyszymy Szczepana Pospieszalskiego, Kubę Więcka, czy Michał Żaka. W twórczości Meek, Oh Why? słuchacz odnajdzie z pozoru przeciwstawne inspiracje: tętniące życiem miasto, młodość, komentarz do aktualnych zjawisk i wydarzeń, ale romantyzm, lirykę i myśl utopijną. SKŁAD ZESPOŁU: Mikołaj Kubicki – lider i założyciel zespołu, wokal, trąbka; Mateusz Hulbój – wokal, elektronika; Maciej Porada – syntezator; Wawrzyniec Topa – gitara basowa, syntezatory basowe; Karol Szczygieł – pad perkusyjny, elektronika
06.08. I 20:00 – koncert Pablopavo
Pablopavo czyli Paweł Sołtys swój pierwszy zespół założył w wieku lat 15. Z kolegami, Czyli klasyk.
Pablopavo wyrabiał markę w sound-systemie Zjednoczenie. To było mniej więcej nowoczesne reggae, wiadomo. A ze Zjednoczenia powstała grupa Vavamuffin, której przypominać nie trzeba.
Pablopavo w pewnym momencie zaczął nagrywać płyty z kolejną formacją - Ludzikami. Są to piosenki dobre, pomysłowe, inteligentne, melodyjne, ciekawe. Co najważniejsze - słuchane, Co równie ważne - w pewnych kręgach kultowe. Co miłe - nagradzane. Pablopavo pojawił się gościnnie na mniej więcej pięćdziesięciu krążkach innych wykonawców. Nominowany był do różnych ważnych nagród i czasem je dostawał. A czasem nie. Pablopavo jest też pisarzem, ale jeśli czytujesz książki, to raczej to wiesz, a może nawet czytałeś. To bardzo ważne - Pablopavo jest Warszawiakiem i kibicem. Pablopavo raczej Cię lubi i zaprasza na wszelkie możliwe koncerty z jego udziałem. Na ten również, a wręcz szczególnie!
12.08. I 20:00 – koncert Ars Latrans
Ars Latrans to autorski projekt muzyczny tworzony specjalnie na interdyscyplinarny festiwal sztuki, organizowany przez Stowarzyszenie ARS LATRANS. Każdego roku kolektyw zaprasza do współpracy kilkunastu muzyków, którzy wspólnie komponują utwory inspirowane tematem festiwalu. Aktualnie realizowany projekt pt. “Sztuka Miłości” za pomocą warstwy muzyczno-lirycznej, wizualnej i teatralnej narracji opowiada historię o poszukiwaniu kontaktu z drugim człowiekiem, nawet wtedy kiedy nie zawsze okazuje się to przyjemnym uczuciem. SKŁAD: Aleksandra Dąbrowska (Odet), Grzegorz Wardęga (runforrest), Jakub Wojtas (Clock Machine/Kidei), Kuba Jaworski (Gypsy and the Acid Queen), Kuba Tracz (Bass Astral x Igo), Maciej Kwarciński (Hyper Son), Nikodem Dybiński (dybiński), Piotr Wykurz (Clock Machine/Kidei)
19.08. I 20:00 – koncert Polskie Znaki & Matylda Damięcka
Takiego projektu w Polsce jeszcze nie było! Ważne postacie polskiej popkultury pod przewodnictwem Radka Łukasiewicza (Bisz/Radex, Pustki, Artur Rojek), Jarka Ważnego (Kult) oraz Janusza Zdunka (Kult) ratują polskie pieśni ludowe przed wyginięciem. W tym celu powstał tryptyk „O jak fałszywe wszystko” (z udziałem Matyldy Damięckiej, Michała Szpaka i Sanah), który jest częścią albumu “Rzeczy ostatnie” i który ukazał się w marcu 2022 roku. Materiały do „Rzeczy ostatnich” to wynik spotkań z twórcami ludowymi z Zamojszczyzny, Lubelszczyzny i Podkarpacia; wiejskimi kantorami, śpiewakami i śpiewaczkami. To efekt podróży po polskich wsiach, miastach i miasteczkach. Na podstawie zebranych przez Jarka Ważnego tekstów i zrębów melodii (nagrywanych często na dyktafon w kole gospodyń wiejskich!) powstały kompozycje skierowane do współczesnego odbiorcy.
13.08. I 20:00 – koncert Kadabra Dyskety Kusaje
Kadabra Dyskety Kusaje to ukraińsko-polski duet elektroniczny. Tworzą go Mariya Mavko, pochodząca ze Lwowa wokalistka i flecistka, oraz Michał Szczepaniec, wrocławski multiinstrumentalista i producent, współtwórca projektu Gaijin Blues. Muzyka duetu to połączenie folkowej wrażliwości z bajkowo-oniryczna elektroniką. Kompozycje tworzone przez Michała i Mariyę łączą w sobie popową chwytliwość i prostotę z eksperymentalnymi rozwiązaniami i progresywną strukturą. Na żywo zespół tworzy płynną muzyczną narrację, pełną zmian tempa i nastrojów, obfitującą w momenty nieskrępowanej improwizacji. Swoją pierwszą EPkę zatytułowaną Simplex zespół wydał w 2019 roku nakładem Seszele Records. Był to mini album koncepcyjny, bazujący na radzieckiej książce dla dzieci zatytułowanej Byłem w komputerowym mieście, opowiadającej o przygodach chłopca Aloszy, który trafił do miasta ukrytego w trzewiach komputera. EPka spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród krytyków i słuchaczy. W 2020 roku zespół został nominowany do nagrody WARTO przyznawanej przez Gazetę Wyborczą. Debiutancki album zatytułowany "Slowa" duetu ukaże się 21 kwietnia 2022 roku.
26.08. I 20:00 – koncert Ka$hell
Ka$hell to zespół stworzony przez Marcina (AbradAba) Martena oraz muzyków zespołu Coma: Dominika (Witosa) Witczaka, Marcina (Kobeza) Kobzę, Rafała (Matusza) Matuszaka i Adama (Von Marszala) Marszałkowskiego. Muzycy grają mocno, bezkompromisowo, ale też przebojowo. Abradab to muzyk dobrze znany z formacji Kaliber 44 i z działalności solowej. W jego dyskografii znajdziemy kilkanaście albumów i niezliczoną ilość wspólnych nagrań, dokonanych z innymi artystami związanym ze sceną hip hopową. Wszystkie są doskonale znane, wiele z nich to już klasyka polskiego rapu. Muzyków zespołu Coma także nie trzeba specjalnie przedstawiać, na koncie mają dziewięć albumów studyjnych, z których jeden uzyskał status złotej płyty, a dwa platynowej. Każdy, kto widział ich na żywo dobrze wie jaką energię potrafią wygenerować. Wspólny projekt z AbradAbem to z jednej strony krok w stronę nowych pomysłów i rozwiązań, a z drugiej kontynuacja wszystkiego co było najlepsze w muzyce Comy.
PLAC WOLNOŚCI DLA DZIECI:
07.08. I 10:00 – spektakl dla dzieci: "Pszczółka Maja" Teatr Mattenia
Znajdziemy się na pięknej, zielonej polanie. Zabawny, skoczny i zwinny Konik Polny wprowadzi Nas w atmosferę - zaczynają się wielkie przygotowania do przyjścia na świat dwóch pszczółek. Pani Kwiatkowa przygotuje ciasto zrobione z kwiatów, a Konik Polny zabierze się za pranie. Zobaczymy też potyczki z chmurami, pogodą oraz dwoma grzmotami. Poznamy mieszkańców polany, dowiemy się czego nie lubią kwiaty i jak śpiewają Motyle. Nauczymy się jak dbać o przyrodę, która chce być zawsze piękna, kolorowa i pragnie by ją szanowano. Gucio zmierzy się też z Pająkiem. Jaki będzie finał tej opowieści? Tego dowiecie się na spektaklu „Pszczółka Maja" – to teatralna opowieść o bohaterstwie, wewnętrznej sile i odwadze oraz różnorodności.
14.08. I 10:00 – spektakl dla dzieci: "Magiczna kostka" Teatr Gili Gili
Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy z Magiczną Kostką! W tej grze jest tylko jedna zasada - wszyscy mają swój szczęśliwy rzut! Ogromna dwunastościenna kość zapewni zabawę dorosłym i dzieciom, a jej wynik nie zawsze będzie oznaczał słodką niespodziankę. Czasem trzeba będzie pomóc zwariowanym pszczołom, lub wybrać sobie rodzinę do zdjęcia. Przyjdzie również czas na karmienie cukierkami wujka Maurycego, oraz taniec ślimaka. Wesoła gra przeplatana autorskimi piosenkami zapewni doskonałą zabawę dzieciom i dorosłym!
21.08. I 10:00 – spektakl dla dzieci: "Muzyczne wygibasy" Teatr Mozaika
Przed nami spotkanie z przygodami, zabawami i wierszami zapodzianymi w piosenkach. Nie rezygnując ani na chwilę z zabawy melodią i słowem, zastanowimy się: o czym, po co, kto, do kogo i dlaczego śpiewa? Innymi słowy, dowiemy się, jak to jest być kompozytorem piosenek oraz sami spróbujemy swoich sił w trakcie rozmaitych muzycznych wyzwań, do których zaproszą nas muzycy. Zwrotki będą w kropki, a refreny w pasy - jesteście gotowi na muzyczne wygibasy? Koncert zawiera wiele elementów interakcji z dziećmi. Czas trwania: 50 minut | wiek odbiorców: 3 | Twórcy: Przemek Mazurek i Teatr Mozaika: Milena Konopińska, Karolina Ociepka, Ewa Płotka, Daria Wróbel
28.08. I 10:00 – spektakl dla dzieci: "Wikingowie z ulicy Północnej" Teatr Wariate
Premierowy spektakl cyklu „Lato z Estradą”
Poznajcie Wiktorię (tak właściwie Wiki), która jest Wikingiem! Dziewczynka wyrusza w pełną przygód, szaloną podróż na północ. Wszystko za sprawą trolla Knuta, który zleca jej misję uratowania nieznanego chłopca przed wielkim niebezpieczeństwem. Wiki czeka spotkanie z Walkiriami, krukami Odyna, rekinem, a nawet samym Krakenem. Zapraszamy w rejs do świata legend północy, podczas którego każdy dowie się jak zostać nieustraszonym Wikingiem.
Spektakl Teatru Wariate zrealizowany na podstawie tekstu Maliny Prześlugi, inspirowany jest opowieściami i legendami z północnych krajów Europy. Dzieciaki poznają norweskie słowa, historie zakorzenione w nordyckich kulturach oraz dowiedzą się, że odwaga nie jest przypisana tylko do jednej płci.
Spektakl dla dzieci od 4 lat| Reżyseria: Sylwia i Marek Cyris |Scenariusz: Malina Prześluga | Scenografia: Zyta Paszkowska |Muzyka: Michał Łaszewicz
Do zobaczenia!
Oświadczenie
Podjęłam decyzję o zakończeniu współpracy z Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR, Panem Marcinem Giżyckim.
Wspólnie z całym zaangażowanym w przygotowania, organizację, i realizację ANIMATORA zespołem Estrady Poznańskiej jesteśmy wdzięczni Panu Marcinowi Giżyckiemu za wszystko, co od początku zrobił dla Festiwalu. Za wiedzę, zaangażowanie, rady i przede wszystkim serce, które włożył w ANIMATORA. Dziś to najważniejsze tego typu wydarzenie w Polsce i jedno z największych w Europie. To w dużym stopniu Jego zasługa i za to wszystko bardzo dziękuję.
Wiem, że moja decyzja wywołała dyskusję w środowisku twórczyń i twórców filmu animowanego. Otrzymałam w tej sprawie kilka pytań, protest oraz przeczytałam petycję przeciwko tej decyzji. Wszystkie przeczytałam. Za wszystkie dziękuję. Na każdą wiadomość odpowiem i deklaruję, że poświęcę czas na korespondencję w tej sprawę. Zrobię tak z szacunku dla Pana Marcina Giżyckiego oraz dla tych, które i którzy nie akceptują mojej decyzji. Jednocześnie proszę o przeczytanie i zrozumienie powodów, które uzasadniają konieczność zmiany.
Pozycja filmu animowanego jest coraz ważniejsza we współczesnym świecie. Festiwal tej rangi musi być programowo adekwatny do otaczającej nas rzeczywistości. Konieczna jest otwartość na nowe media, gatunki i technologie. Popularność filmu animowanego, zarówno na platformach streamingowych, jak i w kinach, powoduje z roku na rok coraz większe zainteresowanie ANIMATOREM. Uważam, że naszym obowiązkiem wobec widzów oraz widzek, jest budowanie wartościowej oferty, w tym pokazywanie prac wybitnych twórczyń i twórców, prezentujących swoje filmy na ANIMATORZE. Obok samej przyjemności oglądania, edukacja jest ważnym aspektem misji, za której realizację czuję się wraz z zespołem odpowiedzialna.
Miasto Poznań od lat dotuje ANIMATORA kwotą między 500 tys. zł do 1 mln zł. rocznie. Odpowiedzialność za wydatkowanie publicznych pieniędzy nakazuje mi dbać o najwyższy poziom jakościowy Festiwalu.
Takie są najważniejsze powody trudnej dla mnie decyzji o zmianie. Zainteresowane i zainteresowanych rozmową zapraszam do kontaktu ze mną.
Głęboko wierzę, że dla wszystkich stron najważniejszym priorytetem jest dobro samego Festiwalu. Spełnianie potrzeb publiczności poprzez prezentację bogactwa najlepszych animacji z całego świata, z czym wiąże się dawanie jej nowych impulsów do filmowych poszukiwań. W najbliższych miesiącach przedstawię osobę, która obejmie funkcję Dyrektorki Artystycznej/Dyrektora Artystycznego Festiwalu. Zapewniam, że powierzę tę funkcję właściwej osobie, która zadba o utrzymanie pozycji i dalszy rozwój ANIMATORA.
Za rok spotkamy się na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR 2023. Mam nadzieję, że Pan Marcin Giżycki zasiądzie z nami na widowni. Już dziś zapraszam Go jako Honorowego Gościa i mentora Festiwalu.
Małgorzata Kempa, Dyrektorka Estrady Poznańskiej