Środki Unijne

ogłaszamy!

Dzieciaki na Piętrze 2022
14.05.2022
Scena na Piętrze
godz. 16:00 

Bilet na spektakl (dla każdego widza):
-w cenie regularnej 20 zł
-w przedsprzedaży 15 zł (do 02.05.)

Drodzy Widzowie, dla wspólnego komfortu uczestniczenia w wydarzeniu, 15 minut po rozpoczęciu spektaklu zamykamy drzwi teatru. Prosimy o punktualność.

POTWORCZAKI I DŹWIĘKOWYJE to spektakl, w którym spotkamy się z samym sobą, z własnymi ograniczeniami i słabościami, z lękami i strachami. W centrum zainteresowań twórców stanął strach, próba nazwania i zrozumienia go, oraz próba spojrzenia na niego oczami dziecka. Kajo – główny bohater boi się, próbuje walczyć ze swoimi strachami. Rozmawia z dorosłymi, którzy zbywają go mówiąc, że nie ma się czego bać, że strachy nie istnieją, że to tylko sen. Starając się znaleźć rozwiązanie trafia na Pogromców Strachów – czyli nieokiełznanych, trochę szalonych, odważnych i doświadczonych – Franie i Wiktora, którzy pokazują Kajowi różne sposoby radzenia sobie ze strachem. Przede wszystkim tłumaczą mu jednak, że ma prawo się bać, ma prawo płakać i nie musi się tych emocji wstydzić oraz zachęcają do rozmowy z najbliższymi, czyli rodzicami.

Inscenizacja i reżyseria: Anna Rozmianiec
Scenariusz: Agnieszka Mikulska
Muzyka: Jakub Woźniak
Występują: Agnieszka Mikulska, Tomasz Rozmianiec, Kajetan Zwolak

Do powstania spektaklu przyczyniły się warsztaty psychologiczno-artystyczne, w trakcie których dzieci w wieku 5-6 lat opowiadały o swoich lękach, o ich wyglądzie, o sposobach radzenia sobie z nim, o relacjach między dzieckiem a dorosłym w rozumieniu trudnych emocji, a także rysowały swoje autoportrety i strachy, które stały się znakiem plastycznym przedstawienia. Na podstawie rozmów z dziećmi powstał scenariusz, w którym zachowana jest logika i składnia dziecięca.

Wiek: 5 - 10 lat
Czas trwania: 50 min.

*organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie
*zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na stronie estrada.poznan.pl oraz na bilety24.pl
*nie przyjmujemy rezerwacji
*bilety dostępne są online

Linki

Bilety

Діти на Поверсі

23 квітня 2022, 14:00, Сцена на Поверсі

«Еліксир мудрості» Театр Варіате

Вистава із синхронним перекладом на українську мову
вік 5+, тривалість 60 хв.

Безкоштовні квитки можна отримати у Центрі сімейних ініціатив (Centrum Inicjatyw Rodzinnych) та у кінотеатрі «Муза» з 12.04 поточного року. В одній домашній лабораторії ексцентричний професор Еуґеніуш багато років намагається створити винахід всього свого життя. У всіх його божевільних спробах йому віддано допомагає Зофія – домашня робітниця, яка крім великого серця має також незвичайне вміння зіпсувати все, до чого тільки торкається. Тому не дивно, що жоден з винаходів професора не працює так, як треба. Зневірений і переконаний у відсутності власного таланту професор вирішує нарешті створити штучний інтелект. Завдяки йому розум професора зміг би засяяти геніальним творчим винаходом.

Але завдання зовсім не є простим, навіть з використанням старого винаходу професора – багатофункціонального кухонного робота «Альберта». Можливо спроба вичавити еліксир мудрості зі штучного інтелекту наблизить професора до омріяної мети? Ця жартівлива, експресивна вистава про генія, який спить у кожному з нас є гарною розвагою для всіх.

 

Сценарій і режисери: Сильвія Корончевска-Циріс, Марек Циріс

Сценографія: Марек Циріс

Костюми: Сильвія Корончевска-Циріс

Музика: Міхал Лашевіч

Актори: Сильвія Корончевска-Циріс i Марек Циріс

 

Dzieciaki na Piętrze

23 kwietnia 2022, godz. 14.00, Scena na Piętrze
"Eliksir mądrości" Teatr Wariate
spektakl z tłumaczeniem symultanicznym na język ukraiński

wiek 5+, czas trwania 60 min.

W pewnym domowym laboratorium ekscentryczny Profesor Eugeniusz od lat próbuje stworzyć wynalazek swojego życia. We wszystkich szalonych próbach wiernie asystuje mu Zofia – gosposia, która oprócz wielkiego serca ma także niezwykłą umiejętność psucia wszystkiego, czego się tylko dotknie. Trudno się zatem dziwić, że żaden z wynalazków Profesora nie działa jak należy.

Profesor, zdruzgotany i przeświadczony o swoim braku talentu, postanawia wreszcie wyhodować Sztuczną Inteligencję. Dzięki niej umysł Profesora mógłby zabłysnąć genialną twórczą inwencją. Jednak zadanie wcale nie jest łatwe, nawet przy użyciu starego wynalazku Profesora - Wielofunkcyjnego Robota Kuchennego „Alberta”.  Może próba wyciśnięcia eliksiru mądrości ze Sztucznej Inteligencji przybliży Profesora do upragnionego celu? Ten pełen humoru, ekspresyjny spektakl o geniuszu drzemiącym w każdym z nas jest dobrą zabawą dla wszystkich.

 

Scenariusz i reżyseria: Sylwia Koronczewska-Cyris, Marek Cyris

Scenografia: Marek Cyris

Kostiumy: Sylwia Koronczewska-Cyris

Muzyka: Michał Łaszewicz

Występują: Sylwia Koronczewska-Cyris i Marek Cyris

 

 

Pliki

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach z tłumaczeniem na język ukraiński

Czy znasz poznaniankę lub grupę poznanianek, które są inspirujące, odważne i aktywne, a przy tym działają na rzecz Poznania, tworząc ciekawe lokalne inicjatywy? Powiedz nam o nich! Chcemy je poznać!

Miasto Poznań zaprasza do wzięcia udziału w akcji społecznej, mającej na celu docenienie kobiet działających dla lokalnej społeczności oraz miasta.

Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku, 11 kwietnia, na stronie https://tinyurl.com/poznanianki.

 Żyjemy w czasach, w których równość płci w życiu publicznym i prywatnym nie podlega dyskusji. W Poznaniu równorzędne prawa kobiet i mężczyzn, począwszy od sposobu komunikowania się i języka, którego używamy, aż po bezpośredni dostęp i współdziałanie w różnych obszarach życia społecznego, są oczywistością. Wszyscy jesteśmy świadkami nowych standardów, które kierują uwagę na aktywność kobiet, dostrzegając ich potencjał, realizowane inicjatywy i osiągnięcia.

Miasto Poznań postanowiło zainicjować akcję społeczną, której celem jest zwrócenie uwagi na działania tych mieszkanek stolicy Wielkopolski, których aktywność służy wzmocnieniu i dostrzeżeniu ważnej roli kobiet w życiu miasta. Poznań chce zaprosić odbiorców do poznania historii o silnych, niezależnych, wyjątkowych, choć nie zawsze powszechnie znanych poznaniankach.

- Akcja społeczna “POZNANIANKI” ma na celu stworzenie przestrzeni dla docenienia działań kobiet i utrwalania wartościowych, otwartych postaw, osiągnięć i odważnych aspiracji – mówi Jędrzej Solarski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

- Chcemy, by przykład wybranych poznanianek ośmielał do aktywności inne dziewczyny i kobiety, niezależnie od tego, w jakim są wieku, jakie mają wykształcenie, pracę i jakie jest środowisko, w którym funkcjonują – dodaje Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektorka Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania.

 

Akcja społeczna POZNANIANKI składa się z trzech etapów. 

W pierwszym (trwającym od 11 kwietnia do 15 maja) przyjmujemy zgłoszenia od mieszkanek i mieszkańców miasta.

W drugim - w czerwcu, powołana kapituła wyłoni pięć kobiet lub organizacji, które następnie zostaną bohaterkami kampanii, promującej postawy oraz działania na rzecz innych kobiet i miasta.

W trzecim etapie, przy prezentacjach bohaterek akcji społecznej POZNANIANKI, zaprosimy wszystkich na Tydzień Kobiet (17–24 października) oraz otwartą debatę odbywająca się w CK ZAMEK.

 

Zachęcamy do zgłaszania kandydatek, które swoją odwagą oraz pracą na rzecz innych inspirują każdego, bez względu na wiek czy płeć.

 

Wejdź na https://tinyurl.com/poznanianki i wypełnij formularz.

 

Zgłoszenia przyjmujemy od 11 kwietnia do 15 maja 2022 r.

 

Autorką identyfikacji wizualnej jest Magda Danaj – rysowniczka i ilustratorka, która w swoich pracach jest mocno zorientowana na tekst. Pod nazwą Porysunki tworzy już ponad 12 lat, a jej ilustracje trafiały na plakaty, okładki książek i płyt, murale, na ubrania, kalendarze, a nawet na opakowania bezglutenowych chlebów.

 

Głosem akcji została lektorka, której głos budzi same pozytywne skojarzenia - Krystyna Czubówna.

Akcję społeczną POZNANIANKI wspierają CK ZAMEK oraz Estrada Poznańska.

 

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/czulypoznan

https://www.poznan.pl/poznanianki

Miasto Poznań i Estrada Poznańska zapraszają na kolejną premierę w ramach drugiej odsłony cyklu Estrada w Sieci: DUETY. Tym razem o nagranie nowego utworu poprosiliśmy Jareckiego oraz Marcelinę i DJ’a BRK.

Tak powstała piosenka „Strumień”, która dziś debiutuje we wszystkich serwisach streamingowych. To wiosenno-letnia opowieść, która na nowo definiuje chill na trawie.

O PIOSENCE: 

Jarecki: „Z Marceliną i jej mężem przyjaźnimy się "pozascenicznie".  Łączy nas wspólna miłość do gór i natury, na łono której często wybieramy się wspólnie, więc tematyka utworu wydaje się być oczywista. Zapraszam wszystkich do odsłuchu i na koncerty!

Od dziś, czyli 8 kwietnia. Utworu można posłuchać wszędzie. Piosenka znalazła się na popularnej liście "New Music Friday Polska" na Spotify.

Na YouTube znajdziecie również LYRIC VIDEO zrealizowane przez studio projektowe .fromsquare.

Muzyka: Bartosz Kochanek

Tekst: Marcelina Misztal, Jarosław Kubów

Mix i mastering: Michał „Eprom” Baj

Produkcja: Estrada Poznańska i Miasto Poznań

 

O TWÓRCACH:

Marcelina to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Jej twórczość to nowoczesny pop ubarwiony elementami soulu, jazzu oraz R&B. W 2018 roku odbyła się premiera czwartego, studyjnego albumu Marceliny "Koniec wakacji".

FB: https://www.facebook.com/MarcelinaOfficial

IG: https://www.instagram.com/marcelinaofficial/

Jarecki to polski raper i wokalista. Jego muzyka jest energetycznym połączeniem funku i soulu, a koncerty to prawdziwy wulkan energii. Na co dzień koncertuje z Grubson’em i DJ BRK. Jego trzeci album „Totem” ukazał się w lipcu 2021 nakładem Def Jam Recordings Poland/Universal Music Polska.  Płyta została nominowana do nagrody Fryderyki.

FB: https://www.facebook.com/jareckikurnik

IG: https://www.instagram.com/jarecki_official/

BRK ( Bartosz Kochanek) to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ’ów i producentów muzycznych, a także raper i wokalista. Założyciel kultowego studia nagraniowego - Kurnik Studio.  W lipcu 2021 roku ukazała się płyta Jareckiego pt „Totem” na której w całości odpowiadał za warstwę muzyczną. Aktualnie kończy własną płytę producencką na której usłyszymy czołówkę polskich artystów. Nie lubi wywiadów – woli żeby muzyka mówiła sama za siebie.

FB: https://www.facebook.com/brkproducer

IG: https://www.instagram.com/__dj_brk_/

 

ESTRADA W SIECI: DUETY to cykl muzyczny Estrady Poznańskiej, do którego zaproszono artystki i artystów, by w nietypowych połączeniach skomponowali nowe utwory. Efektem pierwszej odsłony cyklu jest digitalowy album zawierający 9 utworów nagranych przez Małgorzatę Ostrowską, Swiernalisa, Marikę, Anię Rusowicz, Keva Foxa, Izzy and The Black Trees, Bloki, Michała Wiraszko, Michała Kowalonka, Agę Czyż, Michała Kmieciaka, Adi Nowaka, Wczasy, Ivonę SKV, Vyspę, Patricka The Pana, Envee’go i Bibobit.

Link do albumu na spotify: [KLIK] 

Dzieciaki na Piętrze 2022
23.04.2022
Scena na Piętrze
godz. 16:00 

Bilet na spektakl (dla każdego widza):
-w cenie regularnej 20 zł
-w przedsprzedaży 15 zł (do 08.04.)

Drodzy Widzowie, dla wspólnego komfortu uczestniczenia w wydarzeniu, 15 minut po rozpoczęciu spektaklu zamykamy drzwi teatru. Prosimy o punktualność.

W pewnym domowym laboratorium ekscentryczny Profesor Eugeniusz od lat próbuje stworzyć wynalazek swojego życia. We wszystkich szalonych próbach wiernie asystuje mu Zofia – gosposia, która oprócz wielkiego serca ma także niezwykłą umiejętność psucia wszystkiego, czego się tylko dotknie. Trudno się zatem dziwić, że żaden z wynalazków Profesora nie działa jak należy.

Profesor, zdruzgotany i przeświadczony o swoim braku talentu, postanawia wreszcie wyhodować Sztuczną Inteligencję. Dzięki niej umysł Profesora mógłby zabłysnąć genialną twórczą inwencją. Jednak zadanie wcale nie jest łatwe, nawet przy użyciu starego wynalazku Profesora - Wielofunkcyjnego Robota Kuchennego „Alberta”. Może próba wyciśnięcia eliksiru mądrości ze Sztucznej Inteligencji przybliży Profesora do upragnionego celu?

Ten pełen humoru, ekspresyjny spektakl o geniuszu drzemiącym w każdym z nas jest dobrą zabawą dla wszystkich.

Scenariusz i reżyseria: Sylwia Koronczewska-Cyris, Marek Cyris
Scenografia: Marek Cyris
Kostiumy: Sylwia Koronczewska-Cyris
Muzyka: Michał Łaszewicz
Występują: Sylwia Koronczewska-Cyris i Marek Cyris

Wiek: od 5 lat
Czas trwania: 60 min.

*organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie
*zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na stronie estrada.poznan.pl oraz na bilety24.pl
*nie przyjmujemy rezerwacji
*bilety dostępne są online

Linki

Bilety

Facebook

Jarecki powraca do Poznania z materiałem z nowego albumu „Totem”.

To prawdziwa uczta dla fanów żywych, przestrzennych brzmień, samego artysty, ale nie tylko. Na swojej trzeciej solowej płycie, Jarecki porusza się pomiędzy utworami spokojnymi i refleksyjnymi, oraz dynamicznymi i energetycznymi, sięgając ponownie do kochanych przez siebie funkowych brzmień.

Artystyczna dojrzałość zapewniła muzykowi jeszcze większą niezależność i swobodne łączenie gatunków. Zaowocowało to albumem bardzo zróżnicowanym stylistycznie o silnym artystycznym wyrazie. Fani poprzednich płyt z pewnością poczują się jak w domu. Charakterystyczne eklektyczne podejście do muzyki to niski ukłon w stronę grooviących soulowo-funkowych kompozycji. Ale jest jednak nowa warstwa. Osobiste, często wręcz intymne opowieści o miłości, życiu i przywiązaniu do natury. Wrażliwość wyśpiewana w soulowych brzmieniach, a wszystko misternie utkane z dźwięków przemyconych z poprzednich epok.

Album „Totem”, zapowiadany singlami „Galaktyczny funk”, „Mamo”, „Co dalej”, „Czarodziej” oraz „Medytacja” ukazał się w lipcu 2021 nakładem Def Jam Recordings Poland/Universal Music Polska.

Na co dzień Jarecki koncertuje z Grubson’em i DJ BRK. Na koncie ma również współpracę z czołowymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej takimi jak Andrzej Piaseczny, Kamil Bednarek, Krzysztof Zalewski, Chada, Eldo, Ten Typ Mes, Flirtini, Ras, Dwa Sławy, Robert Cichy, VNM i wielu innych. Występował na najważniejszych imprezach muzycznych, w tym Open’er Festival czy Męskie Granie.

Pliki

Regulamin

Linki

Bilety

Facebook

Poznajcie dwie niesamowite historie związane z Poznaniem. W ramach czwartej odsłony Opowiadań z cyklu Dzieciaki na Piętrze zapraszamy do posłuchania opowieści o kruchej Joance oraz łakomej suczce Leosi. Możecie rysować, leżeć, ćwiczyć lub tańczyć odkrywając tajemnice miasta.

“Szklaneczka” Dominika Słowik
“Hot dog na Starym Rynku” Kuba Wojtaszczyk

Czytają: Krystyna Czubówna i Grzegorz Drojewski
Produkcja: Miasto Poznań, Estrada Poznańska
Realizacja: Studio Tort

Dominika Słowik jest pisarką, laureatką Paszportu „Polityki” za powieść „Zimowla”. Jej debiut „Atlas: Doppelganger” (2015) nominowany był do Nagrody Literackiej Gdynia. Druga powieść, „Zimowla” (2019), poza Paszportem „Polityki” zdobyła tytuł „Odkrycia Empiku”. Autorka mieszka i tworzy w Krakowie.

Kuba Wojtaszczyk jest laureatem Medalu Młodej Sztuki 2019. Pisarz, dziennikarz portalu Kultura u Podstaw. Autor książek „Portret trumienny” (2014), „Kiedy zdarza się przemoc, lubię patrzeć” (2016), „Dlaczego nikt nie wspomina psów z Titanica?” (2017) i „Słońce narodu” (2018).

Dzieciaki na Piętrze 2022
02.04.2022
Scena na Piętrze
godz. 16:00 

Bilet na spektakl (dla każdego widza):
-w cenie regularnej 20 zł
-w przedsprzedaży 15 zł (do 18.03.)

Drodzy Widzowie, dla wspólnego komfortu uczestniczenia w wydarzeniu, 15 minut po rozpoczęciu spektaklu zamykamy drzwi teatru. Prosimy o punktualność.

“Zielony Kopciuszek” to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały.

Okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Dobra bohaterka nie rezygnuje jednak z marzeń. Zawsze przecież może liczyć na wsparcie zabawnych przyjaciół – Motylka Emilki i Szczurka Burka. Dzięki nim w spektaklu wszystko potoczy się, jak w bajce – magiczna przemiana w księżniczkę pozwoli Kopciuszkowi dotrzeć na bal, na którym spotka wymarzonego księcia. Zgodnie z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryśnie o północy. Dlaczego? Bo królewicz okaże się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chce żyć w królestwie, nad którym unosi się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Jak odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze?

Wiek: 3-11 lat
Czas trwania: 60 min.

*organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie
*zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na stronie estrada.poznan.pl oraz na bilety24.pl
*nie przyjmujemy rezerwacji
*bilety dostępne są online

 

Pliki

Regulamin

Linki

Bilety

Facebook

Najczęściej zadawanym w ostatnich dniach pytaniem jest: jak mogę realnie wspomóc ludzi dotkniętych konfliktem zbrojnym w Ukrainie? Poniżej znajdziecie szereg zweryfikowanych inicjatyw wartych Waszego wsparcia.

Zwracajcie szczególną uwagę na źródła informacji, z których korzystacie i sprawdzajcie dwa razy zbiórki, w których chcecie wziąć udział. Jeśli chcecie dokonać wpłaty na rzecz Ukrainy, polecamy największą w Polsce zbiórkę: https://www.siepomaga.pl/ukraina.

Zbiórki dóbr materialnych, takich jak środki higieny, środki medyczne, artykuły spożywcze czy odzież, organizowane są praktycznie w każdym mieście w kraju. W Poznaniu znajdziecie ją na ul. Bukowskiej 27/29 między godz. 10:00 a 20:00. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie miasta.

Lokalnie w Poznaniu możecie wziąć udział w serii wydarzeń pod wspólnym tytułem Poznań dla Ukrainy, które odbywają się codziennie między 27.02 a 5.03. Wydarzeniom kulturalnym towarzyszy zbiórka krwi, ubrań oraz pieniędzy. Więcej informacji na temat tych wydarzeń znajdziecie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1107265113372117.

W ramach tej inicjatywy Kino Muza zaprasza na seans filmu Iryny Tsilyk „Ziemia jest niebieska jak pomarańcza” (Ukraina / Litwa 2020, 74’) w sobotę, 5.03 o godz. 20:00. Pokaz zrealizowany we współpracy z Against Gravity – zysk z biletów Against Gravity na prośbę twórców przekaże na konto organizacji INTERNATIONAL CHARITABLE FOUNDATION "COME BACK ALIVE" z siedzibą w Kijowie.

Dodatkowo, w niedzielę 6.03 zapraszamy do Kina Muza na wydarzenia ANIMUZA SPECIAL: UKRAINA TERAZ - pokaz krótkich filmów animowanych ukraińskich twórców

BĄDŹMY DLA SIEBIE DOBRZY, WSPIERAJMY SIĘ I POMAGAJMY JAK  TYLKO MOŻEMY!

 

 

Zapraszamy na przejmujący, wzruszający, ale i bardzo zabawny monodram w reżyserii Adama Sajnuka. Przed widzem przewrotna słodko-gorzka opowieść, która zaskakuje szczerością, ciepłem i formą.

Sonia Bohosiewicz - jedna z najciekawszych aktorek polskiej sceny teatralnej i filmowej. Kiedy wychodzi na scenę, natychmiast skupia na sobie całą uwagę. Wyróżnia ją niesamowita gra emocjami, dzięki temu kreowane przez nią bohaterki są wiarygodne i prawdziwe. Widzki i widzowie uwielbiają ją m.in. za rolę Nataszy z „Wojny polsko-ruskiej” (nominacja do Orłów). Sonia Bohosiewicz stworzyła także niezwykły projekt: koncert zatytułowany „10 sekretów Marilyn Monroe” z towarzyszeniem big-bandu. Jednym z najciekawszych i odważnych projektów aktorki była przygoda z dubbingiem postaci Obiekt Zero w grze komputerowej „Mass Effect 2”.

Bilety można zakupić na bilety24.pl w cenie 69 PLN.

Bilety są dostępne również stacjonarnie w kasie Kina Muza (ul. Święty Marcin 30). 

*zakup biletu oznacza akceptację regulaminu umieszczonego na stronie estrada.poznan.pl oraz na bilety24.pl

Pliki

Regulamin

Linki

Bilety

Facebook

Ikona strzałki
Ikona kółka
Ikona okna

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata