Nie spać, słuchać – podkast serialowy – Jakub Wojtaszczyk razem z Anną Tatarską zapraszają do odkrycia kolejnych odcinkowych produkcji i wiadomości z serialowego świata. Anna kocha rozmawiać z ludźmi tworzącymi filmy i seriale, ma na koncie wywiady m.in. z Kate Winslet, Meryl Streep czy Martinem Scorsese. Kuba jest na bieżąco z premierami i hollywoodzkimi plotkami. Razem zapraszają na podcast, w którym dzielą się przemyśleniami w temacie seriali i wszystkiego, co ich dotyczy.
Nowe odcinki co dwa tygodnie.
Dzielimy się tym, co aktualnie oglądamy na małym ekranie. Czy trzeci sezon You dalej jest najbardziej cringe’ową serialową podróżą? Jak radzi sobie Margaret Qualley w miniserialu Sprzątaczka na Netflix? Następnie gadamy o ulubionych ostatnich odcinkach. Które finały sprawiły, że pokochaliśmy serial jeszcze bardziej? A może cieszyliśmy się, że już się skończył? Pat wyjawia, przy których serialach uronił łezkę, a Kuba podważa istnienie swoich kanalików łzowych.
HBO zaprezentowało teaser prequelu Gry o tron, dlatego sprawdzamy, jak zapowiada się House of the Dragon. Czy smoki na dobre zdominują King's Landing? Następnie krótko plotkujemy o nowej odsłonię Seksu w wielkim mieście: And just like that i starym dobrym Marvelu, a konkretnie Daredevilu. Płynnie przechodzimy do tematu głównego i zagłębiamy się w Squid Game. Jak to się stało, że koreański serial zawładnął wyobraźnią widowni całego świata?
Zaczynamy od wrażeń z oglądanych obecnie produkcji. Pat ogląda nowy sezon Slashera, Kuba American Crime Story. Testujemy też nowy segment podcastu: szybkie newsy (06:11). Następnie wchodzimy z butami w związek, który portretują Oscar Isaac i Jessica Chastain w remake’u filmu Ingmara Bergmana „Sceny z życia małżeńskiego” od HBO (10:00). Czy ta drama jest nam w ogóle potrzebna? Później rozmawiamy o majestatycznym i wysokobudżetowym serialu sci-fi „Fundacja” od Apple TV+ (28:53). Czy to patos wypełniony efektami specjalnymi? A może Star Wars 2.0? Pod koniec zdradzamy co czytamy.
Zaczynamy od kilku słów o niedawno przyznanych nagrodach Emmy. Czy były sprawiedliwe? Skąd backlash? Co oznaczają dla przyszłości telewizji? Następnie (12:34) przyglądamy się drugiemu sezonowi The Morning Show z Jennifer Aniston i Reese Witherspoon. Jak wyglada na tle poprzedniego? Spoglądamy również (32:45) na trzecią odsłonę hitu Netflixa - Sex Education.
Zaczynamy od newsów ze świata seriali. Mówimy o dwóch serialach dziejących się w świecie Batmana, nowej produkcji z Hilary Swank, podwyżkach dla aktorów Teda Lasso oraz premierze zwiastuna serialu Marvela „Hawkeye”. Przy dyskusji o Jeremym Rennerze zmieniamy nazwisko Matta Damona i poruszamy ważny temat superbohaterów bez mocy. Następnie (20:42) dzielimy się wrażeniami po seansie sześciu odcinków produkcji „9 perfect strangers” czyli „Dziewięciorgu nieznajomych” z Nicole Kidman i Melissą McCarthy.
Zaczynamy od kilku wiadomości ze świata seriali. Rozmawiamy o pożegnaniu aktora Michaela K. Williamsa, seralu Pan i Pani Smith i najbliższych premierach telewizyjnych. Następnie przechodzimy do sześcio-odcinkowego serialu The Chair z Sandrą Oh od Netflix. Czy historia pierwszej niebiałej kobiety-dziekan warta jest obejrzenia?
Joseph Gordon-Levitt, znany z serialu „Trzecia planeta od słońca” i filmów „Don Jon”, „Inepcja”, czy „Mroczny rycerz powstaje” napisał, wyreżyserował i zagrał w nowym serialu Apple TV o tytule „Pan Corman”. Połgodzinna dramedia opowiada o rozterkach nauczyciela, któremu nie udało się zostać znanym muzykiem. Opowiadamy o naszych wrażeniach z projekcji. Kuba wylewa przy okazji frustracje na 30-minutowe seriale, a Pat przewraca oczami. Pod koniec polecamy coś do czytania, słuchania i oglądania.
Rozmawiamy o nowym polskim serialu platformy Netflix - „Otwórz oczy” w reżyserii Anny Jadowskiej i Adriana Panka. Historia dziewczyny z amnezją, która budzi się w nieznanym ośrodku leczenia tej przypadłości stara się łączyć sci-fi z gatunkiem young adult. Czy udanie? Przed premierą zobaczyliśmy trzy odcinki. Opowiadamy o wrażeniach i obstawiamy co będzie dalej.
Dziś trochę śpiewająco. A to za sprawą nowego serialu Apple TV „Schmigadoon!”, w którym współczesna para lekarzy zostaje uwięziona w musicalu. Korzystając z okazji wspominamy seriale, które odważyły się na muzyczne odcinki i zadajemy pytanie: „dlaczego to zrobiły?”. Rozmawiamy o Wojnie Domowej, Buffy, Ally McBeal, Xenie, Różowych latach 70-tych, Scrubs, czy Chirurgach: Grey’s Anatomy. Pat ma okazję do pośpiewania, Kuba do frustracji. W odcinku również osobiste kompromitacje i wspomnienia z dzieciństwa. Jeden z prowadzących używa nawet zwrotu: „Moje życie to musical. Tylko źle zaśpiewany”.
W dzisiejszym odcinku łączymy się z reżyserem filmowego hitu „Ostatni komers”, Dawidem Nickelem. Rozmawiamy o pracy nad filmem, castingu i scenariuszu. Dlaczego „Komers” jest ważny dla społeczność LGBT+? Czego Dawid nauczył się na planie u Małgorzaty Szumowskiej? Staramy się też wypytać gościa o najbliższe plany zawodowe.