Środki Unijne

Nie spać, słuchać!

Przejrzyj wszystkie

Sygnet logotypu Estrada Poznańska Zawsze pod ręką na:

Nie spać, słuchać – podkast serialowy – Jakub Wojtaszczyk razem z Anną Tatarską zapraszają do odkrycia kolejnych odcinkowych produkcji i wiadomości z serialowego świata. Anna kocha rozmawiać z ludźmi tworzącymi filmy i seriale, ma na koncie wywiady m.in. z Kate Winslet, Meryl Streep czy Martinem Scorsese. Kuba jest na bieżąco z premierami i hollywoodzkimi plotkami. Razem zapraszają na podcast, w którym dzielą się przemyśleniami w temacie seriali i wszystkiego, co ich dotyczy.

Nowe odcinki co dwa tygodnie.

słuchaj na


najnowsze odcinki

73

Otwórz Oczy

Rozmawiamy o nowym polskim serialu platformy Netflix - „Otwórz oczy” w reżyserii Anny Jadowskiej i Adriana Panka. Historia dziewczyny z amnezją, która budzi się w nieznanym ośrodku leczenia tej przypadłości stara się łączyć sci-fi z gatunkiem young adult. Czy udanie? Przed premierą zobaczyliśmy trzy odcinki. Opowiadamy o wrażeniach i obstawiamy co będzie dalej.

72

Schmigadoon! I nasze ulubione odcinki muzyczne.

Dziś trochę śpiewająco. A to za sprawą nowego serialu Apple TV „Schmigadoon!”, w którym współczesna para lekarzy zostaje uwięziona w musicalu. Korzystając z okazji wspominamy seriale, które odważyły się na muzyczne odcinki i zadajemy pytanie: „dlaczego to zrobiły?”. Rozmawiamy o Wojnie Domowej, Buffy, Ally McBeal, Xenie, Różowych latach 70-tych, Scrubs, czy Chirurgach: Grey’s Anatomy. Pat ma okazję do pośpiewania, Kuba do frustracji. W odcinku również osobiste kompromitacje i wspomnienia z dzieciństwa. Jeden z prowadzących używa nawet zwrotu: „Moje życie to musical. Tylko źle zaśpiewany”.

71

Ten z Dawidem Nickelem o Ostatnim komersie

W dzisiejszym odcinku łączymy się z reżyserem filmowego hitu „Ostatni komers”, Dawidem Nickelem. Rozmawiamy o pracy nad filmem, castingu i scenariuszu. Dlaczego „Komers” jest ważny dla społeczność LGBT+? Czego Dawid nauczył się na planie u  Małgorzaty Szumowskiej? Staramy się też wypytać gościa o najbliższe plany zawodowe.

70

Nienawidzę Suzie

Zaczynamy od kilku newsów z telewizyjnego świata. Rozmawiamy m.in. o serialu Wielka Woda z Anną Dymną i nowej platformie streamingowej viaplay. Następnie (15:55) opowiadamy o brytyjskim serialu „Nienawidzę Suzie” z Billie Piper w roli głównej, który u nas możemy oglądać na Canal+. Pojawiają się głosy, że mamy do czynienia z nowym „Fleabag”. Czy słusznie?

69

Nowy sezon Teda Lasso

Najnowszy odcinek zaczynamy od gorących newsów popkulturowych. Sieć obiegł trailer do najnowszego sezonu „Dextera”. Mamy też pierwsze zdjęcia do polskiego "The Office". Dodatkowo Netflix ogłosił rozpoczęcie produkcji serialu live-action „Pokemon”. Następnie (13:48) skupiamy się na serialu "Ted Lasso", czyli hicie z Jasonem Sudeikisem od Apple TV+, który powraca z nowym sezonem. Czy nowe odcinki są równie dobre jak poprzednie, które pokochali_ły widzowie_dzki na całym świecie? Na koniec mamy dla was ekstra polecajki streamingowe.

68

Ten z Kasprem Bajonem i serialem Złap i ukręć łeb

Zaczynamy od serialu dokumentalnego Ronana Farrowa „Złap i ukręć łeb”, który nawiązując do jego książki i podcastu opowiada o ujawnieniu największego skandalu Hollywood ostatnich lat, czyli przestępstw i napaści seksualnych Harvey’a Weinsteina. Następnie (15:25) dołącza do nas scenarzysta Rojst’97 Kasper Bajon. Rozmawiamy o tym, jak pisze się serial kryminalny w Polsce, i którą z postaci Rojsta pisało mu się najtrudniej.

67

Najlepsze seriale 2021 roku (cz. 1)

Lato to czas podsumowań. Dlatego w dzisiejszym odcinku komentujemy nominacje do nagród Emmy, czyli telewizyjnych Oscarów (02:05). A następnie wyjawiamy, które seriale najmocniej przyciągnęły naszą uwagę w pierwszej połowie 2021 roku (14:05). Która platforma streamingowa wypuściła największe hity? Jakie polskie tytuły są warte zapamiętania? Oczywiście nie bylibyśmy sobą bez odrobiny narzekania na najgorsze seriale ostatniego półrocza.

66

Ten z Magdaleną Różczką i Białym Lotosem

Rozmawiamy o Białym Lotosie (02:13), nowym miniserialu od HBO z plejadą gwiazd. Następnie (15:51) odwiedza nas Magdalena Różczka, z którą gawędzimy m.in. o „Rojst ’97” od Netflix. Aktorka opowiada o kreowaniu postaci Anny Jass, o niuansach, które odnalazła w scenariuszu oraz wadze, jaką czuła portretując tę ważną na polskiej scenie bohaterkę. Aktorka wspomina również współpracę na planie z koordynatorką ds. intymności Katarzyną Szustow. Rozmawiamy także o różnych wersjach językowych #Rojst97 oraz sztuce oglądania seriali przy trójce dzieci.

65

Ten z Marysią Sobocińską

Naszą gościnią jest aktorka Maria Sobocińska. Rozmawiamy o jej najnowszej roli w drugim sezonie „Kruka” od Canal+. Przy okazji wypytujemy ją o poprzednie filmy i seriale, m.in. „Pana T.” i ultra popularne „Sexify”.

64

Ten z Physical i Barbarą Jonak

Zaczynamy od Orłów – Polskich Nagród Filmowych (01:54) oraz recenzji utrzymanego w latach 80-tych, nowego serialu Apple TV z Rose Byrne „Physical” (10:09). Czy produkcja o gospodyni domowej, która chce zostać gwiazdą aerobiku warta jest obejrzenia? Następnie (22:44), z okazji zbliżającej się premiery drugiego sezonu „Kruka” na Canal+, naszym gościem jest Barbara Jonak (dawniej Kurzaj). Rozmawiamy o Marzenie - jej postaci w Kruku, Wdowie w Bożym Ciele oraz Tabaczyńskiej w Królu. Aktorka opowiada o współpracy z reżyserami: Janem Komasą i Maciejem Pieprzycą. Wprowadza nas także w kulisy kręcenia słynnej sceny krzyku w Bożym Ciele. Z rozmowy dowiecie się też jak bije Łukasz Simlat i jaką wiadomość Barbarze koniecznie chciała przekazać babcia Patrycjusza: Bunia. Dobrego odsłuchu.

 

nazwa cel żywotność

PHPSESSID,
PHPSESSID,
XSRF-TOKEN,
themosis_session

niezbędne do działania strony sesja

cmplz_banner-status, cmplz_consented_services, cmplz_functional, cmplz_marketing, cmplz_policy_id, cmplz_preferences, cmplz_statistics

zarządzanie plikami cookies 365 dni

 

nazwa cel żywotność
_ga Oblicza dane dotyczące odwiedzających, sesji i kampanii, a także śledzi wykorzystanie witryny. 2 lata
_gid Przechowuje informacje o tym, jak odwiedzający korzystają ze strony internetowej 24 godziny
_gat_gtag Służy do rozróżniania użytkowników. 2 lata