Nie spać, słuchać – podkast serialowy – Jakub Wojtaszczyk razem z Anną Tatarską zapraszają do odkrycia kolejnych odcinkowych produkcji i wiadomości z serialowego świata. Anna kocha rozmawiać z ludźmi tworzącymi filmy i seriale, ma na koncie wywiady m.in. z Kate Winslet, Meryl Streep czy Martinem Scorsese. Kuba jest na bieżąco z premierami i hollywoodzkimi plotkami. Razem zapraszają na podcast, w którym dzielą się przemyśleniami w temacie seriali i wszystkiego, co ich dotyczy.
Nowe odcinki co dwa tygodnie.
Z morza nowości wyławiamy seriale, o których mówią wszyscy. Czy pierwsze odcinki zdadzą egzamin i zachęcą do dalszego oglądania? Sprawdzamy: „The Eddie” (
), „Never have i ever” ( ), „To wiem na pewno” ( ) oraz „Wielką: The Great” ( ). Na koniec śpiewająco przechodzimy do sekcji „Polecamy” ( ).Wybieramy najlepszych bohaterów seriali. Rozmawiamy o telewizyjnych postaciach, z którymi chcielibyśmy się zaprzyjaźnić. Kto najbardziej zapadł nam w pamięć z ostatnich trzech dekad? Wspominamy złote lata telewizji (m.in. Przystanek Alaska, Ally McBeal, Jezioro Marzeń, Przyjaciele, Californication), a na koniec (
), jak zwykle polecamy co warto zobaczyć.Tym razem wkraczamy w świat Ryana Murphy’ego - scenarzysty, producenta i reżysera. Zaglądamy do „Hollywood” (
), czyli jego najnowszej produkcji, i zastanawiamy się, co poszło nie tak. Przebiegamy po wielu sezonach „American Horror Story” ( ), przyglądamy się procesowi OJ Simpsona ( ), odwiedzamy klinikę „Nip/Tuck: Bez Skazy” ( ), a także cofamy się w czasie, do końca lat 90., by spotkać wspaniałą Mary Cherry z Asów z Klasy ( ). Tradycyjnie, pod koniec ( ) polecamy coś do posłuchania i zobaczenia.Rozmawiamy o nowym irlandzkim serialu Normal people, który powstał na kanwie bestsellera Sally Rooney. W samej Anglii, po premierze zobaczyło go 16 milionów osób. Zdradzamy czym ta opowieść wyróżnia się od innych odcinkowych produkcji. Tradycyjnie, na koniec polecamy co warto przeczytać, zobaczyć i czego posłuchać.
Mindhunter”, „Fleabag”, „Good fight”, a może „Dziewczyny”? Przedstawiamy swoje listy TOP 5 najlepszych seriali dekady. Zadanie wcale nie należy do prostych. Które tytuły urzekły Kubę, i czy Pat się z nimi zgadza? Oto serialowe debeściaki ostatnich 10 lat w naszym subiektywnym podsumowaniu.
Przyglądamy się serialowym nowościom. Zaczynamy od trzeciego sezonu Killing Eve (1:14). Zdradzamy, czy warto zobaczyć nowy romantyczny thriller Run (12:43). Wkraczamy w klimaty sci-fi w nowym serialu twórcy Ex Machiny DEVS (19:41) [uwaga będą spoilery]. Nie zapominamy o nowym sezonie produkowanego przez Ridleya Scotta serialu The Good Fight (28:13) oraz podpowiadamy czy wato zajrzeć do świata Breeders (35:22) z Martinem Freemanem. Na koniec (40:44) tradycyjnie polecamy czego warto posłuchać i co warto obejrzeć.
Przyklaskujemy trendowi feminizacji seriali amerykańskich. Zaczynamy od Russian doll (1:37), którego fabuła trochę przypomina nam obecną rzeczywistość. Zaglądamy do Litchfield, więzienia z Orange is the new black (8:56), gdzie zastanawiamy się, czy Jenji Kohan zrewolucjonizowała telewizję. Nie zapominamy o Reese Witherspoon i pozostałej obsadzie Big Little Lies (13:33). Odwiedzamy też na chwilę imperium Shondy Rhimes (19:45). Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy na koniec (23:28) nie polecili wam garści inspiracji na kwarantannę.
Co zobaczyć w czasie pandemii? Mówimy o serialach, które pozwalają na ucieczkę w wykreowany świat. Odwiedzamy Westeros i Grę o Tron [będą spoilery] (0:34), Zajrzymy też do Nowego Jorku lat 60-tych w serialu Mad Men (8:56). Tradycyjnie podpowiemy, co przeczytać oraz co zobaczyć (21:36).
Rozmawiamy o telewizyjnym eskapizmie. Które seriale warto zobaczyć, by uciec od rzeczywistości? Zaczynamy od Babylon Berlin (1:28), wpadamy na lunch do Downton Abbey (13:00). Obowiązkowa herbatka u Elżuni w The Crown (22:46). Na koniec (37:21) polecamy podcasty, których ostatnio słuchamy.