Nie spać, słuchać – podkast serialowy – Jakub Wojtaszczyk razem z Anną Tatarską zapraszają do odkrycia kolejnych odcinkowych produkcji i wiadomości z serialowego świata. Anna kocha rozmawiać z ludźmi tworzącymi filmy i seriale, ma na koncie wywiady m.in. z Kate Winslet, Meryl Streep czy Martinem Scorsese. Kuba jest na bieżąco z premierami i hollywoodzkimi plotkami. Razem zapraszają na podcast, w którym dzielą się przemyśleniami w temacie seriali i wszystkiego, co ich dotyczy.
Nowe odcinki co dwa tygodnie.
Ania z Kubą wracają do Królewskiej Przystani, by porozmawiać o drugim odcinku Rodu Smoka, czyli spin offu kultowej Gry o tron. Nowa odsłona walk dwóch zwaśnionych domów wygląda lepiej niż w poprzednia. Smoki zagrażają ludowi niczym latające bomby atomowe. Natomiast w komnatach bohaterowie i bohaterki knują w najlepsze. Czy drugi sezon, mimo że lepszy, jest godny uwagi czy jest tylko powidokiem Gry o tron?
W najnowszym odcinku Ania z Kubą rozmawiają o Uznanym za niewinnego, nowej produkcji Apple TV+, który jest remake’iem zapomnianego filmu z Harrisonem Fordem. W serialu w główną rolę zastępcy głównego prokuratora w Chicago, Rusty’ego wciela się Jake Gyllenhaal. Zostaje skarżonego o brutalne morderstwo swojej koleżanki i kochanki, Carolyn. Kuba z Anią dyskutują m.in. o zmienionych akcentach w prezentowaniu kobiet na ekranie, o nowej męskości i o tym, czy kryminalny serial osadzony w sądzie to idealna produkcja na wakacje.
Półrocze to czas podsumowań! Najpierw Ania z Kubą dzielą się spostrzeżeniami o serialach, które miały premierę od stycznia do czerwca. Następnie tworzą subiektywne topki ulubionych produkcji. W odcinku nie zabraknie też narzekań na te tytuły, które z różnych przyczyn nie przypadły prowadzącemu i prowadzącej do gustu.
W najnowszym odcinku Ania z Kubą przyglądają się Ericowi, nowej produkcji od Netflixa z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej. To kolejna opowieść o białym udręczonym artyście, który tym razem musi odłożyć własne ego na półkę, by znaleźć zaginionego syna. W tyle buzujący Nowy Jork lat 80., epidemia AIDS, rasizm, korupcja polityczna i wiele więcej. Kuba z Anią dyskutują też o tym, dlaczego nawet gatunkowe seriale tak usilnie próbują odejść od klasycznej formy opowieści.
W najnowszym odcinku występ gościnny - zamiast Ani, Kuba rozmawia z krytyczką filmową Darią Sienkiewicz. Na tapet wzięli "Sugar", serial od Apple TV+ z Colinem Farellem w tytułowej roli prywatnego detektywa. Produkcja zanurzona jest w inspiracjach klasycznymi filmami kina noir. Ma też twist. Kuba z Darią dyskutują m.in. o tym, co w serialu gra, a co zupełnie nie? I dlaczego produkcje Apple TV+ coraz częściej wyglądają jak trailery pomysłów na nie?
W najnowszym odcinku Ania z Kubą rozmawiają o Reniferku, niespodziewanym hicie od Netfliksa. Serial o przemocy wobec mężczyzn rozgrzał media do czerwoności. Dlaczego Reniferek wzbudza takie kontrowersje? Czy erze #MeToo jest miejsce dla męskiej traumy i męskiej narracji? Wreszcie Kuba z Anią zastanawiają się też nad (potencjalną) fuszerką w portretowaniu queerowości.
W tym tygodniu Ania z Kubą dyskutują o nowej ekranizacji powieści Patricii Hightsmith, czyli Ripley'u od Netfixa. Tym razem w morderczego tytułowego kanciarza wciela się Andrew Scott. Czy faktycznie potrzebowaliśmy nowej wersji pamiętnego hitu z Judem Law i Mattem Damonem? Jak serial wypada w konfrontacji z poprzednikiem? Jak gra pozbycie się wizualnego glamouru na rzecz czerni i bieli? O tym i o wielu innych kwestiach w dzisiejszym odcinku.
To czas, by przemierzyć czas i przestrzeń! W najnowszym odcinku Ania z Kubą dyskutują o nowej superprodukcji Netflixa, Problemie trzech ciał, za którą stoją twórcy Gry o Tron. Serial opowiada o grupie młodych naukowczyń i naukowców z Oksfordu, która odkrywa, że do Ziemi zbliża się wielkie niebezpieczeństwo lub… zbawienie. Kuba z Anią dysekują o plusach i minusach serialu, mieliznach scenariusza i o unifikacji produkcji Netflixa.
W tym tygodniu Ania z Kubą rozmawiają o Szōgunie, czyli nakręconym z wielkim rozmachem serialu od Disney+. Produkcja o losach angielskiego marynarza w Japonii przełomu XVI i XVII w. szturmem zdobyła uznanie tak widowni, jak i krytyków i krytyczek. Co istotne nie skupia się tylko na białej i męskiej perspektywie zachodniego człowieka, tylko pokazuje skomplikowane i fascynujące obyczaje ówczesnego japońskiego społeczeństwa. Niektórzy nazywają serial nową Grą o Tron? Czy słusznie? Kuba z Anią szczegółowo analizują poszczególne odcinki Dyskutują o świetnie zarysowanych postaciach, scenach walki i bardzo dobrym scenariuszu.
W tym tygodniu Ania z Kubą dyskutują o nowym sezonie „Rojsta”, czyli kultowym serialu w reżyserii Jana Holoubka. Akcja trzeciej odsłony dzieje się pod koniec 1999 roku. Czuć strach przed nowym millenium. Wracają starzy znajomi, m.in. sierżanta Jass, sierżant Mika i redaktor Wanycz. Kuba z Anią rozmawiają o tym co stoi za sukcesem wykreowanego przez Holoubka świata, który jednocześnie przyciąga i odpycha. Zastanawiają się, jak odwzorować świat lat 90. bez sentymentu. Wreszcie, jak sztuczna inteligencja pomogła stworzyć Piotra Fronczewskiego i czy zjawisko blackface w polskiej kulturze jest możliwe.